eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Poradnik - Jedna naczepa w zleceniach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam jest to poradnik jak zrobić żeby mieć jedną naczepę w zleceniach.
Dodam że metodę tą sprawdzałem na kilku różnych naczepach i działa z paroma wyjątkami tzn. w zleceniach jest parę wyjątków.

Image

Co będziemy potrzebować.
Program WinRar lub 7Zip do czego chyba nie muszę mówić.
Notatnik wystarczy systemowy.
Mod naczepy.
Paczkę z plikami Cargo / def dostępną do pobrania Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Więc do dzieła.
Jak już sobie znajdziemy wybraną naczepę i ją ściągniemy to wchodzimy w mod (dzięki WinRarowi lub 7zip)
Następnie wchodzimy w folder def i do folderu cargo będzie się tam znajdował folder a w nim plik sii (który otwieramy za pomocą notatnika)
Po otwarciu go mamy taki widok, widok może się różnić w zależności jak jest napisany def może być w jednej linii a może też być napisany linia pod linią Smile

Image

Teraz odszukujemy wiersz - trailer: trailer. i kopiujemy sobie wszystko co się znajduję aż do - mass: tak jak widać to na zdjęciu.

U mnie to jest ustrailera

Teraz tworzymy sobie folder na pulpicie i otwieramy paczkę która była do pobrania na początku postu.
Wchodzimy w def / cargo i wszystkie foldery które się tam znajdują a jest ich 159 kopiujemy sobie do folderu na pulpicie.

Teraz czeka nas żmudna robota która zajmuję dłuższą chwilę Tongue

Teraz w każdym z tych 159 folderów znajdują się pliki sii
Musimy każdy z nich otworzyć odszukać wiersz trailer: trailer. i kasujemy wszystko aż do mass:

Przykład: kasujemy to co podkreślone może to być jeden napis a może to być kilka jak na tym zdjęciu.
Image

Wykasowaną wartość zastępujemy swoją, w moim przypadku jest to ustrailera

Jak już wszystkie pliki tak zmienicie a trochę to potrwa :E
To wchodzimy w nasz mod naczepy w folder def / cargo i w tą lokalizację przeciągamy wszystkie te nasze 159 folderów.

Pokaże nam się takie okno
Image

W opcji Metoda kompresji wybieramy opcję bez kompresji.
Teraz nasza naczepa powinna być w każdym zleceniu po za kilkoma wyjątkami o których wspominałem na początku.
Mam nadzieję że poradnik jest przejrzyście i wystarczająco jasno napisany.

Aktualizacja postu

American Truck Simulator

Chciałem poinformować że wyżej wymieniony sposób działa również w grze American Truck Simulator.
Musimy tylko inną paczkę pobrać dostępną tu Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Poradnik znajdzie się również w dziale ATS Smile

UWAGA Wykrzyknik Poradnik jest mojego autorstwa i został napisany wyłącznie na potrzeby forum eTrucks.pl zakaz kopiowania na inne fora.






Podziękowania dla Asuna
A co jeśli znudzi nam się naczepa z moda i będę chciał naczepy SCSu? Takie pytanie mi weszło na język :E
Wtedy wyłączasz naczepę w profilu :E albo możesz usunąć z niej część tych folderów które dodałeś wcześniej, czym więcej usuniesz folderów tym rzadziej będziesz miał swoją naczepę w zleceniach.
Jeśli mam naczepę z modów to też muszę pobrać te foldery ?
i czy musze usunąć parę tych plików ?
Image
napisał by ktoś co zrobić żeby naczepa podmieniała kilka naczep??
(03/08/2017 10:57 PM)siedlecki95 napisał(a): [ -> ]napisał by ktoś co zrobić żeby naczepa podmieniała kilka naczep??

To znaczy ?
(03/08/2017 11:18 PM)EuropeanTrucker napisał(a): [ -> ]
(03/08/2017 10:57 PM)siedlecki95 napisał(a): [ -> ]napisał by ktoś co zrobić żeby naczepa podmieniała kilka naczep??

To znaczy ?

chce zrobic tak zeby jeden model podmieniał wszystkie ale jum mi ktos poradnik wysłał
Przekierowanie