eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: naklejki na szyby
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam pytanie dotyczy naklejek z modyfikacji jeyjey. co zrobić żeby pole które jest wyznaczone na np: napis były większe chodzi mi tu o edytor i żeby gra to czytała bo rozszerzenie obszaru roboczego w paint.net nie działa w grze.
Z góry dziękuje
Masz na myśli rozszerzenie siatki danego elementu, np. szyby bocznej, czy całego template?
Chodzi o template pole w którym moge zrobić naklejkę było większe
Cały template możesz przeskalować np. z 2048x2048 na 4096x4096, ale przy zapisie do DDS musisz patrzeć, żeby ci nie przeskalowało z powrotem na 2048x2048, bo wtedy twoja robota mija się z celem
przeskalowanie na większe nie zadziałało bo gra dalej czyta mi to jak wcześniej (nie powiększył się napis)
Bo zapewne plik graficzny otworzyłeś za pomocą DxtBmp i on z autmatu ci przeskalował do pierwotnego wymiaru.
Ja to robię tak:
1. Wrzucam daną grafikę do DXTBmp
2. Klikam Send to editor
3. W paincie klikam "Wklej z"
4. Wklejam obraz o prawidłowych wymiarach
5. Zapisuję i zamykam
6. W DXTBmp klikam Refresh after edit
7. Zapisuję plik DDS i wrzucam do modu

Może robię trochę na około, ale mam pewność, że nic mi nie ucieknie Wink
Zrobiłem tak jak napisałeś ale teraz to w ogóle nie pojawia się napis
Napis, który zrobisz w paincie/gimpie etc. nanoszony jest na model. Aby go powiększyć, musiałbyś użyć blendera lub zmodelera Wink
Jest ktoś kto mógł by to zrobić dla mnie lub publicznie. W grę nie wchodzi zapłata
Przekierowanie