eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Problem Zmod
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

krysio992

Siemka, dzis spotykam się z dość dziwnym błędem już nie pierwszy raz ale nie mam pojęcia jak go naprawić, gra nawet tego nie uznaje za błąd ponieważ nie ma nic w logu. Chodzi o to że jak ruszam kamerą w różne strony dane objekty znikają.
Prosiłbym o pomoc jak ktoś wie o co chodzi Wink
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Czemu piszesz ze to problem ze zmodem jak tu wiedze ME?

krysio992

Ponieważ to coś co da się na pewno naprawić w zmodzie, a fotki są z ME bo tam dopiero widać ten błąd
Zrobiłeś model w Zmod 2 czy 3?

Jeśli w Zmod 2 i konwertujesz programem od mwl4 to wiadomy że to jest już stara wersja .pmg (tak scs lubi utrudniać ludziom życie) masz 2 opcje:
- Płatna zakupić zmod 3 (importujesz i eksportujesz, i model jest gotowy)
- Bezpłatna Blender (z dodatkiem 1.0 pluginu od scs)

Pozdrawiam Big Grin

krysio992

Robiłem w zmod2 Smile a potem eksport przez blender do wersji powyżej 1.4
Wiesz może jak da się to naprawić w blenderze albo zmodku2?
PS: A skoro model przeszedł przez blender to już nie jest to stara wersja PMG

krysio992

Refreshne Tongue
Możliwe, że te obiekty mają namieszane coś z widocznością. Twórca gry zrobił pewien myk, że gdy jesteśmy daleko od danego obiektu on przestaje być renderowany aby nie obciążać komputera. Więc może tutaj jest coś namieszane w pliku DEF. Smile Taka moja teoria, chciałem cię tylko naprowadzić na temat. Smile

krysio992

zgadzam się z tobą tylko jeśli o to by chodziło to by zniknął cały model, a ciekaw jestem dlaczego znika tylko część modelu która jest osobno tylko w Zmodku ze względu na inną teksture, a w ME to jest jedna całość (jeden model) :/
Możliwe że jest coś z MATem, albo DDS w złym formacie. Sprawdź dokładnie MAT i czy to nie jest model kolizji z nałożoną teksturą. Smile
@lukash64 Nic nie z definicjami
@krysio992 Tylko Blender wersja 1.0 do SCS Soft.
Stron: 1 2
Przekierowanie