eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Zacinająca się gra
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam mały problem podczas gry w ETS2, mianowicie podczas gry zacina mi się obraz, liczba fpsów średnio wynosi 30, ale potrafi na sekundę spaść nawet na 3 zwłaszcza w mieście. Jeśli chodzi o sprzęt to jest to laptop średniej klasy
Laptop ACER Aspire E5-575G-54ZL, i5-7200U 4GB 1000GB, GF940MX, Windows 10
Jak myślicie co może być tego przyczyną?
Przyczyna laptopa,zmień ustawienia gry na minimum.
Po części też przyczyna "usprawnień" w samej grze, dokonanych przez scs. Od pewnego momentu, zdaje się że od wydania patcha 1.24 ETS2 zyskał trochę graficznie, ale przy tym stracił na optymalizacji. W tej chwilę przy starszych zestawach komputerowych można zauważyć doczytywanie w ostatniej chwili elementów otaczającego świata, czy też tekstur highpoly. W tej kwestii przypuszczam, że w pewien sposób pomogłaby wymiana dysku twardego z hdd na sdd. W pewien sposób może też pomóc przeprowadzenie porządków na dysku twardym, czy wręcz wywalenie pewnych modyfikacji z zasobów ETS2. W każdym razie, testując różne ustawienia graficzne zauważyłem, że zmiana ustawień graficznych niewiele w podobnej do twojej sytuacji pomaga. A te kilkusekundowe ścięcia, to efekt pracy dysku twardego "odczytującego" brakujące elementy wyświetlonego otoczenia.
A czy dokupienie pamięci RAM coś pomożePytajnik
Może ale nie musi spróbować warto a obecną chwilę do ets lepiej mieć t 8gb ramu.
No a ja mam tylko 4 GB mnóstwo modów, dlatego chcę dokupić jeszcze 8 GB, aby razem było 12 GB.
Pamięć ram pomaga w 2% maksymalnie. To wszystko zależy od twojej karty graficznej i optymalizacji ETS a wiadomo jak z laptopem to Ty dużo nie zdziałasz. Ja mam też laptopa Radeon R5 M330 2GB i75500U i gram na średnich skalowanie 100% i hula spróbuj może takich jak byś chciał mogę Ci scrn ustawień podesłać kolego.
Przekierowanie