eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Obce linki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Chciałbym poruszyć pewną kwestię, która mnie tutaj trochę denerwuje. Otóż chodzi o linki prowadzące do tak zwanej "konkurencji". Zanim tutaj trafiłem szukałem jakiegoś forum poświęconego ETS2 i odwiedziłem wiele takich miejsc zanim tu trafiłem. Po tym jak tu trafiłem też szukałem i dalej szukam. Jestem tutaj bo to dobre forum, treściwe, konkretne, dużo modów i wiele osób chętnych do pomocy. Klimat jaki tutaj panuje też jest niepowtarzalny. I to są właśnie powody dla których tu zostałem, to forum według mojej opinii nie ma konkurencji. Dlatego nie rozumiem dlaczego nie można dać w wypowiedzi linku do "konkurencji". I tak każdy tutaj o tej konkurencji wie i pewnie zdecydowana większość ma tam pozakładane konta. Czasem ktoś ma problem z czymś co ściągnął u konkurencji i prosi tu o pomoc. By sprawę ułatwić podaje źródło co według mnie może tylko pomóc w udzieleniu pomocy.
Nie sądzę by ten punkt regulaminu miał w czymś pomóc, według mnie forum powinno się otworzyć właśnie na tą konkurencje. Nie ma sensu zabraniać czegoś o czym wszyscy dobrze wiedzą, to takie sztuczne ukrycie pewnych faktów. Może ja jestem zbyt otwarty na takie rzeczy, uważam że tylko uczciwa konkurencja jest właściwa i sam fakt ze ona istnieje, ale powód dla którego to właśnie tutaj ludki zostali. Oni dobrze wiedzą o tej konkurencji więc czy jest sens ją tutaj ukrywaćPytajnik Takie ukrywanie kojarzy mi się ze strachem, a tutaj moim zdaniem nie ma czego się bać. I żeby zakończyć ten mój spam dodam tylko, że nie żądam zmiany regulaminu. Dzielę się z wami tylko moim punktem widzenia.
Podzielam zdanie Borsuka.
Nikt nie będzie reklamował tego,czy innego forum bo najzwyczajniej w świecie,mówiąc prosto,nic z tego nie ma.
Nie chodzi tu tylko o nasze forum,ale ogólnie rzecz ujmując.
Jestem zdania że forum broni się samo (którekolwiek forum). Przede wszystkim ludzie tworzą to wszystko,do tego na bieżąco aktualizowane modyfikacje,chęć pomocy i doradzenia jak również co za tym wszystkim idzie-przestrzeganie regulaminu.
Po to został stworzony,aby nadać jakiś kształt i pokierowanie tym wszystkim.I jak wspomniał Borsuk - świat idealny nie jest,i każdy pracuje na swoją renomę sam-co daje o wiele większe zadowolenie,niż np."sztuczne" wypromowanie się kosztem innych Wink
Rozumiem, że świat nie jest idealny i prędko idealnym nie będzie. Nie chodzi mi też o to by reklamować tutaj inne fora tego typu. Chodzi o zwykłą pomoc. Jak w jednym z tematów gdzie ludek ma problem ze ściągniętą naczepą, którą ma od konkurencji. By pomoc była skuteczniejsza umieścił link do źródła naczepy co dla mnie jest logiczne. Myślę, że takich przykładów wiele by się znalazło.
Czyli nie chodzi mi o reklamowanie, a o jakiś wyjątek dotyczący jakiejś pomocy z modem ściągniętym od konkurencji. Rozumiem, ze regulamin powstaje po to by wytyczyć ład i harmonie, ale ma to do siebie, że można go usprawniać Wink
Z drugiej strony to sobie tak myślę, że jakby tutaj z tym pofolgować to reszta może też się ocknie. Ogólnie ciężko być pionierem w takich kwestiach, ale nie sądzę by to forum miało by się czego bać, bo jeśli ludki tutaj się pytają o to jak poprawić coś co ściągnęli od konkurencji to już dobrze świadczy o tym forum. Woli się tu zapytać niż u źródła, a źródło niech się głowi dlaczego Big Grin
Jeśli problem jest z modem- pobranym od konkurencji,to tak czy siak zazwyczaj link do danej modyfikacji pochodzi spoza takich for o samym ets-ie,i jest linkiem downloadu na hosting. Generalnie jeśli chodzi o pomoc nie ma tutaj problemów,i na tyle ile kto może zawsze się pomaga i staramy się wspólnie danej osobie "podać" rozwiązanie problemu.
