eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Szukam osoby która zna sie na programowaniu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam zawsze chciałem sie nauczyc programowac i doszedłem do wniosku ze pierwszym moim celem który chce kiedys osiagnąć jest program do obsługi mojej VS (Cos jak prywatny Truckbook) Radze sobie z komputerem oraz jego obsługą, nauczyłem sie całkowicie sam tworzyc modele 3D do ets oraz wiele innych rzeczy wiec wiem ze teksty typu "Nie zabieraj sie za to" "Nie dasz rady" Totalnie nic nie znaczą.
Chciałbym sie jednak zapytac o zdanie kogos kto siedzi w temacie bo boje sie ze zabrne w ślepą uliczke... Otóż, przy pomocy którego jezyka programowania najlepiej stworzyc taki system? Chciałbym własnie od tego jezyka rozpocząc nauke... Wacham sie miedzy c++, c# oraz ewentualnie Javą jednak nigdzie nie moge znalesc jednoznacznej odpowiedzi jaki jezyk do czego najbardziej sie nadaje..., Chciałbym tez aby ktoś polecił mi odpowiednie narzedzia do pisania takiego programu, Posiadam Visual Studio ale nie jestem pewny czy to odpowiedni wybór bo jeszcze nie dostrzegam róznic pomiedzy poszczególnymi "programami". Oczywiscie każda dodatkowa rada jest dlamnie na wage złota i każdej chętnie wysłucham Big Grin
To jaki język jest najlepszy to jest... kwestia indywidualna. Wg mnie najprostszym z wymienionej trójki jest C#, ale dla niektórych może być to zupełnie inne odczucie. Pytanie, czy liczy się prostota, czy funkcjonalność. Zawsze możesz spróbować w ramach treningu spróbować napisać dany program w każdym z tych języków i sam wybrać na przyszłość ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Jeżeli chodzi o program to Visual Studio Community jest dobrym wyborem. Jest darmowy i nawet działalność zarobkową można na nim w przyszłości prowadzić (kwestia poczytania licencji, są ograniczenia liczby osób działających nad danym projektem, co w kwestii indywidualnego programowania nie jest problemem). Jest rozbudowany no i można spokojnie znaleźć dużo informacji w Internecie na temat jego obsługi.
Javy nie polecam. Do aplikacji polecam c# z .NET. C++ jest dobry, jeżeli chodzi o robotykę czy gry. Jeżeli apka miała by być webowa, czyli działać na stronie internetowej, to musiałbyś się jeszcze nauczyć podstaw HTML i ewentualnie js+PHP mysql ale nie są one wymagane. W razie czego zapraszam na pv, mogę pomóc. Na początek to taka apka jest za trudna. Napisz coś prostego w konsoli, bo się zrazisz, i stopniowo coraz wysża poprzeczka.
Musisz się zastanowić co dokładnie chciałbyś napisać. Strona internetowa? HTML + CSS + ewentualnie Javascript. Aplikacja internetowa (typu system rozliczeń)? HTML + CSS + Javascript, do tego PHP/Python/Node.js. Aplikacja desktopowa? C# (WPF/WinForms)/Python (TKinter)/Javascript (Electron).
Wszystko zależy od tego, co chcesz zrobić. No i przede wszystkim trzymać się jednej rzeczy i dobrze ją opanować.
Przekierowanie