eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
OMSI - Macie? Gracie? Co sądzicie? - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Inne Gry
(/forum-410.html)
+--- Dział: OMSI (/forum-474.html)
+---- Dział: Ogólne Rozmowy o grze (/forum-478.html)
+---- Wątek: OMSI - Macie? Gracie? Co sądzicie? (/thread-14097.html)



OMSI - Macie? Gracie? Co sądzicie? - Michal_Z_gno - 15/09/2013 12:37 AM

Jest to wątek ogólny o symulatorze autobusu o nazwie OMSI.

OMSI Symulator Autobusu jest dziełem dwóch entuzjastów berlińskiej komunikacji miejskiej - Marcela Kuhnta i Rüdigera Hülsmanna. Założyciele studia MR Software postanowili przybliżyć graczom miasto z lat 80. ubiegłego wieku, widziane z perspektywy autobusu, kursującego na trasie linii 82 (obecnie M37).
Jak przystało na symulator jazdy, twórcy gry położyli duży nacisk na wierne odwzorowanie pojazdów, zarówno pod kątem ich wyglądu, jak i parametrów technicznych. Do dyspozycji graczy oddano dwa modele piętrowych autobusów firmy MAN - SD200 oraz SD202, przy czym każdy z nich posiada kilka wariantów nadwozia i wyposażenia, odpowiednio do roku produkcji.
Deweloperzy starali się realistycznie przedstawić pracę poszczególnych podzespołów układu jezdnego, w tym chociażby silnika i skrzyni biegów, ale także systemu klimatyzacji czy wyświetlania komunikatów dla pasażerów. Zastosowany model jazdy pozwala wczuć się w rolę kierowcy drogowego kolosa. Na prowadzenie pojazdu po zatłoczonych ulicach Berlina wpływ ma szereg czynników, w tym chociażby różne warunki pogodowe czy zmieniające się cykle dnia i nocy.
Poziom oprawy wizualnej OMSI Symulator Autobusu odbiega od współczesnych standardów. Biorąc jednak pod uwagę niewielki zespół deweloperski, warto podkreślić, że zarówno otoczenie trasy przejazdu, jak i całe wirtualne miasto wykonane zostało z dbałością o zgodność z historycznymi realiami (wiernie odtworzony układ zabudowań Berlina z lat 80.). Każdy z modeli autobusów posiada również unikatowy zestaw ponad 100 dźwięków związanych m.in. z pracą silnika i zamykaniem drzwi.
Do atutów gry zaliczyć można także w pełni funkcjonalny edytor pozwalający na projektowanie własnych tras oraz dodawanie nowych modeli autobusów (wykonanych w popularnych programach do grafiki 3D) i map z miastami.

źródło: gry-online.pl

A teraz czas na kilka fotek z gry i tu mogę zaznaczyć, że obsługujemy wycieczki, przewozy szkolne oraz pracownicze Big Grin

Image
Image

Kasa musi się zgadzać Tongue

Image
Image

Oczywiście malowanie na Jelcza to mój prywatny mod Tongue

Więc zapraszam do dyskusji o grzeWykrzyknik



RE: OMSI - Macie? Gracie? Co sądzicie? - Darson - 15/09/2013 10:15 AM

Jak dla mnie gra jest super,ostatnio poświęcam sporo czasu dla niej.Nie bawiłem się jeszcze w malowania autobusów ale może kiedyś spróbuje,na razie staram się dobrze poznać grę jaki i dodatki które przedstawiłem w osobnym temacie.Nie przeglądałem też żadnego konkretnego forum o tym symulatorze ale gdzieś w necie trafiłem na informację że ma wyjść OMSI 2 ale nie potwierdzę tego bo ludzie różne rzeczy piszą w internecie.Ogólnie godny polecenia symulator co prawda na początku sprawia trochę kłopotów (Klawiszologia) ale gdy się wszystko opanuje gra sprawia wiele przyjemności a już dodatki i jazda nocna super.


RE: OMSI - Macie? Gracie? Co sądzicie? - Adam1067 - 11/12/2013 06:40 PM

http://store.steampowered.com/app/252530

OMSI 2 już na steama.


RE: OMSI - Macie? Gracie? Co sądzicie? - Michal_Z_gno - 11/12/2013 07:57 PM

Wygląda ciekawie choć przydałby się w tej grze jakiś przełom pod kątem graficznym.


RE: OMSI - Macie? Gracie? Co sądzicie? - Ukaszeł - 29/08/2015 03:40 PM

Możesz zapomnieć Big Grin to jest gra, chociaż bardziej Aplikacja która nie pozwala na zbyt dobrą grafikę. Aczkolwiek pierwsza jak i druga część są warte kupienia i grania.


RE: OMSI - Macie? Gracie? Co sądzicie? - abuk - 29/08/2015 04:54 PM

Polecam. Choć, na tym forum jest mało o tym programie/symulatorze.


RE: OMSI - Macie? Gracie? Co sądzicie? - Zachtel - 01/12/2015 09:33 AM

Gram od paru dni w OMSI 2 i z czystym sumieniem polecam spróbować . Nie jest napewno tak ładna grafika jak w Ets2 pod względem krajobrazu , otoczenia , ale , aleee wykonanie Autobusów jak i elementy i dzwięki w tym symulatorze , są naprawde godne pochwały i nie ma lepszego jak narazie Symulatora Autobusów.


RE: OMSI - Macie? Gracie? Co sądzicie? - _MIKI_ - 23/12/2015 07:39 PM

Gram w tę grę od początku grudnia. Udało mi się nabyć po znajomości, darmową recenzencką kopię gry ze wszystkimi dodatkami (8).

Według mnie, nie jest ważna szata graficzna, liczy się realizm, i oto producent się postarał. Jest to chyba moja ulubiona gra, może nawet zaryzykuję, że pod względem realizmu jest przed ETS 2.

Moją ulubioną mapą jest chyba ta z dodatku "X10".