eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Polish GTS - Convert from GTS to ETS2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Image

Witam wszystkich użytkowników forum Etrucks.pl pragnę poinformować, że moim celem jest skonwertować mapę P-GTS do ETS2.

Projekt powstał 25 marca 2016r. Ale wcześniej już robiłem - na początku stycznia do czasu publikacji o projekcie Smile

w Ekipie są :

nirwana9 - Główny założyciel projektu
Michaleczeq - Współzałożyciel projektu
JestemPro123 - MapMaker


Na czym polega konwert mapy ? - A no to wytłumaczenie jest proste a w praktyce trudne i żmudne Smile A do rzeczy - Celem początku projektu było skonwertować wszystkie pliki związane z modelami do edytora do ETS2. - Obecnie wszystko jest zrobione lecz są co jakiś czas aktualizowane w celu poprawek typu, DDSy, maty itp..,

W jaki sposób konwertujemy mapę ? - Do tego potrzebne jest edytor z GTS i edytor ETS2 - i trzeba prawie każdy model przenosić z GTS do ETS2 za pomocą współrzędnych danego modelu Smile - w Teorii brzmi to banalne ale w praktyce to trzeba sporo czasu poświęcić Smile

Na początek chciałbym powiedzieć, że od 11 czerwca trwa nabór na Map Makera (jednego) do projektu więcej informacji :

Cytat:Od osoby tej wymagamy aby:
1. Jej poziom umiejętności związany z pracami w ME był średnio-zaawansowany,
2. Była w stanie poświęcić swój czas na rzecz mapy (minimum 1h dziennie przez 2-4 dni),
3. Posiadała chęci oraz zapał do pracy (nie okłamujmy się - dość monotonnej),
4. Utrzymywała dobry kontakt z zespołem.
5. Posiadała konto na GG - (Gdyż jest dla nas łatwym komunikatorem do porozumienia się z ekipą).

Do zadań Map Makerów należeć będzie:
1. Przenoszenie obiektów z GTS do ETS2 na podstawie współrzędnych (tylko główne),
2. Odpowiednie przenoszenie ustawień modeli (rodzaj podłoży, ukształtowanie, itd.)
3. Zgłaszanie błędów/braków w modelach, teksturach itd. (nie działanie po swojemu),


Zgłoszenia/pytania proszę wysyłać na adres pgts.ets2@gmail.com w tytule wiadomości wpisując [Podanie/Pytanie](nick z forum).

Edit. 16.09.2016
PS. Wszystkie źle wysłane podania oraz nie wysłane nie będą rozpatrywane. Oraz proszę aby kandydat miał już dobre doświadczenie z Map Edytorem. Nie musi być to koniecznie osoba z tego forum Smile


Druga sprawa ważne to Faq -

FAQ - Polish GTS - Convert from GTS to ETS2


1. Mapa będzie polegać na przepisywaniu współrzędnych z GTS do ETS2 dla prawie każdego obiektu - głównie drogi.
2. Głównym celem jest zrobić taką samą mapę jaka jest w GTS, po ukończeniu głównego tematu będziemy myśleć nad edycją o kolejne miasta, tereny.
3. Mapa będzie osobnym modułem ( podczas tworzenia profilu).
4. Błędy związane z teksturami, błędami "mechanicznymi edytora" z GTSa - podczas przenosin do ETS2, te błędy będą eliminowane.
5. Skala mapy będzie wynosić 1:10 tak jak w GTS.
6. Mapa w pierwszej odsłonie będzie mieć 3-4 miasta, w kolejnych odsłonach dochodzą kolejne miejscowości aż do finalnej wersji.
7. Ruch uliczny nie będzie działać poprawnie w wersji wydaniowej.
8. Kiedy będzie remiera wydania? - Najprawdopodobniej II połowa 2017 r bądź II kwartał 2018 r - za wcześnie by podać konktertny czy przewidziany termin.
9. Kontakt z Założycielami projektu konwertu : pgts.ets2@gmail.com


A teraz przejdźmy do zdjęć i filmów Smile (Wrzucę chronologicznie od pierwszego zdjęcia najstarszego do aktualnych )



Image

Image

Image








i fotki z dnia wczorajszego - teraz aktualnie zostały zmienione systemy pasów - bo było źle zrobione ale fotki aktualne będą niebawem Smile

Image

Image

Image

Saszu

W końcu dałeś temat z tym projektem na to forum. Big Grin Obserwowałem go od samego początku na MC, nie wiem czy kojarzysz nick Młody730. Smile Ja osobiście życzę powodzenia i obyście dalej próbowali przenieść tą świetną mapę do ETS2, tego mi potrzeba, dobrej mapy z moimi okolicami. Big Grin
SuperWykrzyknikWykrzyknik
Mam nadzieję, że wszystko się przyspieszy i mapa wyjdzie jak najszybciej. Na pewno ją przetestuję Big Grin
Na początek bardzo ładnie to wygląda. 10/10
Super to wygląda, oby Wam to wyszło Wink
Prezentuję się zacnie Wink 10/10
Robi wrażenie, powodzenia w pracach Big Grin
Mapa wygląda świetnie, mogę rzec że daje bardzo duży klimat Polski. Jestem ciekaw jak będzie dalej.
Zdjęcia porównawcze Smile Po niektórych poprawkach o, których @Czaja wspomniał Smile

Image

Image

A tutaj dam małą ciekawostkę - Ktoś w GTS postawił drogowskaz z kierunkiem na osiedle, znaki poziome też były że można skręcić w kierunku osiedla ale był trawnik :| Więc zrobiłem drogę Smile

Image
Te pasy są jakieś za szerokie. Tak mi się wydaję. I prowadzą na trawnik :E
Dajcie tam chodnik jakiś czy cuś 2smiech
Wytrwałości życzę i zapału do tego żmudnego przenoszenia wszystkiego Tongue I aby powstało coś podobnego do słynnej "mapy Węgier" Smile
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie