eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Ustawienia graficzne Euro Truck Simulator 2.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Czy na wysokich ustawieniach gry Euro Truck Simulator 2 pójdzie mi na laptopie o tych specyfikacjach? Chodzi mi czy laptop się nie przegrzeje, zepsuje itp.
Specyfikacja (od razu mówię że nie znam się na tych wszystkich informatycznych terminach):
Procesor: Inter® Core ™ i3-7020U Cpu @ 2.30 GHz 2.30 GHz
Zainstalowania pamięć (RAM): 4,00 GB (dostępne: 3,89 GB)
Typ systemu: 64-bitowy system operacyjny, procesor x64
W razie problemów pomogę jeśli chodzi o mój system operacyjny.
Wiem, może nie powinienem wstawiać takiego posta, ale zadałem takie pytanie ale nikt mi nie odpowiedział.
A jaka karta graficzna i mody?
(04/06/2020 08:05 AM)PLAYER napisał(a): [ -> ]A jaka karta graficzna i mody?

kartę to można gdzieś sprawdzić w ustawieniach lub panelu sterowania?
Mody (jeśli chodzi o aktywne to):
ProMods 2.46, ProMods Trailer & Company Pack, RJL Scania R & Streamline, Renault T Addons v2.1, Renault T Krone&Sch trailer skin pack, Realistic Rain 3.4.2, Realistic Brutal Weather v5.0 by Kass, Route_Advisor_09.12.2019.scs, SISL's Mega Pack, Bus Traffic Pack by Jazzycat v.8.7.
Jeśli chcesz sprawdzić kartę graficzną to pobierz jakiś program sprawdzający całą specyfikację komputera, np. CPU-Z.
Ogólnie jak chcesz jeździć na przyzwoitych ustawieniach graficznych, to jednak 8gb ramu przydałoby się, bo wbrew pozorom ram też ma jakieś tam znaczenie, bo np. ostatnio porównywałem granie przy 4 gb i 16 gb ramu i czuć było różnicę w fps Tongue.
Albo aplikacja speccy i tam sprawdź kartę graficzną, polecam tą apkę.
(04/06/2020 10:38 AM)Helmuuteq76 napisał(a): [ -> ]Jeśli chcesz sprawdzić kartę graficzną to pobierz jakiś program sprawdzający całą specyfikację komputera, np. CPU-Z.
Ogólnie jak chcesz jeździć na przyzwoitych ustawieniach graficznych, to jednak 8gb ramu przydałoby się, bo wbrew pozorom ram też ma jakieś tam znaczenie, bo np. ostatnio porównywałem granie przy 4 gb i 16 gb ramu i czuć było różnicę w fps Tongue.

czyli laptopowi nic się nie stanie (nie przegrzeje się, nie zepsuje, nie spali się procesor itp.)?
Wszystko zależy od karty graficznej. Jeśli będzie słaba to na wysokich ustawieniach będzie naprawdę mało fps co jest równoznaczne z tym, że komputer się będzie męczył, a gdy komputer się męczy to istnieje takie prawdopodobieństwo, że się będzie przegrzewał.
Cudów na pewno nie będzie, nawet z dobrą kartą mogą występować lagi, a ze słabą to prawie na 100% przy dłuższej rozgrywce się przegrzeje, więc czekamy na informacje.
Przekierowanie