eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Miejsce do zgłaszania błędów gry.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Dziś dostałem dość ciekawą PW od Thora i myślę, że nie obrazi się jeśli przedstawię tutaj jej treść aby poddać ogólnej dyskusji.
Sama wiadomość dotyczyła najkrócej ujmując stworzenia miejsca gdzie będzie można zgłaszać błędy, publikować ich rozwiązania itp. dotyczące czystych wersji gier ETS2 i ATS.

Poniżej treść wiadomości:
Cytat:Przyszedł mi ostatnio taki pomysł do głowy.

Krótki opis:
W działach ATS i ETS można by utworzyć po dodatkowym poddziale pod dźwięcznie brzmiącym tytule "Błędy gry".
Oczywiście trzeba by opracować krótki regulamin lub wytyczne do danego tematu. Przegrzebać trzeba by forum nasze w poszukiwaniu potrzebnych instrukcji do zamieszczania takich błędów, do tego gdzie w plikach szukać i jakich informacji szukać na temat błędu.

A teraz po co to.
Otóż. Na naszym forum są betatesterzy i poza tym ze wiem ze są to tak na prawdę nie wiem którzy to Big Grin Ale to jest rzeczą ważną choć nie najważniejszą.
Każdy gracz grający jak na przykład ja, zwraca uwagę na pewne błędy, na pewne niedoróbki, na różne rzeczy które w grze są źle, wydaje się że są źle lub nie działają poprawnie. Jest tego masa, od źle ustawionych znaków po źle przypisane prędkości, do zapadających się samochodów. Oczywiście mówię tutaj o podstawowej wersji gry.
I teraz za przykład posłużę się sobą.
Jeżdżę po ATS i widzę błąd. Chciałbym go zgłosić ale problemem jest fakt ze nie wiem gdzie bo aż tak nie jestem zaawansowany w projekty SCS. Do tego dochodzi fakt bariery językowej bo nie posługuje się na przykład językiem obcym. Nie mówiąc już o tym ze na obecną chwilę nie mam pojęcia gdzie szukać informacji o współrzędnych w grze potrzebnych do zgłoszenia błędu, nie wiem jakie pliki trzeba skopiować podając błąd i nie wiem już zupełnie jak go zgłosić.
Wiem natomiast ze pewnie to wszystko bym znalazł na forum ale trzeba spędzić sporo czasu żeby to znaleźć a przy moim i tak okrojonym ostatnio czasie nie mam ochoty na to go tracić bo wole pojeździć w ATS.

Korzyści z takich tematów były by takie że wywala mi błąd, to robię wszystko według instrukcji, wrzucam pliki potrzebne i któryś betatester robi z tego użytek podając to do SCS. Lub może to robić jakaś oddelegowana osoba z naszego forum. Było by to znaczne usprawnienie dla osób takich jak ja którzy chcieli by ale nie wiedzą jak. Instrukcję dobrze opisane i zawarte w jednym miejscu powodują znaczne przyspieszenie sprawy.

Oczywiście taki dział dla klarowności mógłby mieć poddziałów kilka np:
Instrukcja - gdzie tylko będą zawarte instrukcje jak w danym dziale zgłaszać błędy
Mapa - błędy mapy, znaków, prędkości...
Samochody i naczepy - błędy w ciągnikach dostępnych dla gracza, w traficu, w naczepach.

Podejrzewam ze może jeszcze coś wyjść w fazie przygotowań.

Rozumiem ze może to być zbędne bo może się okazać ze po założeniu owego tematu nie będzie miał wzięcia lub się okaże ze będą wrzucane tam błędy z modami które już swój ogólny temat pomocy mają ale trzeba by zaznaczyć ze błędy zgłaszać można tylko z wersji gry bez modów.

Może warto żebyście to całym teamem przemyśleli lub jeśli już cos takiego kiedyś było a się nie przyjęło to po prostu napisz mi chociaż ze to nie ma sensu Big Grin

Pozdrawiam gorąco w ten upalny mokry poniedziałek Smile

Teraz pytanie:
Co o tym sądzicie Pytajnik
Nie obrażę się Wink
Dobrze ze nie napisałeś że krótką wiadomość dostałeś bo jak zerknąłem jaka ona aktualnie jest długa to sie przeraziłem trochę bo miało być krótko.

A sam temat już mi chodził po głowie jakiś czas temu już przy premierze Skandynawii do ETS i błędów z tamtymi znakami które sptykałem.

Tak jak napisałem w wiadomości, teraz takowe spotykam w ATS i znowu przypomniałem sobie o tym temacie.

