eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Widok kierownicy wirtualnej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć wszystkim, mam pytanieBig Grin
Odnośnie przybliżyłem sobie kamere prawie że na maksa do liczników i szyby żeby było bardziej realistycznie. Jak usunąć wirtualną kierownicę ? jak ją opuszczam to i tak jeszcze ją widać a ja chce tak żeby jej nie było widać tylko mojego logitecha Smile
To trzeba by przerobić trochę model kierownicy z zmodzie3/blenderze a dokładniej najprościej przesunąć go mocno w dół (aby nie było go widać w grze).
Ewentualnie druga opcja (musiałbyś ją sam sprawdzić czy zadziała bo to tylko taka moja teoria) czyli usunięcie z definicji wnętrza linijki dodającej kierownicę jako domyślne/wymagane akcesoria a konkretniej wchodzisz w rozpakowane base.scs (standardowy truck z gry) lub plik z modem (jeśli ciężarówka i wnętrze są modem) następnie szukasz folderu def\vehicle\truck\nazwa swojej ciężarówki\interior\ i tam masz pliki .sii od wnętrza w których szukasz np. exclusive.sii, standard.sii (zależy jakie tam masz wnętrze w grze).
Otwierasz plik .sii notatnikiem lub worpadem (lepiej tym drugim bo plik jest bardziej poukładany) i szukasz linijki:
"defaults[]: "/def/vehicle/truck/mercedes.actros2014/accessory/steering_w/exclusive.sii") i ją usuwasz:
Image
Następnie podmieniasz plik z oryginalnym (jeśli to był mod) lub tworzysz nowy mod (pakujesz tą definicję z taką samą ścieżką jak była w base) i sprawdzasz czy działa to w grze.
Oczywiście jeszcze raz podkreślę, że druga opcja to tylko teoria do sprawdzenia w praktyce do nie bawiłem się jeszcze w takie usuwania kierownicy i nie jestem w stanie powiedzieć tak na 100%, że taka edycja wystarczy (tak na 99% mogę przypuszczać, że to zadziała).
Wpisz w konsoli "r_steering_wheel 0" i po sprawie Smile.
Dzięki wielkie wpisałem komendę i działa Big Grin
Oczywiście leci piwko dla was za pomoc Smile
Przekierowanie