eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Matowy kolor
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, wie ktoś z was jak zmienić kolor przykładowo w Dafie XF 105 (by vadik) na matowy? Wiem, że da się to zrobić przez notatnik aczkolwiek nie wiem w co mam wejść i który plik za co odpowiada. Jeżeli ktoś by mógł mi wytłumaczyć jak to działa i jak to zrobić to byłbym bardzo wdzięczny Smile
Dołączam się do pytania Smile
Ktoś ma taką wiedzę i chciałby się podzielić? Tongue
otwierasz plik mat tego elementu który chcesz mieć w macie env_factory i specular na 0 a shininess możesz dać na 10
(29/05/2020 10:10 PM)stylonex napisał(a): [ -> ]otwierasz plik mat tego elementu który chcesz mieć w macie env_factory i specular na 0 a shininess możesz dać na 10

Okej dzięki. Tylko jak mam znaleźć ten mat bo jest ich od ch...
(29/05/2020 10:16 PM)Ealfdus napisał(a): [ -> ]
(29/05/2020 10:10 PM)stylonex napisał(a): [ -> ]otwierasz plik mat tego elementu który chcesz mieć w macie env_factory i specular na 0 a shininess możesz dać na 10

Okej dzięki. Tylko jak mam znaleźć ten mat bo jest ich od ch...

Jak znasz texture od tego matu to po ścieżce znajdziesz.A jeżeli nie do chyba tylko w zmodelerze się dowiesz.
(29/05/2020 10:18 PM)stylonex napisał(a): [ -> ]
(29/05/2020 10:16 PM)Ealfdus napisał(a): [ -> ]
(29/05/2020 10:10 PM)stylonex napisał(a): [ -> ]otwierasz plik mat tego elementu który chcesz mieć w macie env_factory i specular na 0 a shininess możesz dać na 10

Okej dzięki. Tylko jak mam znaleźć ten mat bo jest ich od ch...

Jak znasz texture od tego matu to po ścieżce znajdziesz.A jeżeli nie do chyba tylko w zmodelerze się dowiesz.

Masz do czynienia z amatorem w zmodzie. Jeżeli byś napisał jak to wyszukać w zmodzie to byłbym mega wdzięczny :E
pisz pv jutro ci wytlumacze ide spac
Jasne, dzięki za zainteresowanie. Dobranoc! Tongue
a więc pokierowałem się radą kolegi i pobrałem zmoda. Pobawiłem się trochę aż zrozumiałem o co w tym chodzi. Zrobiłem Unlink całej kabiny i poszedłem do "Material Browser" siedziałem z 15 minut i zastanawiałem się o co w tym chodzi. Nagle zacząłem się bawić wyłączaniem Matów i przy tym patrzyłem czy wyłączy się malowanie na ciężarówce. W przypadku dafa xf 105 by vadik. Musimy wejść w
automat/fa/fa9035f50cae7298.mat i zmienić env_factor na 0
shininess na 10
specular na 0

W wolnym czasie sam zrobię poradnik jak to działa, bo wystarczy po prostu załapać kilka rzeczy i staje się to proste. Tongue

Po:

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Przed:

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Stron: 1 2
Przekierowanie