eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Rower górski.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam

Jak sama nazwa mówi temat jest kierowany do tych którzy się znają się na rowerach, a więc swoją drogą poszukuje roweru górskiego w przedziale cenowym 2700 - 3500 zł, dlaczego? Ma być wykorzystywany do każdego terenu praktycznie nieważne czy szosa czy drogi polne czy tereny leśne i tym podobne, fajnie by było gdyby był napęd 3x10 bo jest w sam sobie uniwersalny (Shimano Deore XT, SRAM, Shimano Altus)

Pytanie dodatkowe zadam, jeśli rower dany będzie miał inny napęd (np. 2x9, 2x10, 3x9) To mógłbym zmienić te przerzutki na 3x10 przy zakupie nowego roweru. Jaka jest różnica napędu 3x10 od innych przerzutek stosowanych w rowerach górskich?

Liczę na wasze komentarze, Pozdrawiam Big Grin
Posiadam Merida Big Nine 100, dobry do każdego terenu, od błota, po asfalt i kamienie. Używam go od pół roku i jak narazie jedyna jego awaria to zablokowana spinka na łańcuchu, jezeli interesuja cie specyfikacje to daj znaka.
(25/04/2018 10:37 AM)Kubalek napisał(a): [ -> ]Posiadam Merida Big Nine 100, dobry do każdego terenu, od błota, po asfalt i kamienie. Używam go od pół roku i jak narazie jedyna jego awaria to zablokowana spinka na łańcuchu, jezeli interesuja cie specyfikacje to daj znaka.


Możesz na prywatną podrzucić, a reszcie zachęcam do wypowiedzi, tylko czytają a nie komentują :E
Będę w chacie to Ci podeśle.
ja mam krossa level r2 2017, nie narzekam, jeździ się całkiem przyjemnie. Jedyną awarią jest brak tylnej opony (ale to już z mojej winy), reszta bez zarzutu, tyle czasu ze mną przetrwał i nic się nie dzieje, a naprawdę nie oszczędzam go.
Ja ci serdecznie Polecam Romet Mustang 29 1 Smile Fajny rower jak za tą cenę dobry osprzęt i widelec Smile Pozdrawiam!

DawidTGX

(26/04/2018 07:59 AM)TruckerArus napisał(a): [ -> ]Możesz na prywatną podrzucić, a reszcie zachęcam do wypowiedzi, tylko czytają a nie komentują :E

Przecież nie każdy zna się na rowerach, zluzuj.

Do amatorskiej jazdy ci wystarczy jakiś kross, btwin. Zawsze coś odpowiedniego dla siebie znajdziesz. Na używki też możesz zwrócić bo te najczęściej mają zmienione części z oryginalnych na inne, markowe tudzież lepsze.
(26/04/2018 07:13 PM)DawidTGX napisał(a): [ -> ]
(26/04/2018 07:59 AM)TruckerArus napisał(a): [ -> ]Możesz na prywatną podrzucić, a reszcie zachęcam do wypowiedzi, tylko czytają a nie komentują :E

Przecież nie każdy zna się na rowerach, zluzuj.

Do amatorskiej jazdy ci wystarczy jakiś kross, btwin. Zawsze coś odpowiedniego dla siebie znajdziesz. Na używki też możesz zwrócić bo te najczęściej mają zmienione części z oryginalnych na inne, markowe tudzież lepsze.

Jeżeli chodzi o BTWIN, to polecam te z hamulcami tarczowymi (tam są hydrauliczne, albo mechaniczne) bo v-brake'i szybko się zużywają i trzeba wymieniać, sam się o tym przekonałem przy trzyletniej jeździe na BTWIN Rockrider 340 Smile
Ja Btwinów nie polecam :C
A ja polecam przejechać się do większego miasta które masz blisko siebie i tam znaleźć jakiś sklep rowerowy oczywiście z rowerami na sprzedaż,wtedy masz wybór taki że głowa mała.
Stron: 1 2
Przekierowanie