eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Technikum Logistyczne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Majster

Więc chiałnym się dowiedzieć czy trudno jest w nim i jakie przedmioty są 'najważniejsze" i ile trzeba miec pukntów na gimnazjalnym teśćie :E I posłuchać opni uczniów o absolwentów tej szkoły Big Grin
Nie jest ciężko samych przedmiotów zawodowych nie ucząc się w domu i znając to z życia mam 4-5 oceny. Ja w szkole mam rozszerzoną matematykę i geografię. No, ale ty to na pewno powinieneś się dostać bez żadnego problemu jak każdy. Dla mnie przedmioty zawodowe są interesujące i wiem, że tu chciałem się dostać i to mnie interesuję a przede wszystkim łączy z moją pasją, jeśli można tak to nazwać.
Co do wymagań to są pewnie jak w każdym innym technikum.
Jeśli chodzi o przedmioty to wiadomo najważniejsze są te związane z zawodem bo z nich jest na koniec szkoły egzamin zawodowy (teoretyczny i praktyczny) w drugiej kolejności ale w sumie równie ważne są pozostałe przedmioty bo wiadomo po technikum jest egzamin maturalny na którym się ta wiedza przyda.

Z Twojego postu wynika, że w tym roku kończysz gimnazjum więc pewnie niedługo będą się zaczynać jakieś dni otwarte w szkołach lub też szkoły same będę się reklamować (jak ja kończyłem gimnazjum to były prezentacje innych szkół).
Możesz też poszukać sobie informacji o tej szkole w necie (teraz każda szkoła ma stronę internetową) więc nie jest trudno się zorientować opiniach o danej szkole.

Co tu jeszcze można powiedzieć to kończąc takie technikum warto się jeszcze dalej kształcić bo jest Logistyka to taka dziedzina gdzie wykształcenie średnie (po samym technikum) w niektórych firmach może być trochę za małe.

Ps. W takim zawodzie też przyda się na pewno znajomość języków obcych.

Wilkuu

lepiej by Ci było iść już bardziej na technikum mechaniczne zawsze to lepsze niż logistyk.
Nie pchaj sie na logistyka bo naucza cie tego samego co jest w ekonimiku. Ja jestem na spedycji i prawde mowiac te zawody sa od siebie zalezne bo spedytor kontroluje prace logistyka i na odwrot.

Pox

Z mojej perspektywy wygląda to tak. Jestem w I klasie technikum o profilu logistycznym. Mam cztery przedmioty związane z zawodem. "Przedsiębiorstwo logistyczne w gospodarce rynkowej, Logistyka w procesach produkcji, Zapasy i magazynowanie, Dystrybucja" Mam dwa rozszerzone przedmioty - matematyka i j. angielski (zawodowy). Jak dobrze pamiętam to powyżej 60 punktów chyba możesz już się dostać do szkół średnich (technikum). Logistyka jak sam wiesz to nie tylko transport, ale "codzienna nasza okoliczność". I klasa to sama teoria, II to już Ci wchodzą praktyki (miesiąc) i na koniec II klasy egzamin zawodowy, III klasa teoria, praktyka i egzamin, IIII klasa egzamin zawodowy (podsumowanie wraz z praktyką). Jeżeli masz dobrego nauczyciela to Cię wciągnie, tak jak mnie. Jestem bardzo skupiony, poza tym u mnie na logistyce jest tylko 6 osób, więc wszystko mówi za siebie. Ja Ci bardzo polecam logistykę, no ale trzeba trochę więcej poświęcić czasu na naukę niż w gimnazjum. Ja utrzymuję się cały czas na ocenach bardzo dobrych.

@Wilku - Ty już lepiej odpuść sobie pisania jakiegokolwiek posta na tym forum, bo pogrążasz swoją osobę. Nie znasz się, a wypowiadasz. Poza tym kolega pyta o technikum logistyczne, a nie o mechanikę. Chcę aby ktoś się wypowiedział na temat logistyki, a nie czy lepiej iść w inny zawód.

