eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Mod na zimę. Pytanie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,

Zastanawiam się, czy jest jakiś mod na zimę, która będzie tylko w Polsce a nie na całej mapie, tym bardziej we Włoszech? Bo jak do tej pory, mody, które instalowałem na zimę, zmieniały całą mapę, a tego chciałbym uniknąć. Nie sprawdzałem modów od momentu, kiedy wyszedł DLC Italy.

PS. Zastanawiałem się, w jakim dziale napisać post. Czy w dziale z pytaniami, czy szukam.
Nie da rady, by śnieg z jakiegokolwiek moda występował tylko na jakiejś części mapy. Zbyt mała różnorodność roślinności, by na obecnych możliwościach gry stworzyć zimową, odseparowaną część. Na tę chwilę trzeba byłoby zrobić coś takiego jak makerzy z ProMods w Islandii, którzy stworzyli indywidualne tekstury pokryte śniegiem. Na teraz innej opcji nie ma - ani tym bardziej takiej modyfikacji.
Co innego pogoda sama w sobie a co innego odwzorowanie tego na teksturach, modelach , prefabach.
Słusznie zauważyłeś że wprowadzono możliwość jakby regulowania pogody na danych sektorach - ale to się odnosi tylko i wyłącznie do pogody, a więc tego co widać na niebie i co z niego pada.

W tej chwili tylko jest taka możliwosć jaką opisał bambumek.

Mod na zimę opiera się na prostej podmianie tekstur, więc zmienia tekstury wszędzie gdzie te były użyte.
Nawet jak były użyte takowe na mapie z Egiptem czy Afryką to po zastosowaniu tego moda będzie tam śnieg.

Mod ten jest bardzo prostym 'udawaniem' zimy przez masową zmianę tekstur co nie raz widoczne jest wystającą zieloną trawą ze śniegu i innymi 'niedoróbkami' - wystarczy popatrzeć na różne modele itp rzeczy.
Wątpie jednak aby ktoś bawił się w coś bardziej dokładnego, bo w sumie jest to niewykonalne gdyż wiąże się z praktycznie ze zdublowaniem wszystkiego w grze i dodatkowo na nowo podmianą modeli w zależnosci czy ze śniegiem czy bez.

Jest to jedna z wielu rzeczy której śmiem twierdzić raczej nigdy w ETS2 nie zobaczymy dopracowanej.

Wyobraźcie sobie dynamicznie zmieniające się tekstury wybranych modeli na tylko danym obszarze w danym czasie - porze roku.

EDIT:
(08/01/2018 12:34 PM)PavelOS napisał(a): [ -> ]...tym bardziej we Włoszech?
Co do tego śniegu występującego we Włoszech to co powiecie na to?
https://turystyka.wp.pl/pustynia-pokryla...428554881a

...teraz wszystko jest możliwe.
Heh, pogoda pogodą, ale pamiętacie gry z serii 18 Wheels of Steel? Dobrze kojarzę, że w którejś (lub w kilku częściach) występował śnieg w pewnym regionie, w którym oczywiście i w realu się pojawiał. Czyli nie takie SCS straszne, no ale wtedy gry robili na starych prism'ie, który notabene był bardziej elastyczny, a co za tym idzie na więcej pozwalał.
Czyli nie ma co liczyć na to, że taki mod powstanie, nawet w przyszłości, czy też od twórców SCS. No trudno.
A czasami mam dość tego, że na całej mapie, jest tak pięknie, pełno tego słońca, kolorowo, dlatego też zacząłem bawić się z modami nie tylko na zimę, ale i na jesień sprawdzałem.
Przekierowanie