Pofolgować mówisz,a z drugiej strony piszesz że ludzie i tak przychodzą z innych for i pytają co i jak,więc po co folgować ... Skoro tak czy siak sami tu trafiają bez reklam ...?
Świat for nie jest idealny i taki nigdy nie będzie ponieważ w grę wchodzi tzw. czynnik ludzki który jest bardzo zawodny.
Co do zapisu to jest on moim zdaniem jak najbardziej słuszny ponieważ zdarzają się fora nieuczciwe (nie będę wymieniał ale mieliśmy już tu z takimi nieprzyjemność nie jeden raz) gdzie będą wykorzystywać brak tego zapisu w regulaminie aby się wybić w świecie symulatorów ciężarówek na czyiś plecach poprzez celowe reklamowanie innych for i zapraszanie na nie nagminnie co jest lekko ujmując żenujące. Wiadomo każdy powinien swoją pozycję budować sam i sobie na nią uczciwie zapracować a nie pasożytować na czyjejś pracy. To forum istnieje od 2008 roku i przez sporo już lat wypracowaliśmy sobie renomę w tej tematyce gier i nie można pozwolić aby ktoś kto na tym bazował tworząc własną markę. Oczywiście tu mowa głównie od nowo powstałych forach bo o tych co działają podobnie czasowo jak my (jest takie tylko jedno i każdy kto siedzi w temacie te z minimum cztery lata wie o jakim mowa) nie mogę złego słowa powiedzieć gdzie osoby je zakładające (często bardzo młode) nie umieją współistnieć tylko patrzą jak podrzucić komuś świnię bo daje im to "plus sto punktów do lansu" i tym zwyczajnie żyją. Sam pewnie nie raz widziałeś jak ludzie się żrą o modele czy też inne duperele do gry i bez tego punktu w regulaminie podobnie by wyglądały relacje między forami jakby nie było takich punktów w regulaminach a tak to wiadomo, że konkurencja jest ale, żaden rozsądny admin forum nie będzie się bawił w jakieś wojenki bo na tym zawsze tracą obie strony więc lepiej zajmować się sobą i nie oglądać się na innych (jakby były linki do konkurencji nie jednego kusiłoby obgadywanie co się dzieje u innych - a to jest paskudna cecha bo może stać się bardzo łatwo i szybko głównym sensem istnienia w sieci).

Podsumowując ja osobiście nigdy nie robiłem żadnych zagrywek łamiących zasady fair play i dobrej konkurencji więc nie chcę aby to miało miejsce i tutaj a bez tego punktu w regulaminie niestety byłoby to bankowo robione (nie jestem w tym biznesie od wczoraj i mam doświadczenie jak to działa). Po prostu bez tego zapisu zrobiłby się zbędny bałagan.
Coś Ty się tak reklamy uczepiła. Pisam przeca, że nie chodzi mi o reklamy. Czysta reklama dalej niech sobie będzie niedozwolona. I wiem, że tutaj zawsze każdy stara się pomóc jak tylko może i jestem na to idealnym przykładem bo wiele razy tutaj taką pomoc uzyskałem. Dlatego się tu zadomowiłem. Chodzi mi pozwolenie na linki zewnętrzne kiedy chodzi np. o pomoc. Taki zakaz jest troszeczkę bez sensu, nie wolno dawać linki do konkurencji choć każdy o niej wie i z niej korzysta. Ten punkt regulaminu działa, ale po coPytajnik Żeby nikt nie dowiedział się, ze istnieje coś o czym każdy wiePytajnik To takie cholernie sztuczne dla mnie.
Na potanie dlaczegoPytajnik Odp "bo tak" do mnie nie przemawia. Zdecydowanie jestem za logicznymi rozwiązaniami, to stereotyp jaki się nam wbił do łba choć nie wiemy dlaczego Big Grin
DF-maniak nie uczepiłam się reklamy,jedynie napisałam swoje zdanie na ten temat. Natomiast jeśli mówisz o linkach - jak pisałam,linki do modyfikacji są podawane zazwyczaj do stron pobierania,czyli na hostingi ( a to nie strony konkurencyjne) i nikt tu tego nie kryje.A co do typowych linków do for o tematyce podobnej,do tychże właśnie for konkurencyjnych to zapis w regulaminie nie jest po to żeby nikt nie dowiedział się o tych forach,tylko po to że jak pisał Michał,nie od dziś "w tym siedzi" i dobrze wie że ludzie nie do końca są szczerzy w tym co robią.
Więc co do samych linków do stron o tematyce podobnej - są one zabronione ze względu na to iż rozumowanie części osób tworzących takie fora,czy też bywających na tych forach nie jest takim jakim być powinno, i jak pisał Michał - problemy które czasem przy tym wychodzą nie są adekwatne do tego żeby można było to zmienić.
