eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Pamięć RAM komputera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Pytanie może wydać się głupie i banalne. Ale muj komp posiada tylko 4 GB RAM i zamierzam dołożyć minimum 4 GB. I teraz pojawia się pytanie czy to będzie miało wpływ na ilość FPS w grze?
Tak i nie zależy to też od innych podzespołów kompa
No a co z faktem że karta graficzna ma tylko 2 GB?
Karta graficzna nie ma nic do tego
(31/12/2017 03:04 PM)afroman0241 napisał(a): [ -> ]Karta graficzna nie ma nic do tego

No trochę ma. Wszystko zależy od tego, co to za karta. Za słaba nie ma tyle mocy aby w pełni wykorzystać całą dostępną pamięć, bardzo mocna zadławi się gdyż tej pamięci będzie za mało.
W kartach graficznych to nie RAM jest najważniejszy, tak naprawdę wydajność zależy od wielu czynników, lepiej mieć np. mniej pamięci wyżej taktowanej niż odwrotnie.

DawidTGX

Mój*

Druga kość ram i rozbudowa pamięci do 8 GB podwyższy fps grach które muszą wykorzystać 4GB i więcej pamięci vram (np. w Forza Horizon 3) Twoja karta ma 2GB z tego co wyczytałem więc rozbudowa ram jest jak najbardziej na miejscu. ETS2 i tak nie wykorzystuje więcej jak 2GB pamięci więc w ETSie odczujesz przyrost 2-3 fps maksymalnie. Vram a ram to dwie różne rzeczy. Vram to pamięć wideo czyli pamięć karty graficznej. A ram to zwykła pamięć operacyjna.
Jeśli chodzi o moją kartę jest to NVidia GeForce 940MX 2GB RAM
Czyli rozumiem że nie warto dokładać RAM
Przekierowanie