eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: E-palenie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam. W tym temacie chciałbym trochę porozmawiać o "vapowaniu" e-papierosów. Co o nich sądzicie, jak postrzegacie innych, czy powinny być jakieś zakazy dla dzieci typu 12-15 lat ( niestety na ulicy jest coraz więcej takich ludzi ). Co o tym myślicie, macie jakieś swoje sprzęty ?
ps. nie chce jakiś wyzwisk, g*wnoburzy itp. Tylko kulturalnie porozmawiać Smile
Co tu dużo gadać? Kolejny szit zrobiony po to aby firmy miały zarobek Tongue
EIN jako takie są moim zdaniem dobre, tylko za bardzo ewoluowały przez co u nas są hobby a nie drogą do rzucenia tzw. "śmierdzieli" i uwolnienia się od nikotyny a po to zostały wymyślone.
Co do tematu, ekhm, "młodzieży" korzystającej z EIN, może lepiej wypowiadał się nie będę bo bym bana permanentnego za słownictwo dostał.
A co poniektórzy dorośli/pełnoletni korzystający z EIN też mogliby troszkę rozumku wpuścić do główki i niektórych sytuacjach i miejscach powstrzymać się od wapowania, bo rzuca to zły obraz na całą rzeszę ludzi którzy robią dużo by jak najwięcej osób z ich otoczenia uwolniło się od smrodu analogów a w ostateczności w ogóle od palenia, od nikotyny.
U mnie w gimbie mało osób ma efaje. Więcej ludzi ma normalnie papierosy. Ale gdybym miał wybierać to wolę E-fajki ponieważ:
1. Jest wiele liquid'ów i jest w czym wybierać
2. Dym nie śmierdzi tak jak z normalnych fajek
3. Można różne triki robić z dymem
4. E-papierosy są zdrowsze od normalnych

I to chyba wszystko Big Grin
Co do punktu 4 wolałbym to ująć tak jak naukowcy prowadzący różne badania, czyli "znacznie mniej szkodliwe od papierosów tradycyjnych".
Przy okazji, co może niewielu wie, bodajże mamy już oficjalny zakaz sprzedaży ich osobom niepełnoletnim, a skuteczność tegoż zakazu jest widoczna niestety...
Popieram zakazy w komunikacji publicznej, kinach, przychodniach, galeriach handlowych itp. Te zakazy powstały tylko i wyłącznie na życzenie korzystających z EIN w takich miejscach a ich takowe zachowanie dla mnie świadczy o braku kultury.
Nie wyobrażam sobie żebym miał w autobusie ściągnąć chmurkę i puścić ją komuś pod nos mimo że wapuję czystą bazę (w zasadzie brak jakiegokolwiek zapachu).
E - petka głównie w domu palę ale zwykłe również palę Tongue
A co do samych E to nie są jeszcze do końca sprawdzone i przebadane pod względem szkodliwości a skoro nie ma 100% pewności to uważam że i tak powinien być zakaz dla niepełnoletnich.
Do dzisiejszego dnia w niektórych krajach jest zakaz sprzedawanie E po mimo iż zwykłe papierosy są normalnie dostępne. Teoretycznie E można palić w każdym miejscu publicznym ale już się spotkałem z takimi miejscami gdzie jest zakaz palenia zwykłych papierosów jak i za równo E nawet u mnie w zakładzie gdzie pracuję jest zakaz powszechnego palenia E można wyłącznie na palarni palić E.
Ale na pewno muszę przyznać że E są ekologiczne dla portfela Tongue
(05/05/2016 02:34 PM)Wawrzyn5252 napisał(a): [ -> ]4. E-papierosy są zdrowsze od normalnych

Nad tym to bym trochę polemizował. Ogólnie nie palę ani zwykłych, ani elektrycznych. To tylko wydawanie pieniędzy na przepuszczenie dymem moim zdaniem. Wolę sobie to zainwestować chociażby w głupi komputer niż to dziadostwo. Tongue
Głównym celem e-papierosów była pomoc w rzuceniu i ograniczeniu bardziej szkodliwych zwykłych fajek, jak na ironię biznes się rozkręca bo ludzie zaczynają od e-fajek, bo to się modne teraz staje i nie wiadomo jak taka przygoda się skończy, lepiej nie kusić losu, szkoda kasy aby zostać niewolnikiem czegoś czego nic wam nie da a wręcz odwrotnie bo odbiera zdrowie i pieniądze.
(05/05/2016 02:44 PM)Deczor napisał(a): [ -> ]Głównym celem e-papierosów była pomoc w rzuceniu i ograniczeniu bardziej szkodliwych zwykłych fajek, jak na ironię biznes się rozkręca bo ludzie zaczynają od e-fajek, bo to się modne teraz staje i nie wiadomo jak taka przygoda się skończy, lepiej nie kusić losu, szkoda kasy aby zostać niewolnikiem czegoś czego nic wam nie da a wręcz odwrotnie bo odbiera zdrowie i pieniądze.

Podaj proszę choć jeden taki przykład.
Ja znam tylko takich którzy palili zwykłe, a potem przesiedli się na EIN (Elektroniczny Inhalator Nikotyny - nazwa własna, zgłoszona, używana we wszelkich regulacjach prawnych). O dziwo, w zasadzie wszyscy w następstwie stwierdzają że wyostrzył im się smak i węch od czasu rzucenia zwykłych, zanikają kaszle, zniknęła poranna flegma, polepszyła się kondycja i ogólne samopoczucie. Są to opinie ludzi którzy po 20-30 latach ze zwykłymi przeszli EIN. Swego czasu już cytowałem forum na którym można to poczytać.

Dodatkowo krótkie podsumowanie pewnego raportu naukowego Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść..

Wspomniane forum - Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść..
Co do mediów jak i badań. Wiele gazet jak i jakieś tam ośrodki badawcze mówią że e-papierosy są bardziej szkodliwe itp, ale według mnie sprawa wygląda tak. Gazety i te ośrodki badawcze są po prostu przekupywane, żeby wystawiły jakąś złą opinię itp przez koncerny tytoniowe. Nie oszukujmy się, sprzedaż zwykłych fajek trochę im spadła przez e-palenie. Póki nie zobaczę wiarygodnych wyników i dowodów na temat faktu iż e-papierosy są szkodliwe, nadal będę to palić. Niektóre osoby też mówią że e-palenie jest bardziej szkodliwe od zwykłych fajek, ale myślę że to raczej z ich niewiedzy. W polsce brakuje jakiś dodatkowych informacji na temat palenia e a zwykłych.
Stron: 1 2
Przekierowanie