Chyba że ludzie dostaną olśnienia i zrozumieją sens szczerości i zasad fair play ... Wink
Michale, piszesz dobrze, ale chyba nie łapiesz o co mi chodzi. Uparliście się na reklamę, a to nie o reklamę mi chodzi. Reklama niech sobie dalej będzie zakazana (to już pisałem wcześniej, ale chyba nikt tego nie widzi). Mi chodzi o zluzowanie teko punktu regulaminu w przypadku szukania np. pomocy. Tak jak tutaj --->http://etrucks.pl/thread-37438.html
Ostatnia sytuacja z Borsukiem to kolejny przykład gdzie można by spokojnie wrzucić link zewnętrzny.
Nie wiem w czym widzicie reklamę, chyba w tym że w pierwszym przypadku ktoś dał felernego moda, a w drugim gdzie pokazuje się ludkom złodzieja. O takie sytuacje mi chodzi.
DF-maniak nikt nie ukrywa for konkurencyjnych (nie jesteśmy w Rosji gdzie nadal króluje postsowiecka zasada, że wszystko co nie nasze jest złe i należy to ukrywać/cenzurować aby nikt z naszych nie myślał inaczej) a jest tak, że byłoby to wykorzystane np.
Taki user X ma wysoką funkcje na jednym z takich konkurencyjnych for więc zakłada u nas konto i prosi o pomoc podając link do forum gdzie pełni funkcję choć wcale tej pomocy nie potrzebuję. Następnie jak pomysł chwyci robi to kolejny raz i kolejny aż zacznie się przepływ użytkowników z naszego forum do konkurencji którzy przypadkiem odwiedzali jego tematy z pomocą i stwierdzili sobie "Ale tamto forum musi być super skoro jest tu tyle linków do nich".
Oczywiście takich przykładowych scenariuszy można by napisać całe mnóstwo.

A kolejna rzecz to spójrz np. na listę naszych użytkowników i zobacz ilu z nich jest adminem czy moderatorem na innych forach (wyręczając to powiem, że można ich policzyć na palcach jednej ręki).
Jest tu też jeszcze inna grupa czyli zobacz na naszą listę zbanowanych tu użytkowników którzy mają moderatora, admina czy inną ważną funkcję na forum konkurencyjnym (jest ich znacznie więcej niż tych którzy nie mają bana) - tu też dodam aby nie było domysłów to te bany wszystkie są całkowicie zasłużone bo były nie raz wałkowane sprawy ich zachować i stosunku do zasad fair play w relacjach między forami.
Tu wniosek jest prosty uczciwą konkurencję to można z przysłowiową świecą szukać i jeśli takie linki (nawet w pomocy) byłyby dozwolone to jest duże grono co by to wykorzystywało do promowania swojego interesu.

Oczywiście jest na to lekarstwo i podała je Ania bo można dać fotkę modu, link bezpośrednio na hosting, log z gry i uzyska się pomoc bez problemu i podawania jakiś pośredniczych linków bo po co osoba chcąca pomóc w rozwiązaniu problemu ma wchodzić na inne forum, zakładać tam konto jak go nie posiada i dopiero pobrać mod aby móc zająć się właściwym problemem. Więc to też jest poniekąd przyspieszanie całej procedury pomocy bez bawienia się w jakieś pośrednicze fora bo to tylko zbędnie komplikuję i wydłuża proces pomocy danej osobie.

Ps. A jeśli chodzi o takie pokazywanie złodzieja modów to też nie chcę w takie sprawy mieszać forum bo jak pisałem powyżej po kiego nam tu spory między poszczególnymi użytkownikami. Tu każdy jest równy i ma się stosować do naszego regulaminu a nie przynosić do nas konflikty z innych stron.
Użytkowników też warto ostrzec przed nieuczciwą konkurencją. Przykład Borsuka może nam pokazać na co mamy uważać i ewentualnie jak się przed tym zabezpieczyć. Po za tym nie sądzę by ludki stąd nagle zaczęli przechodzić na inne fora bo to forum ma już renomę wypracowaną i z każdym dniem dowiaduje się dlaczego. Co do listy zbanowanych to tego nigdy się nie ominie, a reklamowanie swojego forum jako szukanie pomocy tutaj, a nie u źródła też wiele mówi o takim forum. Tam pomóc nie umieją i przychodzą tutaj z problemem więc po co mam iść tamPytajnik Taka reklama to bardziej antyreklama Big Grin
Stron: 1 2 3
Przekierowanie