eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Czy ETS2 da się "przejść"?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
https://howlongtobeat.com/game.php?id=3199
Nie wiem czy powyzsze pytanie wydaje sie powaznym czy nie, wiem tez ze w zasadzie mozna w to grac w nieskonczonosc jak w simsy, jednak lubie miec w grach cele go ktorych daze.
Nie chce tez przechodzic gry na perfekcyjne 100%, nie mam potrzeby np. odkrywania mapy na 100%
Kiedy wiec mozna uznac ze gre sie "przeszlo" w zadowalajacy sposob?
Na howlongtobeat.com piszą, że "main story" zajęło srednio 48h 44m. Jak myslicie co sie w tym czasie zawiera?
Pozdrawiam
Ja osobiście traktuję tą grę jak wirtualną rzeczywistość.
Nie planuje jeździć na 100%, nie chcę zatrudniać kierowców bo nie o zyski mi chodzi tylko poczuć się jak kierowca trucka wożąc różne towary w różne miejsca.
Bardziej bawi mnie konfiguracja trucka czy aktualnie wszelkiego rodzaju over size cargo i związane z tym wyzwania a także jeżdżenie tam gdzie w realu raczej nie będę miał możliwości pojechać czyli np. kraje dawnego ZSRR czy nawet wybrzeże Afryki albo Islandia.
Dlatego dla mnie kluczową sprawą są mapy i odzwierciedlenie rzeczywistości na nich.
dzieki z odpowiedzi. W sumie ja chce wykrozystywac gry do do nauki zgodnie z zasada ze gry rozwijaja. Moim celem bylo po prostu zainteresowac sie truckami. Dla kompletnego laika mysle ze granie w gre moze sprawic ze predzej to polubi niz przeczytanie 3 czasopism bez odpowiedniego wzbudzenia ciekawosci.
Dlatego moim celem jest po prostu pobawic sie w konfiguracje trucka aby sie poduczyc co jest czym Smile
Ale do tego sa potrzebne pieniadze. Wiec cel w ktorym "firma juz na siebie sama zarabia" jest dobrym celem i dzieki za to Smile A reszta celow to juz skutek uboczny. Smile
Jak myslicie ile czasu w godzinach moze zajac dojscie do takiego etapu?
Dla mnie na przykład, ta gra nie ma jako takiego celu. Jak większość symulatorów, jest zrobiona po to, aby naśladować rzeczywistość. Ponieważ lubię jeździć i mnie to relaksuje, to to jest cel grania w ETS'a. Mam jeden profil od początku, na nim 10 kierowców którzy przynoszą jakieś chorendalne zyski... Nie interesują mnie pieniądze w grze, nie interesuje mnie XP, nie interesują mnie steamowe osiągnięcia. Po prostu celem samym w sobie jest jazda i daje mi to frajdę. Tak samo, jak latając we FlightSimulatorze, po prostu latasz, bo to jest fajne i to lubisz Wink A przy okazji, jak się czegoś nauczysz, dowiesz, rozwiniesz, to to jest Twoje.
Pytasz ile zajmie dojście do etapu, że firma na siebie zarabia? U mnie 10 kierowców zarabia na firmę... potrzebne do tego 2 duże garaże i 10 ciężarówek. nie pamiętam za bardzo cen, ale musisz sobie przeliczyć. 1 godzina gry, to ok 800-1000km. Przelicz sobie zarobki w grze (tam jest kilke €/km, jak pamiętam) i policz ile potrzebujesz pieniędzy, to Ci wyjdzie. Tak na moje oko, może być z 50h, ale tak dawno nie zaczynałem profilu od początku, że nie mam pojęcia jakie tam są stawki.
Tak ma marginesie dodam że ekonomia w grze zdecydowanie odbiega od rzeczywistości w górę. Ja w związku z tym korzystam z modów na realną ekonomię co wiąże się z długim osiągnięciem takich zysków aby firma utrzymywała się sama. To przedłuża rozgrywkę tak aby szybko nie osiągnąć założonych celów i nie nudzić się grą.
Jeśli lubisz jakieś cele, to w grach tego typu musisz sam sobie je określić...
na przykład nowa ciężarówka, garaż w Hamburgu, 200 kierowców, 100% mapy...

Chodż z drugiej strony, zawsze te cele mogą Ci uciekać, i znów musisz zaczynać od nowa. Instalując różne mody. Lub wyznaczać nowe cele.

Dlatego według mnie ta gra nie ma końca...

A co do ekonomii gry, nawet najbardziej hardkorowe mody nie odzwierciedlą rzeczywistości.
(12/10/2017 06:00 PM)grzegra napisał(a): [ -> ]A co do ekonomii gry, nawet najbardziej hardkorowe mody nie odzwierciedlą rzeczywistości.

Masz rację ale przynajmniej są bardziej zbliżone do rzeczywistości niż oryginalna ekonomia. I z takimi modami nie osiągniesz celów po kilku godzinach gry. Ja na obecnym profilu nam dopiero 36 poziom, ledwo ponad 22% mapy a przejechane kilkaset tysięcy kilometrów. Zajęło mi to 1730 godzin realnego czasu Wykrzyknik Więc mam jeszcze sporo do osiągnięcia i realizacji postawionych celów.Smile

Edit:
Małe sprostowanie - 1730 godzin to całość mojej rozgrywki w ETS 2 a na profilu o którym pisałem mam ok 1500 - 1550 godzin
Zawsze możesz sobie zrobić taką ekonomię że z km wychodzi ci 0,30 gr/km i się poczujesz jak busiarz na międzynarodówce Big Grin
Przekierowanie