eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: "przepuszczanie" przez innych kierowców
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

ziom343

Witam.
Gram sobie na hungary map i jak np wyjeżdżam z drogi podporządkowanej i troche się wychyle ,aby mieć widok to inni mi ustępują pierwszeństwa to samo jest jak na światłach skręcam w lewo to jak mam włączony kierunek to mnie wpuszczają a jak nie mam kierunkowskazu to nie puszczają mnie.A chciałbym ,żeby włączać kierunek i mnie nie wpuszczali.
Nigdy się nikomu nie dogodzi - kwestia tego że to tylko gra i silnik pozwala na pewne manewry, ale nigdy komputerowe AI nie bedzie tak samo się zachowywać i myśleć jak człowiek w realu.
System jest tak zrobiony że samochód AI ma jakby czujniki z przodu i z tyłu na pewną odległość i wtedy zachowuje się adekwatnie do sytuacji.

Gdyby zmniejszyć tolerancje "wykrywania innych samochodów wokół" , to znowu mogło by to powodować sytuacje na odwrót - dochodziło by do nieprzewidzianych stłuczek.
Chyba lepiej że jest tak jak jest obecnie.

SCS cały czas nad tym pracuje i z każdy patchem minimalnie dopracowuje pewne szczegóły bo trzeba jeszcze dodać manewry zmieniania pasa, wyprzedzanie..itd

Naprawdę trzeba brać pod uwagę że to tylko gra i NIGDY nie będzie idealnie.
Nie da się z tym nic zrobić, każdy tak ma. Tak zostało zrobione Ai niby fajnie jak w którymś patchu to wprowadzili że tak Cię wpuszczają ale później już to słabo działa.

ziom343

Dzięki za info.
Przekierowanie