eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Dopisanie tabliczek Extra do Trucka - Poradnik obrazkowy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jest to poradnik obrazkowy Krok po Kroku jak dopisać Tabliczki Extra do swojego trucka.
Jest już to opisane na forum ale nie dla wszystkich dość jasno, kiedyś już mnie nie jedna osoba się o to pytała no i dziś kolejna. Więc postanowiłem napisać i zobrazować to jak najdokładniej aby każdy laik sobie poradził Tongue

Poradnik jest na przykładowym modzie scanii ale wszystko będzie objaśnione Smile

Więc co potrzebujemy mając już swojego trucka: Tu jest jeden warunek Wykrzyknik Nasz truck musi posiadać już pinezki na tabliczki Wykrzyknik

Tabliczki Extra: Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Program Win Rar lub 7Zip
Notatnik lub NotePad

Do dzieła Tongue
Mod naszego trucka otwieramy np Winrarem i wchodzimy po kolei w foldery:

def / vehicle / truck i patrzymy jak się nazywa folder od naszego trucka. W moim przypadku jest to

scania.rs lecz w innych modach może się inaczej nazywać np. peterbilt.359

Image

Następnie otwieramy Winrarem mod tabliczek i wchodzimy po kolei w foldery:

def / vehicle / truck i mamy listę już dopisanych trucków

Image

Naszego trucka nie ma na liście więc teraz z tego modu folder np. daf.xf kopiujemy sobie na pulpit i zmieniamy jego nazwę np. na peterbilt.359 lub jakiś inny o którym wcześniej wspomniałem.

Otwieramy go i wchodzimy w accessory tu mamy dwa foldery o nazwach

codrv_plate Ten odpowiada za tabliczkę od strony kierowcy
drv_plate Ten odpowiada za tabliczkę od strony pasażera

W obu tych folderach mamy identyczną listę plików.

Image

Teraz każdy ten plik otwieramy notatnikiem i zmieniamy tak jak jest pokazane.

Image

Czyli nasza wersja całej linijki musi tak wyglądać

accessory_addon_data : tablica_1.peterbilt.359.codrv_plate

W ten sposób zmieniamy każdy plik i oczywiście zapisujemy zmiany Tongue

Teraz folder z pulpitu peterbilt.359 w którym zmieniliśmy linijki w każdym pliku przenosimy do modu od tabliczek oczywiście w tą lokalizację gdzie są inne trucki czyli

def / vehicle / truck i tu wklejamy folder peterbilt.359

Image

Teraz pozostaje aktywować mod trucka i tabliczek w manadżerze modów i mozemy udać się do serwisu po zakup tabliczek. Tongue

Image

Tak wiem na foto jest Scania ale to tylko przykład i jednocześnie dowód że tabliczki działają na najnowszym patchu. Tongue

Mam nadzieje że wystarczająco jasno wszystko objaśniłem. Smile


Poradnik napisany wyłącznie dla użytkowników forum etrucks.pl Zakaz wynoszenia na inne fora. Wykrzyknik
Po co robić kolejny poradnik dotyczący dopisania tabliczek skoro w wątku z tabliczkami jest już wyjaśnione jak to się robi Pytajnik Wystarczyło tylko przenieść na pierwszą stronę.

http://etrucks.pl/thread-22062-post-1917...#pid191714
W połowie drugiego zdania z postu masz odpowiedź na swoje pytanie Tongue

A ogólnie to jest tak z nie jednym poradnikiem. Wszystko jest niby opisane ale, albo w dość ubogi sposób albo pominięty jakiś szczegół, przez co nie jedna osoba ma problemy i jej się nie udaje czegoś zrobić. Jest nie jedna osoba która nie ma w ogóle pojęcia o składnikach z jakich się składają mody, wtedy taka osoba potrzebuje instrukcji krok po kroczku co jak i gdzie. Smile

