eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Laptop do ETS itp
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Siemka! Zastanawiam się nad kupnem używanego laptopa przeznaczonego do gier ale i też do oglądania filmów. Znalazłem ciekawą propozycję na olx. Co o niej sądzicie? Jest warta zainteresowania? Pociągnie mi ETS2 z wszystkimi DLC map na średnich bądź wysokich wymaganiach? Zależy mi na stałych ilościach FPS.

https://m.olx.pl/oferta/laptop-do-gier-i...%5D=answer
Pojęcie "laptop do gier" jest tylko chwytem marketingowym więc tu ja bym przemyślał na Twoim miejscu zakup stacjonarki jeśli masz zamiar grać dość często.
Laptop zwyczajnie przy grach będzie się strasznie grzał itp. bo całe chodzenie i ogólnie sprzęt musi mieć pewną przestrzeń aby działać wydajnie i trzymać optymalne temperatury - tu miniaturyzacja podzespołów jest ogólnie niewskazana.
Laptop jest jedynie dobrym wyjściem jak ktoś rzeczywiście nie ma warunków (np. często przenosi się w różne miejsca i to nie w obrębie mieszkania).

Oczywiście jeśli podzespoły laptopa spełniają wymagania danej gry to ona odpali i będzie działać no ale nie będzie to jakiś pełny komfort grania i na bank nie pograsz na nim np. z 3 - 5 godzin pod rząd bo już będzie gorący w diabły.
Tu np. zobacz, że wszyscy gracze którzy nie robią tego tylko okazjonalnie (nie gra raz na tydzień przez godzinę) zawsze mają komputer stacjonarny bo taki sprzęt się zwyczajnie dużo lepiej do tego nadaję zwłaszcza jak zależy Ci aby trzymały się stałe FPS-y.
Ok dzięki za odpowiedź. Grać to ja będę raczej okazjonalnie wieczorami 2-3h i nie więcej. Na dniach ruszają najlepsze ligi świata w piłce nożnej i zależy mi abym mógł gdzieś sobie dany mecz obejrzeć. A co sądzisz nad podstawkami chłodzącymi? Mają one sens czy to kolejny chwyt marketingowy?
Te podkładki niby coś tam dają. Nigdy nie korzystałem, lecz tak jak wcześniej jakoś tam działają.
Edit. I tak naprawdę jak byś dorzucił z 200-300 zł to masz w miarę dobrego kompa, oczywiście składaka, ale składają za darmo. Ja kupiłem za 2k i sprawuję się nie najgorzej z modyfikacjami w ETS2 nie pograsz na ultra ale te wysokie będą. Wejdz na stronę FanBoya https://fanboy.pl/ i obczaj, a jeśli zalezy ci na laptopie to nic nie jestem w stanie polecić.
Mam identycznego lapka tylko z 6gen intela i rewelacji nie ma więc nie licz na dużo ;p Grać się da,owszem ale nie na takich warunkach o jakich mówisz.
Ok, temat do zamknięcia, już wszystko wiem
Problem rozwiązany, więc temat zamykam.
W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę o kontakt przez PW.
Przekierowanie