eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Porównanie grafiki ETS2 a DLC
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć.
Po raz drugi zaczynam przygodę z ETS2. Wcześniej grałem tylko na podstawowej mapie, bez żadnych DLC. Zastanawiam się jak wygląda kwestia grafiki w dodatkach, które są nowsze i wychodzą wiele lat po oryginale: czy mają lepszą grafikę czy pod tym względem nic się nie zmienia? Jeżeli mają lepszą, to czy z każdym dodatkiem poprzednie mapy poprawiają się pod względem wyglądu? Jakie są wasze odczucia/doświadczenia?
Od razu zapytam: czy poza nowymi mapami, dodatki oferują jeszcze jakieś nowości? Nowy tryby, opcje, wygląd, rodzaje aut/naczep?
Grafika sama w sobie jest ta sama bo nie może być lepsza lub gorsza w poszczególnych dodatkach - to by było zwyczajnie niewykonalne.

Natomiast różnica jest z każdym nowym DLC ale pod względem: jakości wykonania czy szczegółowości terenów, lepszymi teksturami (np. dróg, budynków, znaków itd.), lepszymi modelami całej infrastruktury i ogólnie lepszym klimatem co razem w kupie daje wrażenie "lepszej grafiki" na terenach z DLC.
Czym nowsze DLC tym lepiej jest wykonane.

Co do samej gry bez DLC też sporo się zmienia i idzie do przodu np. są aktualnie już w większości przebudowane Niemcy (są zbliżone już jakościowo do terenów z nowszych DLC) więc TAK scs stara się teraz też dopasowywać jakościowo stare tereny do obecnych standardów no ale to jeszcze trochę potrwa bo tereny do odświeżenia są ogromne i nie da się tego zwyczajnie wykonać na jedną czy tam dwie aktualizacje - ale ważne, że coś się dzieje w tym kierunku.

Jeśli zaś chodzi o rozbudowywanie gry o nowe opcje to są od tego DLC typu Krone i Schwarzmuller (dodające licencjonowane naczepy), DLC na gabaryty (są dwa, jedno z mniejszymi ładunkami a drugie już typowe ciężkie i duże ładunki) itp. Ogólnie te DLC nie są akurat jakieś drogie bo kosztują po około 10 do 15 zł a mogą sporo urozmaicić rozgrywkę.

Oczywiście są też dodawanie nowe auta w darmowych patchach np. ostatnio doszedł MAN TGX Euro 6 oraz Renault Range T.
Jest też dodana już opcja zakupu naczep na własność (tu warto mieć te DLC z licencjonowanymi naczepami bo jest większy wybór naczep do zakupu).
Teraz jest już dostępna wersja BETA 1.37.x w której dodano FMOD czyli dźwięki są bardziej przestrzenne oraz jest opcja otwierania szyb w naszym pojeździe.
Czyli generalnie jest tego sporo i ciężko tak to wymienić w miarę spójnie w jednym poscie.

Tak więc gra cały czas się rozwija i zmiany są zauważalne oraz co najważniejsze idą w dobrym kierunku więc warto grać w tą grę.
Dziękuję Ci za odpowiedź. Zdaję sobie sprawę, że trudno w kilku zdaniach opisać ogrom zmian i opcji, tym większe dzięki za przybliżenie tematu. Zakupiłem już pakiet 3 dodatków na te duże/specjalne ładunki, te z naczepami również planuję zakupić w najbliższych dniach.
Natomiast pozwolę sobie jeszcze zapytać tutaj, żeby może nie zaśmiecać forum nowym tematem: czy opłaca się kupować DLC ze sklepów internetowych typu muve, jeżeli chodzi o klucz na steam? Zauważyłem, że w takich sklepach ceny są nawet 2-3 razy niższe niż na steam czy oficjalnej stronie gry. Czy są to normalne wersje czy jakieś okrojone - i stąd ich niższa cena? Czekałem na jakąś promocję na steam (może w związku z wychodzącą Iberią?), ale jeżeli te wersje są równie dobre, to być może od razu skuszę się na zakup, bez czekania na Iberię, która nie wiadomo kiedy dokładnie będzie.
Wersje są takie same, bo i tak musisz wpisać klucz na steam, żeby dostać dane DLC. Porównałem ceny pomiędzy muve i steam, to rzeczywiście w niektórych pozycjach ceny się różnią w granicach 10 zł, ale większość są takie same
Nie ma znaczenia gdzie się zakupuje DLC bo produkt zawsze jest ten sam.
Co do ceny to zależy od danego sklepu - raz tu są promocje raz tam więc ogółem trzeba się zawsze rozglądać aby trafić dany dodatek w najkorzystniejszej cenie.
Dzięki za odp. Faktycznie z tymi cenami to trzeba poszukać, ale zawsze parę złotych do przodu. Miałbym jeszcze ostatnie pytanie i moja ciekawość chyba będzie zaspokojona ;p Mody z warsztatu Steam - opłaca się subskrybować, nie robią crushów? Chodzi mi głównie o te najpopularniejsze: na prawdziwe stacje, firmy na naczepach, ulepszoną grafikę, itp.
Osobiście subskrybuje kilka modów z warsztatu Steam i nie mam z nimi żadnych problemów. Dodatkowo bez problemów możesz zrezygnować ze subskrypcji - w każdym razie osobiście z kilku zrezygnowałem bezproblemowo.
Przekierowanie