eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Ustawienia grafiki ETS2 żeby trzymało 60FPS cały czas.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3

HighTransportTrans

witam,
Może tu znajdę odpowiedź żeby wreszcie trochę pograć, chodzi mi o ustawienie grafiki w ETS2 żeby i oko było i wydajność 60FPS była cały czas.

Zainstalowany świeży system W10 home x64. Sterowniki jakie zainstalowałem sam ze strony producenta to na samym początku w kolejności jak poniżej
-chipset,
-intel rapid storage technology,
-intel managament engine interface
później upgrade W10 zainstalował resztę sterowników.

Parametry laptopa Lenovo Y50-70
Karta graficzna: intel HD graphics 4600 + GeForce GTX 960M (4GB)
Procesor: Intel® Core™ i7-4720HQ CPU @ 2.60GHz
Pamięć: 8 GB RAM (użyteczne 7.92 GB RAM)
Dysk twardy: SSD Samsung EVO 850 250GB
Bieżąca rozdzielczość: 1920 x 1080, 60Hz
System operacyjny: Microsoft Windows 10 Home x64


Z góry dziękuję za podpowiedzi jakie ustawienia ustawić w ETS2. Czy instalować z płyty ETS2 czy ze stream?
Możesz wszystko dać wysokie, cienie średnie i lusterka, skalowanie bym 150 ustawił na początek i jak będzie ok to zwiększyć, w miastach jest większe obciążenie ale można się pogodzić z kilkoma spadkami raz kiedyś w najbardziej zatłoczonych lokacjach.

HighTransportTrans

Zaraz instaluję ets2 z pliku... nie ze stream i ustawiam jak wyżej.
Szkoda że nie Steamie bo ma fajny licznik fps, co to za instalator z pliku?

HighTransportTrans

Gra pobrana ze strony gdzie patche są. Wpisuje klucz z pudełka tylko zawsze przy instalacji. Steam zaraz zainstaluje.

Czy miałeś na myśli wszystkie ustawienia dać na wysokie oprócz cieni i luster czy z uproszczone ustawienia grafiki dać wysokie ?
Najlepsza metoda to zostaw domyślnie, przejedź się po Paryżu jak będzie płynnie to zwiększaj detale, jak zacznie FPSy gubić to trochę coś zmniejszyć musisz. Koniecznie sprawdzaj z wnętrza ciężarówki.

HighTransportTrans

Fotka z ustawieniami grafiki Image

Jeździłem Scanią z firaną po Erfurt o godzinie 16** tak 80/90 km/h, ruch różnie. FPS 60 trzyma cały czas Big Grin na początku jakiś skok był 56/58/60 razWykrzyknik! i się bałem już że padnie ale trzyma 60FPS.

Na razie coś zmieniać czy pojeździć?, myślę żeby pojeździć i zobaczę co się będzie działo ale teraz trzyma 60FPSesiaków...Big Grin zero zacinki jak grałem morda od ucha do ucha normalnie. Na razie jestem na 20% mapy... ok idę grać ZW


...Dzięki przybite...
No i super, sprawdź sobie jeszcze z wyłączonym HDR bo mi osobiście za bardzo rozjaśnia i słodzi obraz ale to rzecz gustu.

HighTransportTrans

Trasa Erfurt do Nurnberg, Zaraz po wyjeździe z Erfurt zaczął padać mocny deszcz spadki do 54/56/60FPS w czasie jazdy poza miastem, w tunelu spadek do 46FPS. Jak wjechałem na rozładunek do Nurnberg spadek FPS do 44/52/60 już bez deszczu godzina 20** zmierzch.

To co teraz zmniejszyć? Bo grafika jest OK oko jest. Trochę muli przy jeździe (nawet jak 60FPS stoi) ale to pewnie dlatego ze taki poziom w grze dopiero 20% mapy odkryte, auta żeby bujnać do 90 km/h trzeba trochę czasu... pewnie mało kucy...

A już myślałem że mój poziom zadowolenia w mojej sygnaturze będzie 9 lub nawet 10 Sad
Filtrowanie anizotropowe zmniejsz na ¼ skalowanie 125 a jak jeszcze lagi będą to na 100 no i jakoś warunków pogodowych na średnie lub niskie. HDR spróbuj też wyłączyć.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie