eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Spalanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mierzyliście kiedyś spalanie waszych brykPytajnik Ja byłem ciekaw czy jest to zbliżone do realiów i czy sposób jazdy ma na to wpływ. Wynik powalił mnie na kolana. Podczas spokojnej jazdy, nie przekraczając 90km/h wyszło mi spalanie 31,92 L/100km. I śmiało można powiedzieć że przy mocy 750KM jest to wynik realny. Przy jeździe na pełnym gazie, czyli ze ściągniętym kagańcem i średnią prędkością w trasie 120 km/h spalanie mi wyszło 48,45 L/100km. Ja swoim wynikiem jestem pozytywnie zaskoczony, a jak tam u was ze spalaniemPytajnik

P.S.
Dodam że mam zaznaczone realne spalanie i jeżdżę VOLVO FH 750KM.
Zależy jaka jazda i z jakim ładunkiem, ja swoim DAFem E5 510kucy zawsze latam max 90 km/h, ładunki ciągam w firance od 6 - 24 ton, po landówkach max 85 km/h i cały czas na tempomacie, tu jakaś górka tu trzeba zwolnić, tu skręcić i wychodiz mi max do 32l/100km, lecz jak trafi się jazda po autostradzie to spalanie mam tak do 30l/100km, dodam jeszcze ze akurat w DAFie mam cały czas obroty 1400 przy prędkości 90 km/h aa to dość dużo, przesiadłem się na Scanię to przy prędkości 90km/h to obroty mam jakies 1100-1200 :E
Ja w moim volvie przy delikatnej jeździe z załadowaną 26t naczepą na trasie Lublin-Siedlce miałem normę 26l/100km z prędkościami 50-80km/h, na autostradzie Warszawa-Poznań na tempomacie i 90km/h ten sam tonaż i pokazuje tak 27-29, gdyby nie bramki dałoby się zejść poniżej 26l. Natomiast jak Robiłem Polska-Anglia miejscami potrafił zejść nawet do 24l/100km przy tym samym tonażu. Natomiast Polska-Rumunia (promods) spalanie się waha 26-36l, a miejscami potrafi przekroczyć 37l. Ja staram się oszczędnie jeździć, jednocześnie i nie zamulać. Natomiast Słowenia jak próbowałem, ciągle ten sam tonaż to potrafił przekraczać 42l nawet pokazywał. Samochód pali różnie, zależy to od tonażu, rzeźby terenu, stylu jazdy, pogody i wielu innych czynników.

PS. auto to volvo fh12 (chińczyk) z silnikiem 420 konnym.
Przekierowanie