Czekam na wasze wypowiedzi w temacie.
Pogubiłem się już przy drugiej części wiadomości, ale tak czy siak jestem za. :E
Powiem tak. Dobry pomysł. Nawet na forum wotr miało dział o reportowaniu bugów. Smile

Co sądzicie o dodatkowej zmiance w regulaminie: ,,Zgłaszanie błędów, używając modyfikacji = Warn 10% do 30% na okres od 3 tygodni do 3 miesięcy"
Przeczytalem tylko ze dostałeś wiadomość od Thorka i twoje pytanie " Co o tym sądzicie" Thor słynie raczej z sensownych pomysłów wiec również jestem za.
Borsuku masz w zupełności rację. I dlatego ważną pozycją było by znalezienie jednego lub więcej (w zależoności od ilości zgłoszeń) takich łączników którzy by to przekładali z PL na ENG i zgłaszali to na forum SCS lub jeśli któryś betatester miałby ochotę z tym walczyć to zgłaszał by to taką droga jaką SCS wyznacza im do zgłaszania błędów.

Jeśli się okaże że zaakceptujemy owy projekt choćby na próbę to mozemy tez Piotrka podpytać jak to zgłaszać i kto to może robić lub czy na przykład można jemu na maila wysyłać zebrane błędy i on to by zgłaszał.

Głównie chodzi o wykorzystanie potencjału forumowiczów. Tylko czy owy potencjał będzie Smile
Pomysł zacny i w kupie siła, dobrze by było aby jacyś beta testerzy się ujawnili i wykazali chęć współpracy, jak nie musimy poszukać kogoś z bardzo dobrym pisemnym angielskim najlepiej 18+, po znalezieniu problemu i sprawdzeniu przez kilku poważnych ludzi opisać błąd, przetłumaczyć i zgłosić w imieniu forum bo prędzej SCS zareaguje na sygnał od takiego pokaźnego środowiska niż od jakiejkolwiek jednostki.
Jestem za tym działem myślę ze to dobry pomysł
Jestem na TAK! Powód: Taki dział się przyda dla wielu osób.
Taki dział to dobry pomysł - trudno jednak znaleźć kogoś kto gra i testuje kompletnie bez modów Tongue
Ja mogę Wam podrzucić instrukcje.

Biegły angielski wcale nie jest potrzebny - i tak Wy nie podajecie ostatecznie tego do SCS-u. (Ja często używałem translatora)
Tutaj lepiej podawać po polsku - a rolą testera jest wrzucenie tego w odpowiedniej formie już na platformę SCS-u
Nie ma czegoś takiego jak błąd 'zgłoszony przez forum' - ostatecznie podaje go i tak "jednostka" - czyli któryś z testerów.
SCS posiada własną platformę zwaną BugTracker

Priorytet błędu jest zależny od... samego rodzaju błędu i też priorytet nadaje tester.

Co do Piotra to na swoim Blogu stworzył on chyba specjalną zakładkę do zgłaszania błędów.

Tutaj na forum możecie podawać tak błędy (jest to jakby tłumaczenie instrukcji dla testerów i tak też m/w wymagałem aby mi podawano błędy np. na mapie)
--------------------------
a) W Dokumentach w katalogu Euro Truck Simulator 2 odszukujemy i otwieramy notatnikiem plik config.cfg
b) W liniach o nazwie uset g_screenshot_on_bug "0" oraz developer "0" zmieniamy wartość z '0' na "1" i zapisujemy. (działa na każdym profilu)
c) Podczas uruchomionej gry, w sytuacji którą chcemy uwiecznić na obrazku i zapisać współrzędne miejsca, wciskamy klawisz "F11" (mozemy użyc kamery '0' )
d) W ukazanym oknie na środku ekranu wpisujemy np. krótką notkę odnośnie błędu np. wspisujemy tytuł WARSZAWA ZDUBLOWANY ZNAK i potwierdzamy klikając na "REPORT SCR"

Teraz, w katalogu "screenshot" zostanie zapisany obrazek w .PNG którego nazwa będzie w takiej postaci "bug_20130215_005514_11287_26_-8671"

Najważniejsze jest w Dokumentach, w pliku 'bugs.txt" , gdzie pojawi sie odpowiedni wpis z tytułem jaki nadaliśmy w oknie, datą i godziną zapisu , oraz sektorem i współrzędnymi miejsca na mapie gdzie zrobiliśmy zdjęcie np:
WARSZAWA ZDUBLOWANY ZNAK [21/10/2013 15:26] (sec+0008-0004);34538.5;45.8923;-15900.8

Cały taki wpis z pliku bugs.txt , wraz z obrazkiem podajemy w temacie na forum.
-----------------------------------

Oczywiście to jest przykład zapisywania błędów na mapie, co innego inne błędy.
Rolą testera jest opisanie w miarę dokładnie i pokazanie o co chodzi.
Zaleca się aby na zdjęciu, fragment do którego się odnosimy był zaznaczony czerwoną ramką - jesli jest coś trudne do zlokalizowania
Stron: 1 2
Przekierowanie