eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Setup pod granie w ETS2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć, chciałbym się od Was dowiedzieć co musiałbym wymienić w komputerze ponieważ mam problem ze ścinkami przy wjeździe do miasta i czasami poza miastem, plus chciałbym pograć z 400% skalowaniem.

Mój leciwy komputerek Smile

Intel Core i7 860 2.8ghz
Gigabyte GTS 450 OC
8gb RAM DDR3 1333 mhz
Dysk WD Green 500gb
Płyta główna Gigabyte (Nie chce mi się sprawdzać ale chyba to w tym wypadku nie istotne)
Zasilacz Silver Power 600w (ma złącza na dodatkowe zasilanie karty graficznej jak by coś)

Czy możliwa by była gra na ultra i bez ścinek bez wymiany całego komputera ? Bo szczerze jakbym miał wymieniać też procesor to też płyte główną więc już lepiej kupić nowy komp Smile
Poproszę o sugestie.
Ja bym tylko postaral się o wiele lepszą karte graficzną - ta na szynie 128-bit jest zdecydowanie najsłabszym ogniwem tego komputera.
Na szafie zalega mi karta Zotac GTX 580. Jeśli cię interesuje ta karta to chętnie odsprzedam za niewielkie pieniądze. Na tej karcie pograsz spokojnie w skalowaniu 400%.

http://www.pcworld.pl/testy/specyfikacja...4_BIT.html

W razie pytań PW Wink
Ja nie ogarniam tych setupów Smile
Moja konfiguracja:
Kod:
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Proszę, zarejestruj się TUTAJ, żeby zobaczyć ukrytą treść .
Ustawienia gry: Średnie z wyjątkiem tekstur, one na wysokie, skalowanie 100%.
Gra lekko przymula na karcie grafiki Nvidia GTX 960M na dowolnych ustawieniach (na wysokich i niskich jest podobna płynność (gram na skalowaniu 100%)). Ogółem działa nawet spoko, ale często przycina w miastach, średnie FPS około 45, w miastach 17-22.
Dodam że niektóre bardziej wymagające gry (GTA V, Shadow of Mordor, Skyrim) śmigają u mnie płynnie na bardzo wysokich ustawieniach, być może jest to kwestia optymalizacji samego silnika gry, albo czegoś jeszcze innego bo niektóre starsze tytuły (np. GTA Vice City, GTA IV) przycinają tak że się grać nie da (średnio około 13 FPS), pomimo tego iż PC jest kilkukrotnie mocniejszy niż ten opisany w zalecanej konfiguracji Wink
Wszystko zależy od optymalizacji. To tak jak jest z pierwszą częścią OMSI, która wykorzystywała tylko jeden rdzeń nawet jak miałeś 4 czy ośmio rdzeniowy procesor to potrafiło ciąć. Ja mam skalowanie 100%, tekstury średnie, cienie niskie a reszta na najniższe i cieszę się nawet z tego Wink
Czyli jedynie karta przeszkadza ? A tak w ogóle to ścinki mam też w innych grach czasem, myśle że to wina pamięci RAM, jak myślicie pamięci mogą powodować ścinki ? Bo dysk skanowałem Smile
Polecę od siebie filmik prezentujący wymagające opcje graficzne, można dorobić kilka FPSów Smile



Ścinki pojawiają się głównie wtedy gdy brakuje RAMu, jest niewystarczająca szybkość procka albo .. optymalizacja Smile
8 GB RAMu to wystarczająco, bardziej bym patrzył na ilość VRAMu, czyli pamięci karty graficznej. Załatw sobie spoko kartę która będzie miała około 4 GB VRAMu i odczujesz ulgę Smile I może nawet w kombajny typu GTA V czy Shadow of Mordor sobie pograsz na High Smile A co do ETS2 to może być różnie, duże pokłady pamięci na karcie graficznej mam niewykorzystane, w większości przypadków zużycie RAMu mam w okolicach 30-45% (podczas gry), czyli mniej niż 8 GB które posiadasz, więc dokupienie RAMu moim zdaniem by niewiele pomogło.
Ogólnie nie chodzi mi o ilość pamięci ram bo jest w porządku. Mi się wydaje że pamięci są uszkodzone. Gdy podłączam je w dual channel to nie mam obrazu w komputerze Smile Coś z nimi jest nie tak, lub z płytą główną. Nie wiem czy to mogłoby wpływać na ścinki w grach ogólnie wszystkich, nawet nie mam pojęcia jak to sprawdzić.
Przekierowanie