eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Czy lepiej grać na myszce czy na klawiaturze?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Ankieta skierowana do graczy Euro Trucka, którzy nie mają kierownicy, lub kierownica im się zepsuła, albo ją sprzedali.
Zależy,tobie ma być wygodnie,każdy ma inne przyzwyczajenie,ja osobiście wolę klawę,bo grałem dużo w NFS-y kiedyś i z przyzwyczajenia tak mi zostało,po za tym ja mam ustawione klawisze tak,że mogę szybko wszystko przeglądać pod czas jazdy,np. 0 hamulec naczepy,1 wznowienie tempomatu, 2 tryby GPS-a 3 przejście na skrzyni biegów,shift bieg wyższy,ctrl niższy ' zwiększenie prędkości tempomatu, . obniżenie prędkości tempomatu, ; hamulec górski aktywacja, . h. górski wyłączenie i tyle robię lewą ręką,prawa to, z lewy kierunek,x prawy w wycieraczki q klakson, b silnikowy, c tempomat i to pokład o koguty itp. więc wg. mnie to jest dużo bardziej wygodne,bo wszystko jest "pod ręką".
Mnie osobiście myszka służy do rozglądania się, kółko mam przypisane do retardera, a jej lewy i prawy klawisz odpowiednio służy mi do kierunkowskazów. Dla mnie optymalna konfigiracja wykorzystania myszki. Ba, obecnie nie wyobrażam sobie, bym mógł z takiego układu zrezygnować.

Dodam króciutko, że do sterowania pojazdem służą mi strzałki na klawiaturze, a resztę opcji mam ''rozsianą'' na prawej stronie klawiatury (czyli blisko strzałek).

Nadmienię, że jestem leworęczny, czyli wygodnie lewa ręka cały czas spoczywa na myszce, a prawa na klawiszach opisanych powyżej.
ja gram na myszy wtedy jest lepsze wyczucie i łatwiej mi się trzymać pasa Tongue
Ja gram na myszy, gdyż mam po prostu lepsze wyczucie i lepiej mi się skręca. A na klawiaturze mam, przypisane różne funkcje. Tej konfiguracji nie zmienię, chyba że kupie sobie kierownicę.

Deamon221

Ja gram na myszy już 2 lata, i dla mnie to jak G27. Big Grin Oczywiście żarty, ale wygodnie się gra na myszy ale początkowe granie będzie przysparzały problemy z utrzymaniem pasa itp. ale jeśli ktoś się szybko uczy to w tydzień będzie wiedział co i jak. Big Grin
Wolę grać na myszce niż na klawiaturze. Jeździ sie jakby jakby Big Grin
Oooj taaak, granie na myszce na początku to masakra, przyzwyczajenie do mocnego wciskania klawiszy żeby ta "cholerna" ciężarówka skręciła a nie zamulała. Smile Powiem tak w ETS 1 sterowanie jest tak skalibrowane że granie klawiaturą jest możliwe i nawet wygodne ale od GTS'a wzwyż tylko granie myszą wchodzi w grę, żeby utrzymać jakiś tam realizm w jeździe ciągnikiem.Myszka i minimalna czułość sterowania i duża podkładka pod mysz około 40cm na 40cm w celu posiadania przestrzeni do wykonywania ruchów i jeździ się naprawdę dobrze mając kontrolę nad najmniejszym wychyleniem kierownicy.W innym wypadku myszka nie ma sensu. Smile
Ja gram na myszce i powiem z własnego doświadczenia że o niebo lepiej się jeździ niż na klawiaturze Smile
Jak można grać na samej klawiaturze? Big Grin jak grałem na klawiaturze to musiałem długo czekać aż mi maksymalnie skręci natomiast na myszce mam wszystko pod kontrolą i od razu pewniej się jedzie co do przyzwyczajenia nie ma problemu ja ogarnąłem temat w dwa zlecenia ;-)
Stron: 1 2 3
Przekierowanie