eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Problem w rejonie Dax - PM 2.67
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Od jakiegoś czasu zacząłem mieć problem z wyrzucaniem z gry w momencie otwarcia i zbliżenia o jedną wartość obrazu na mapie. Działo się to tylko i wyłącznie wtedy, kiedy miałem podjęty ładunek- bez niego mogłem otwierać mapę i zoomować dowolnie...
Wczoraj do tego problemu doszedł kolejny - nijak nie mogę przebrnąć przez drogę od Bayonne w kierunku Bordeaux, na wysokości miasta Dax.
Jedyne mody, jakie mam aktywowane to Volvo od Sanax'a, Schmitz SKO od JuseeTV no i samego PM'a.
Poniżej wklejam link do gameloga pobranego wczoraj natychmiast po wystąpieniu błędu.

Mam nadzieję na pomoc z Waszej strony, przyznam, że nie jestem biegły w tych problematycznych kwestiach związanych z symulatorem.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.


Edit:
Dziś wyrzuca mnie już częściej, w innych miejscach - teraz np koło Bilbao. Dorzucam świeży gamelog, może to coś rozjaśni - dla mnie to czarna magia Wink

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Hejka!
Zacznij najpierw od sprawdzenia spójności plików gry na Steamie, jeżeli nie pomoże, spróbuj zejść z ustawieniami graficznymi niżej, jeżeli to też nic nie da, zaktualizuj sterowniki GPU. Błąd w logu sugeruje, że masz problem z alokacją pamięci, co albo sugeruje, że możesz jej mieć za mało (mowa tutaj o pamięci RAM, jak i VRAM, czyli pamięci karty graficznej) albo jest uszkodzona. Więc jeżeli wszystko zawiedzie, to za pomocą narzędzia Diagnostyka pamięci w Windows(uruchamiasz go kombinacją Win+R, i potem w okienku uruchom wpisujesz MdSched) lub przez użycie MemTesta86 (polecam ten pierwszy sposób, bo drugi wymaga tworzenia z USB bootowalnego nośnika i w BIOSIE ustawiania bootowania na pendrive) sprawdzić sobie. I w sumie narazie to tyle. Spróbuj wszystkiego i daj znać.
Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź / podpowiedź.

Zrobiłem chyba wszystko, co miałem...zacząłem od zainstalowania aktualizacji Win'a, faktycznie ostatnio miałem problem ze sterownikami karty graficznej - pobrałem, ale nie mogłem ich zainstalować. Jak się okazało - niezaktualizowany do końca system nie przepuszczał dalej nowinek z Nvidii. Windows -ok, karta graficzna - ok, pliki gry na Steam'ie uzupełniły się o jeden plik po teście spójności -mogę powiedzieć, że jest ok, diagnostyka pamięci z wykorzystaniem komendy MdSched zrobiona - nie znaleziono problemów.

Wczoraj tuż po tym wszystkim ( no prawie, bo przed diagnostyką pamięci) odpaliłem grę i już byłem pełen nadziei, bo przejechałem miejsca, w których mnie wyrzucało, ale znowu nieco ponad 10 minut i bam...znów mnie wyrzuciło, a GL z tego momentu wygląda, jak niżej. Sad

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Polecam zaznajomienie się z poniższym poradnikiem:
https://www.gmc-logistics.co.uk/pre-setup
Dzięki! Tutaj wszystko jest jasno i klarownie opisane w jednym miejscu.

Chwilę wcześniej udało mi się znaleźć też gdzieś w sieci podobny problem do mojego, w innym rejonie mapy. Ale ktoś zasugerował poodbne rozwiązanie - w config'u zmienić wartość z 10 na 30 - spróbowałem i faktycznie zadziałało.

Dziękuję Panowie za pomoc.
Przekierowanie