@LimfaON - wszystko zależy od szkoły i nauczycieli. Smile

Podsumowując ja Ci polecam kierunek/zawód logistyczny. Poświęcisz cztery lata, popracujesz i masz wykształcenie średnie i jesteś technikiem logistycznym. Mnóstwo firm zagranicznych szuka spedytorów, ale tutaj również trzeba znać języki obce (angielski, niemiecki) Tyle ode mnie, powodzenia. :E
Ja jeszcze dodam od siebie to, że w I klasie miałem podstawowe rzeczy związane z logistyką. Teraz w II klasie będę miał pod koniec roku szkolnego, czyli mniej więcej kwiecień/maj pierwsza kwalifikacja zawodowa mówią o egzaminie zawodowym. Dopiero w III klasie będę miał praktyki zawodowe i 2 egzamin kwalifikacyjny zawodowy. A w III będę miał ostatni egzamin zawodowy. Przedmioty zawodowe to:
- Przedsiębiorstwo logistyczne w gospodarce rynkowej
-Zapasy i magazynowa
-Logistyka w procesach produkcji
-Dystrybucja
-Laboratoria transportowo-spedycyjne
-Planowanie produkcji i dystrybucji
-Angielski zawodowy

Oprócz języków angielskiego zawodowego i podstawowego to jeszcze mi doszedł język rosyjski od I klasy.

Te przedmioty wymienione są z klas I i II.
Nie jest źle i polecam naprawdę ten profil. Smile

Wilkuu

(14/12/2014 09:39 AM)poks napisał(a): [ -> ]Z mojej perspektywy wygląda to tak. Jestem w I klasie technikum o profilu logistycznym. Mam cztery przedmioty związane z zawodem. "Przedsiębiorstwo logistyczne w gospodarce rynkowej, Logistyka w procesach produkcji, Zapasy i magazynowanie, Dystrybucja" Mam dwa rozszerzone przedmioty - matematyka i j. angielski (zawodowy). Jak dobrze pamiętam to powyżej 60 punktów chyba możesz już się dostać do szkół średnich (technikum). Logistyka jak sam wiesz to nie tylko transport, ale "codzienna nasza okoliczność". I klasa to sama teoria, II to już Ci wchodzą praktyki (miesiąc) i na koniec II klasy egzamin zawodowy, III klasa teoria, praktyka i egzamin, IIII klasa egzamin zawodowy (podsumowanie wraz z praktyką). Jeżeli masz dobrego nauczyciela to Cię wciągnie, tak jak mnie. Jestem bardzo skupiony, poza tym u mnie na logistyce jest tylko 6 osób, więc wszystko mówi za siebie. Ja Ci bardzo polecam logistykę, no ale trzeba trochę więcej poświęcić czasu na naukę niż w gimnazjum. Ja utrzymuję się cały czas na ocenach bardzo dobrych.

@Wilku - Ty już lepiej odpuść sobie pisania jakiegokolwiek posta na tym forum, bo pogrążasz swoją osobę. Nie znasz się, a wypowiadasz. Poza tym kolega pyta o technikum logistyczne, a nie o mechanikę. Chcę aby ktoś się wypowiedział na temat logistyki, a nie czy lepiej iść w inny zawód.

@LimfaON - wszystko zależy od szkoły i nauczycieli. Smile

Podsumowując ja Ci polecam kierunek/zawód logistyczny. Poświęcisz cztery lata, popracujesz i masz wykształcenie średnie i jesteś technikiem logistycznym. Mnóstwo firm zagranicznych szuka spedytorów, ale tutaj również trzeba znać języki obce (angielski, niemiecki) Tyle ode mnie, powodzenia. :E

Wiesz mówię z własnego doświadczanie koledzy poszli do ekonomika/logistyka i teraz bardzo żałują że nie wybrali mechaniki która sie bardziej przydaje.
Przekierowanie