eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Witam.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

tomiclp

Witam wszystkich wielbicieli ciężarowych. Na imie mi Tomek a moja wielka miloscia od dziecka sa samochody ciezarowe lecz mimo wieku i pracy czlowiek malo kiedy ma czas na swoje hobby. Pare miesiecy temu jednak zmiana pracy pozwolila mi zdobyc wiecej czasu a wiec w wolnym czasie zacząlem grywac w ETS 2 . gram na kilku letnim PC, nawet nieznam dokladnych parametrow ale gra chodzi nawet ladnie, tylko czasem w miastach obraz zacina. Trochu sie rozpisalem na przywitaniu wiec jesli tu nie wolno to prosze o przeniesienie, ale dokladnie to zawitalem tu bo planuje kupic nowy PC lub Laptop abym mogl swobodniej i w lepszej jakosci pojezdzic w Ets 2 i tu moja prosba czy ktos poradzi jakis laptop albo PC (do 6tys.zl) by gra chodzila plynnie? Przepraszam jesli nie ten dzial i pozdrawiam wszystkich na forum.
Cześć.
Na komputerze za 6000 zł każda gra Ci pójdzie na najwyższych ustawieniach, na laptopie za tą kasę już niekoniecznie. Ale ETS 2 będzie śmigać tak czy inaczej.Wink
Pozdrawiam.
Witamy na forum.
Jeśli chcesz konkretne porady np. przy złożeniu pc, czy też generalnie porady dotyczące jak sam pisałeś kupna komputera,w danej kwocie to najlepiej by było założyć temat tu : http://etrucks.pl/forum-254.html Smile
(30/08/2017 01:42 PM)burzynnn napisał(a): [ -> ]https://www.morele.net/inventory/info/9CbWTl/ jeśli nie stawiasz na wygląd Smile

Można też dać inny dysk SSD, a mianowicie GoodRam CX300, którego sam używam i jestem zadowolony Big Grin Podobna cena a parametry inne :E
Nie jest bez sensu. Lepsza i trochę droższa płyta główna, kosztem procesora. Budżet mniej więcej ten sam.

EDIT:

Przepraszam, nie ta płyta mi się "wkleiła"
Chodziło o tą:

https://www.morele.net/plyta-glowna-asus...tx-976447/
Witamy w tych naszych skromniutkich progach! Baw się dobrze Big Grin
(30/08/2017 07:23 PM)burzynnn napisał(a): [ -> ]Wersja z X daje tylko fabryczne OC, a w przypadku kolejnego modelu masz lepsze parametry Wink

Czy ja wiem czy aż tak znacząco lepsze? R7 ma tylko (czy aż?) 2 rdzenie więcej i obsługuje 4 wątki więcej i... w sumie tym się różnią. R5 (nawet bez X) jest za to lepiej taktowany. A jaka różnica w wydajności? Niewielka.

Ja wolałbym jednak zdecydowanie dopłacić do płyty i może kiedyś z czasem zmienić procesor.Wink
(30/08/2017 10:17 PM)burzynnn napisał(a): [ -> ]Ale wiesz że to że kupisz procesor bez X i tak daje Ci możliwość OC.
Poważnie?Tongue

(30/08/2017 10:17 PM)burzynnn napisał(a): [ -> ]A poza tym +2 rdzenie i +4 wątki >>> śmiesznie większe taktowanie
Naprawdę?!?Szczerbol
Tylko tak szczerze, gdzie odczujesz brak tych dwóch rdzeni?Smile A różnica w wydajnościach R5 i R7 to... ok 6~8%...


A tak już poważnie, nie patrz tylko na cyferki, spójrz globalnie (cena, wydajność). Ilość rdzeni nie jest do końca wyznacznikiem wydajności procka.
Kolega chciał komputer za ~6000 zł, poleciłem lepszą i droższą płytę (swoją drogą ten ASRock to badziew) i jedynym podzespołem na którym można by zaoszczędzić to właśnie procesor. Różnice względem R7 okazują się niewielkie, będąc oczywiście przywilejem korzyści dla tańszej konstrukcji (wersję BOX można już kupić za 800~900 zł, R7 ~1300 zł), gdyby nie to, poleciłby mu R7 1800X...Rolleyes

Ps sorki za offtop.
Przekierowanie