eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Problem z dyskiem?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam. Potrzebuję pomocy. Od jakiegoś czasu komputer zaczął się zacinać. Dokładnie widać to w ETSie, jadę, nagle gra się zacina na jakieś 30 sekund, po czym się odwiesza i wszystko wraca do normy. Zdarza się to dosyć często, również w innych grach. Ostatnio nawet podczas oglądania filmów miałem podobny problem. Wydaje mi się, że może to być problem z dyskiem, ponieważ odkąd mam komputer (jakieś 5 lat) wymieniany był procesor, ram, karta graficzna, nawet zasilacz, a dysk był nieruszany. Chciałbym jednak uzyskać pomocy od osoby która ma większe pojęcie na ten temat. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

@Edit: Teraz już nawet nie da się ETSa włączyć, przy ładowaniu paska komputer się zawiesza...
Podaj dokładną specyfikację swojego komputera jaki system.
System operacyjny: Windows 7 64 bit
Procesor: Intel® Core™ i5-3340 CPU @ 3.10GHz
Pamięć RAM: 8 GB
Karta Graficzna: NVIDA GeForce GTX 750
Dysk twardy: ST500DM002-1BD142 ATA Device
Spróbuj przeczyścić komputer Malwarebytes i powinno pomóc. Pewnie masz wirusa, który to robi, a Ty o tym nie wiesz
Niestety nie pomogło, przeskanowałem komputer, uruchomiłem go ponownie i dalej podczas ładowania ETS się zawiesza, po jakiejś chwili odpuszcza i za kilka sekund ponownie się zawiesza.

@Edit: Moze game log coś wykaże: https://pastebin.com/QLACgMCP
Jeżeli podejrzewasz dysk to warto sprawdzić jego S.M.A.R.T na przykład za pomocą programu HD Tune lub czymś podobnym. Dodatkowo warto zrobić skan w poszukiwaniu bad sectorów.

Drax

Dokładnie tak jak mówi kolega wyżej.
Przyczyną pewnie są bad sectory.
Jak zrobić ten skan bad sectorów? Pobrałem program HD Tune i zrobiłem już benchmark, teraz robię Error Scan. To o to chodzi? Jak tylko skończy mi się robić ten skan natychmiast wkleję screenshoty.
Oto właśnie chodzi a w zakładce Health nie masz jakichś ostrzeżeń?
To Benchmark:
Image
Tutaj zakładka Info:
Image
A tutaj zakładka Health:
Image
Error Scan jeszcze trwa, jak się skończy to dorzucę fotke
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie