eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Długie szwedzkie zestawy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam! Zaciekawiły mnie ostatnio długie zestawy jeżdżące po Szwecji a szczególnie chłodnie. Czy były ktoś miły i opowiedział mi na jakich zasadach to działa? Czy mógłbym tym wjechać do Europy np Polski, Niemczech? A także jak skonfigurować skład ażeby przypomniał te z prawdziwych dróg? Może też ktoś chciałby czymś takim pojeździć i po wrzucać ciekawe relacje w barwach mojej firmy? Jestem uległy więc dogadamy się. Z góry dzięki za pomoc!
Takie zestawy mogą jeździć tylko po Skandynawii (najdłuższe są w Finlandii tak zwane HCT - dwie naczepy). Dopuszczone są do ruchu również w Belgii, Holandii i niektórych landach w Niemczech. Typowy szwedzki zestaw to solówka 18ep + naczepa 33ep podpięta na wózku dolly. Image
Są też długie przyczepy 33ep ze skrętną osią. Jeśli chcesz odwzorować sobie taki zestaw w ETS to polecam ten mod https://forum.scssoft.com/viewtopic.php?f=36&t=252538
W Danii są popularne zestawy typu link - dwie naczepy, jedna krótsza z siodłem do wpięcia drugiej standartowej Smile

Image
w Niemczech te długie zestawy zwane są po prostu Lange LKW i tam zazwyczaj jest to ciągnik siodłowy ciągnący naczepe do której przyczepiona jest przyczepa typu tandem. Widziałem je kilka razy w Zagłębiu Ruhry. Zestawy takie w DE nie mogą przekraczać 44 ton masy całkowitej.
Czyli taki zestaw jak w linku :
http://www.msw-modelle.com/en-gb/cool-tr...=117-01445
jest możliwy tylko w Skandynawii? I czy obowiązują jakieś zakazy typu, że ten skład załóżmy może poruszać się tylko w określonych godzinach? Czy można nim śmigać całodobowo po całym obszarze państw skandynawskich?
Całodobowo.
Najciekawsza pod tym względem jest Finlandia. Tam DMC wynosi 76 ton więc dopuszczono do ruchu zestawy 31 metrowe, tak zwane HCT.
Image

Image

Najciekawsze, że te samochody latają w dystrybucji Smile A według dokumentów DMC zestawu wynosi 90 ton, choć według przepisów nie może przekroczyć 76.
Jeździć takimi długimi zestawami to sztuka, dzięki za wszelką pomoc i jeśli ktoś chciałbym się w coś takiego pobawić proszę pisać priv Big Grin
Niestety gram bez Promodsa więc w Finlandii dużo nie nakręce km...
Przekierowanie