eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Sprzedaż modeli a piractwo
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Muszę wreszcie na łamach forum zadać te pytania które kłębią się w mojej głowie od dawna a nie mogę znaleźć odpowiedzi więc może jest ktoś bardziej ogarnięty w tych sprawach ode mnie. Dużo się czyta obecnie że ktoś coś komuś pod pierniczył jakiś model jakąś mapę czy innego moda ale to raczej zawsze będzie się działo natomiast nie mogę znaleźć rzetelnych odpowiedzi na takie pytanie : kto ma prawo sprzedawać w celach zarobkowych licencjonowane i co gorsza nie licencjonowane lecz oryginalne modele. Dam tu przykład skoro SCS nie ma licencji na wydanie Renault T więc już samo wstawienie takowego modelu jest w moim odczuciu piractwem a więc przestępstwem a jeżeli ktoś sprzedaje model w celach zarobkowych to co ? Chyba jest jeszcze gorzej bo na to też znalazłyby się paragrafy. Ostatnio spotkałem się z opinią użytkownika na jakimś forum że wstawienie linku do Reno T by RTA jest piractwem więc co w tym przypadku nie jest? Jakie prawo do tworzenia modelu a następnie sprzedawania go w sieci ma Jakich2 ? Potem grupa ludzi zakupuje taki model na spółę w dziesięciu dostosowuję do gry i dalej sprzedaje go w celach zarobkowych? Kto ma prawo zarabiać pieniądze na modelach poza SCS jako wydawcy gry. Moim zdaniem przestępstwo (piractwa komputerowego) jest tu od samego początku a ludzie którzy popierają taki proceder są są także współwinni ale chciałbym aby inni mądrzejsi ode mnie wypowiedzieli się w tym temacie. Za przykład dałem tylko ten jeden o grupie RTA lecz w praktyce jest tego dużo dużo więcej.
Ale zgrzyty już były, jak dobrze pamiętam DHL się wkurzył na VS o tej samej nazwie, jak widać wystarczy że coś sprawi (tu problemem była stronka web która wyskakiwała przy wyszukiwaniu na której dodatkowo używali logo, skinów na zestawach) problem i kłopoty gotowe, może kiedyś Ikei nie spodoba się logo na mapie PM, albo model jakiegoś auta w paczce jazzycata i kto wie jakie konsekwencje spotkają autorów jak ktoś się uprze.
Przekierowanie