eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Najstarsza część mapy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Piszę tutaj o tej pierwszej części mapy czyli Niemcy Austria Szwajcaria ponieważ jestem ciekaw czy kiedyś nastąpi jakaś nie wiem renowacja czy jakaś odnowa biologiczna. Może ktoś z was jest w posiadaniu wiadomości na ten temat ponieważ w porównaniu do obecnych standardów wyznaczonych przez DLC Scandinavia i obecne Vive Le France to pierwsza część mapy wygląda bardzo szaro i blado. Między innymi to zaważyło że zawiesiłem gumy ETS-a na kołek przez ponad rok bo nie mogłem zdzierżyć tych jednopasmowych gardzieli na niemieckich autostradach a o oznaczeniach już żal wspominać. Może nadejdzie ten dzień kiedy zamiast robić zdurniałe paint mody SCS weźmie się za poprawę tej z badziewionej części gry i dostosuję ją do obecnych standardów.
(16/01/2017 04:18 PM)Tomek-GB napisał(a): [ -> ]Piszę tutaj o tej pierwszej części mapy czyli Niemcy Austria Szwajcaria ponieważ jestem ciekaw czy kiedyś nastąpi jakaś nie wiem renowacja czy jakaś odnowa biologiczna. Może ktoś z was jest w posiadaniu wiadomości na ten temat ponieważ w porównaniu do obecnych standardów wyznaczonych przez DLC Scandinavia i obecne Vive Le France to pierwsza część mapy wygląda bardzo szaro i blado. Między innymi to zaważyło że zawiesiłem gumy ETS-a na kołek przez ponad rok bo nie mogłem zdzierżyć tych jednopasmowych gardzieli na niemieckich autostradach a o oznaczeniach już żal wspominać. Może nadejdzie ten dzień kiedy zamiast robić zdurniałe paint mody SCS weźmie się za poprawę tej z badziewionej części gry i dostosuję ją do obecnych standardów.
Wiesz powiem ci tylko tyle wiesz co to jest gra a co rzeczywistość bo raczej tego nie odróżniasz z tego co piszesz w tym poście.
Jeżeli to jest przypinka z twojej strony kolego Adam.J to słabo się postarałeś. Pozwolę sobie tutaj zamieścić dwa linki specjalnie dla ciebie które to może rzucą światło abyś mógł zrozumieć co to jest "Symulator"
https://pl.wikipedia.org/wiki/Komputerow...ymulacyjna
http://www.gry-online.pl/slownik-gracza-....asp?ID=92
Osobiście śledzę twórczość SCS Software praktycznie od początku od 2002 roku kiedy to powstała gra Hard Truck: 18 Wheels of Steel i posiadam całą kolekcję wszystkich pozycji na dyskach, stworzonych w SCS więc coś nie coś wiem na ten temat. Mapa powstała w 2010 roku na potrzeby German Truck Simulator dla niemieckiego wydawnictwa Randomedia (obecnie Astragon) i od tamtej pory nie była modernizowana a jedynie były doklejane do niej następne części które notabene były wykonane na to samo kopyto jak : Austria, Szwajcaria i ten kawałek Włoch. Dopiero na mapie Benelux zaczęło coś świtać ku innemu oczywiście pominąłem tu mapę UK gdzie pierwszy raz pojawiły się ronda. Potem pierwsze DLC Going East gdzie stworzono w miarę przytulny klimat wschodni dodano pokaźną ilość jednopasmowych dróg i możliwość wyprzedzania gracza przez pojazdy AI. DLC Scandinavia była chyba stworzona (tego nie wiem na pewno) w cichej kooperacji z ProMods co zaowocowało piękną mapą i siecią nowych skrzyżowań. DLC Vive Le France to znów inna historia ponieważ jest kilka skrzyżowań zaczerpniętych ze starej mapy ale są poszerzone i pododawane są do nich pasy. Ogólnie zauważyłem że jest szeroko i jest dużo więcej prostych odcinków a nie jak na Niemczech prawo-lewo-prawo-lewo totany gzygzak na wszystkich autostradach. Więc dalej z całą stanowczością upieram się że SCS mógłby zabrać się do renowacji tego zabytku, trochę ją poprostować, wymienić część skrzyżowań i przerobić te nieszczęsne małe stacje paliw do których zjeżdża się bezpośrednio z pasa autostrady. Myślę że mogłoby to być robione nawet częściowo do każdego Update-a kilka dróg i po pewnym czasie sytuacja by uległa radykalnej zmianie. Na dzień dzisiejszy muszę poczekać na nową mapę ProMods bo oni przynajmniej ten problem rozwiązali po części. Więc nie pisz proszę że nie odróżniam gry od rzeczywistości bo nie mam dwunastu lat, kręconych włosów i nie chodzę do piątej klasy.
Popieram zdanie Tomka. To że jest to symulator, nie oznacza że nie może być odwzorowany jak najbardziej realnie, bo według mnie o to chodzi. Mogli by troszeczkę przebudować te zabytkowe tereny bo trochę nie pasują do pozostałej części mapy. Pewnie wypuścili by to jako płatne dlc, ale jakby się postarali to było by warto. Tylko może ten temat lepiej poruszyć we wiadomości do SCS'u, ponieważ tutaj chyba nie zawiele się zdziała.
znając scs to będzie gdzieś za 5 lat
Chyba masz rację Borsuk że to raczej woda na młyn zważywszy że znów koledzy ProMods wykazali się swym talentem i wydali już mapę dostosowaną do Vive Le France. Jak zobaczyłem te Niemcy i te skrzyżowania to spadł mi kamień z serca. Teraz muszę przetestować te autostrady i jeżeli się okaże że to jest to czego oczekiwałem to będę bił pokłony w stronę ProMods.
Podobnie jak @Borsuk wątpie aby SCS bawił się w poprawianie 'starych' terenów.
Można by było na to liczyć w przypadku dalszej rozbudowy Niemiec tak jak w przypadku Francji - ale na to się nie zanosi.

Wraz z rozwijem gry cierpią niestety na tym w większości tereny z podstawki a zyskują nowo tworzone tereny.
Niestety paradoksalnie ucierpiała też i Polska, której tereny zostały poszerzone bardzo szybko (w pierwszej kolejności) co przełożyło się na ich marną jakość.

W tamtym czasie cieszyliśmy się, że Polska została wyróżniona - z biegiem czasu jednak chyba można tego żałować.

W tej chwili SCS pracuje nad dlc terenów Włoch.
@RadolSzczecin
Skoro następne DLC będzie dotyczyć terenów Włoch to jak teraz pójdzie ProMods ? Szkoda by było znowu włożyć masę pracy w coś co zostanie głównie nadpisane przez DLC.. Proponuję dokończyć we Włoszech co jest i zająć się Hiszpanią czy tam Ukrainą, która obecnie tworzy w mapie "dziurę" Sad
Gdy pojeździ się po Skandynawii czy Francji zawsze w Niemczech jest ten niedosyt. Ale znając życie SCS pójdzie w płatne DLC poszczególnych narodowości bo musi się jakoś utrzymać. Gdy skończą im się możliwości rozbudowy wtedy za pewne ruszą dopiero Niemcy i inne kraje CTRL + V Smile
Interesujące teorie. Było już nieraz mówione, że przebudowa zacznie się raczej wtedy gdy SCS będzie miał tylu map makerów i twórców modeli, by móc równolegle budować nowe DLC rozmiarów Francji w tempie roku a nie półtora, i by móc oddelegować przy tym kilka kolejnych osób do przerabiania starych terenów.
Stron: 1 2
Przekierowanie