eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Jak zacząć modelować?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, chciałbym nauczyć się modelować ciężarówki do etsa, od zera. Jaki program do tego potrzebuje? Prosiłbym o podesłanie jakiegoś poradnika. Chciałbym tworzyć własne prace od zera.
reffffffffffff
Program Zmodeler
najlepiej 3ds max, i pozniej konvert do zmoda
wroce tutaj za 15 min podesle ci pare poradnikow
Odświeżam , ma ktoś z was link do sprawdzonego poradnika ?
Ja osobiście nie modeluje, ale nie myśl, że zaczniesz od razu modelować ciężarówki, do tego potrzeba dużej ilości wiedzy. Jak chcesz modelować to możesz w darmowym Blenderze do niego masz kilkaset poradników na YouTubie od Piotra Arłukowicza to sobie obejrzyj.
Ja zacząłem w Blenderze 2.80 i aktualnie robię w starszym 2.79. Zmod3 u mnie jest bardziej od pierdół takich jak nakładanie/zmienianie/mappowanie matów, edytowanie modeli typu dodać coś/usunąć, ogarnąć model na nowe drzewko, ogarnięcie flar i w sumie to chyba tyle.
Radziłbym Ci na początku opanować DDSy, bo to podstawa modelu, jeśli nawet nie wiesz co to, to nie bierz się tak od razu za modelowanie w pełnym 3D ciężarówek.
Gdy już ogarniesz DDS-y co nie jest w cale takie trudne to możesz sobie kupić licke do Zmod3 i dodawać jakieś pierdoły do ciężarówki.
Wtedy, gdy ogarniesz już to, to możesz zacząć modelować coś ze zdjęcia, gdy się z tym oswoisz możesz iść dalej i modelować nowe, o większych gabarytach rzeczy Big Grin
Przekierowanie