eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Nowe pojazdy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie, mam kilka pytań na temat dodawania nowych (grywalnych) pojazdów do ETS2

1. Jakie mody na auta są popularniejsze (w sensie częściej tworzone), standalone czy podmieniające model z gry? Interesują mnie oczywiście te pierwsze, skąd wezmę informacje na ten temat jeśli autor tego nie podał? Czy modderzy na ogół robią wersje standalone, a podmieniające były domeną starszych wersji gry, czy jest jednak inaczej?
2. Czy jest jakiś limit pojazdów standalone które można wrzucić do gry? Czy w pewnym momencie nie zaczyna brakować miejsca u dilerów, czy gra nie zaczyna się lagować? Czy można dorzucić sporo pojazdów, czy raczej sobie je "dawkować" np po 5 sztuk, pobawić się nimi, , sprzedać, usunąć pliki i wgrać kolejne 5? Jak wy robicie?

Mam nadzieję że za bardzo Was nie zamęczam swoimi pytaniami Wink
Pozdrawiam
Podbijam temat
MANy od madstera, scania od RJL oraz volvo fh4 od eugene
Czyli to są pojazdy którymi się teraz zainteresuje Smile
Ale chcialbym mimo wszystko poznać odpowiedzi na zadane w1 poście pytania, bo intryguje mnie w jaki sposób to rozegrać, czy mogę dogrywać i dogrywac pojazdy czy kiedyś gra wreszcie powie "STOP" i zacznie się wykrzaczać, przycinać czy wyrabiać inne rzeczy
Jeśli chodzi o pojazdy to podmieniające są obecnie robione w formie reworków czyli poprawiania modeli z gry a jako typowe standalone są robione zwykle modele całkowicie nowe (np. takie których nie ma w grze standardowo). Oczywiście nie ma tu jakiejś reguły i to zależy od autora danego modelu jak tam go dodaję do gry.
Co do drugiego pytania to nie powiem na 100% bo nie bawię się w dodawanie masy pojazdów ale raczej limitu nie ma (zdolny modder doda sobie nawet całkowicie nowy salon itp. - tu gra nie ma akurat ograniczeń i można wykazać się pomysłowością Tongue) i gra też nie powinna lagować podczas samej rozgrywki (wiadomo jedzie się tylko jednym autem na raz i to go gra musi przetrawić). Jedyne co to może się ETS trochę buntować przy ładowaniu (musi przemielić te wszystkie mody).

Oczywiście moim zdaniem za bardzo chcesz kombinować i pewnie to się skończy jakimiś błędami lub nawet będzie wywalać do pulpitu ponieważ mody na pojazdy nie muszą ale też mogą między sobą jakoś kolidować więc będę Ci odradzał bawienie się w takie coś.
Najlepiej mieć na raz tylko jedną ciężarówkę i naczepę a jak się znudzi to wymienić na inny zestaw a obecny usunąć z gry bo uniknie się w ten sposób ewentualnego "gryzienia się" modów a i tak tymi wieloma truckami nie będziesz śmigał w jednym czasie.
Ogólnie w zabawie z modami jest taka niepisana zasada, że ogranicza się je do niezbędnego minimum (czyli tylko ma się te których się rzeczywiście wykorzystuję).
Przekierowanie