eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: FPSowe ciekawostki.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich, chciałbym podzielić się z wami na temat moich ustawień graficznych i związanych z nimi FPSach, może komuś się to przyda do polepszenia jakości grafiki na słabszych konfiguracjach, a może nic nowego nie odkryłem lub działa tak tylko na moim zestawie więc komentarze mile widziane.

Mam starsze i5 8GB RAM i kartę Saphire Vapor-X R7 250X OC 1GB i ta karta jest najsłabszym ogniwem.

Ustawienia 1600x900 detale niskie, średnie i wszystko śmiga ale pixeloza mnie dobija szczególnie na desce rozdzielczej, kombinuje jak by tu full HD 1920x1080 w natywnej monitora powinno być lepiej, i mam lagi. Na Steamie jest opcja by wyświetlić klatki na sekundę, ustawiam i patrzę 60fps spoko, jadę, zagęszczenie i lag spadek do 40-45fps a lag jak 10-15fps szczególnie ruch ai haczy jakoś dziwnie, co ciekawe, bo jak gram w Spina mam wszystko na maxa i 45-60 klatek i nie widzę różnicy jak z 60 spadnie do 45 chwilowo.
W ETS2 i ATS jest taka opcja w ustawieniach graficznych jak Synchronizacja pionowa wybrałem Ekonomiczny (oszczędza energię) i polecam spróbować każdemu kto ma słabszy sprzęt i gry SCSu się nie wyrabiają. Działa to tak że grafa wyświetla nie więcej jak 30fps i naprawdę nie widzę wielkiej różnicy 60fps to może potrzebne w strzelankach lub szybkich wyścigach, kiedyś TV PAL mieliśmy 25fps i nikt nie narzekał. Nasza karta w tym trybie nie stara się wyświetlić więcej jak 30 więc zostaje jej niezły potencjał więc oczywiście full HD, skalowanie z 100 na 200, włączyłem Antialiasing MLAA, zwiększyłem filtrowanie anizotropowe, reszta na średnie, wysokie, wyżej cienie, roślinność i lepszą widoczność w lusterkach. Mam stałe 30fps, gra się super bo gra wygląda naprawdę dużo lepiej i bez lagów.
Ciekawe jakie macie zdanie na ten temat, ja wymianę grafiki odkładania na przyszłość, zapraszam do dyskusji.
A sprawdzał ktoś po co jest opcja "uset t_locked_fps "0" w pliku config.cfg ?

Wystarczy tam wpisać np. 30 i zapisać plik.
(05/07/2016 12:00 PM)RadolSzczecin napisał(a): [ -> ]A sprawdzał ktoś po co jest opcja "uset t_locked_fps "0" w pliku config.cfg ?

Wystarczy tam wpisać np. 30 i zapisać plik.

Sorry, że odkopuję, ale to na serio działa jeżeli ustawię 30klatek na sekundę? będzie płynnie śmigać? Mi się wydaje, żę minimum 60.
Postanowiłem powrócić do tematu po wymianie grafiki na topowy model firmy PNY GeForce 1050Ti oczywiście 4GB model, powróciłem do 60 FPS mam prawie najwyższe ustawienia i mnóstwo modów i z moich obserwacji wynika że z jakiś przyczyn kiedy mam spadki fpsów w dużych miastach odbywa się to płynie, klatki spadają stopniowo nie urywa tak ostro jak na mojej starej karcie co jest bardziej do przyjęcia i tak nie przeszkadza. Nie wiem czemu tak się dzieje, kwestia mocy karty, firmy która ją wyprodukowała, czy po prostu tak jest w przypadku gier SCSu, bo nie kojarzę że miałem taki przypadek w innych grach.
Przekierowanie