Weźmy na przykład poradnik napisany przez Michała o imporcie i eksporcie modeli. Wszystko tam jest opisane i w ogóle, lecz całkowicie zielona osoba w tych sprawach (tu mówię o sobie jak zaczynałem nie dawno się w to bawić) Tongue to wszystko robiłem dokładnie jak tam napisane a i tak mi się nie udawało i ciągle jakiś błąd mi wyskakiwał.
Dopiero Adam.J mi pomógł i napisał po kolei co robić, i okazało się że wszystko robiłem dobrze po za jednym małym szczegółem a dokładniej to są tam dwa przyciski.
Set As Mod path

Set As SCS Base path


Te dwa przyciski wciskałem w złej kolejności i w tym był cały problem. Niestety nie ma tego napisanego w poradniku który przycisk w którym momencie nacisnąć, jeśli naciśnie się oba na początku to nic z tego nie wyjdzie.
Poradnik przydatny.A np jakbym chciał dodać tabliczkę do Astry G a nie ma pinezek na tabliczki, to co trzeba zrobić?.
Nie jest to dział pomocy,czemu śmiecisz?
Max, ale co tam masz pominięte? Wystarczy otworzyć moda, chwilkę pomyśleć i każdy średnio ogarnięty osobnik dojrzy zależność pomiędzy plikami i dopisze sobie tabliczkę. Nie będę dyskutował czy poradnik jest potrzebny czy nie ponieważ poświęciłeś czas na jego stworzenie, niemniej jeśli już to odnośnik do tego poradnika powinien się znaleźć w pierwszym poście wątku dotyczącego tabliczek, nawet najlepszy poradnik jest o kant tyłka potłuc jak ludzie go nie przeczytają ponieważ nie będzie im się chciało szukać, samo dopisanie tabliczek wymaga pewnego procesu myślowego a każdy z lenistwa chce mieć podane wszystko na tacy Smile. Mając to na względzie swojego czasu podlinkowałem plik Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. do wątku z tabliczkami który należy pobrać, wypakować i podmienić w modzie,zawiera on definicje do większości popularnych modeli (wszystkich się niestety nie da) w tym Scania RJL, DAF Keda itp.

PS. MAX, zapomniałeś jak szukałeś pomocy w dopisaniu tabliczek do Peterbilta :E.
(06/02/2017 12:25 PM)Borsuk napisał(a): [ -> ]Max, ale co tam masz pominięte? Wystarczy otworzyć moda, chwilkę pomyśleć i każdy średnio ogarnięty osobnik dojrzy zależność pomiędzy plikami i dopisze sobie tabliczkę. Nie będę dyskutował czy poradnik jest potrzebny czy nie ponieważ poświęciłeś czas na jego stworzenie, niemniej jeśli już to odnośnik do tego poradnika powinien się znaleźć w pierwszym poście wątku dotyczącego tabliczek, nawet najlepszy poradnik jest o kant tyłka potłuc jak ludzie go nie przeczytają ponieważ nie będzie im się chciało szukać, samo dopisanie tabliczek wymaga pewnego procesu myślowego a każdy z lenistwa chce mieć podane wszystko na tacy Smile. Mając to na względzie swojego czasu podlinkowałem plik Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. do wątku z tabliczkami który należy pobrać, wypakować i podmienić w modzie,zawiera on definicje do większości popularnych modeli (wszystkich się niestety nie da) w tym Scania RJL, DAF Keda itp.

PS. MAX, zapomniałeś jak szukałeś pomocy w dopisaniu tabliczek do Peterbilta :E.


Nie nie zapomniałem i pamiętam jak mi pomogłeś i wyjaśniłeś i tu sam widzisz że instrukcja napisana przez Ciebie to na nic się zda osobie nie mającej o tym pojęcia. Tongue

@filipmix024
Jeśli truck nie ma pinesek to ktoś musi je najpierw dodać w zmodzie czy w blenderze.

Poradnik zostanie dodany do tematu z tabliczkami.
Powiem tak poradnik przydatny sam w tej sprawie pisałem do Mad Max .Miejmy na uwadze że większość osób to wzrokowcy patrząc na to szybciej to wykona jak dumać dwie godziny i się denerwować że nie wychodz.Aby nie powstał bałagan temat zamykam.
Przekierowanie