eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
[Blender] Instalacja pluginu do obsługi modeli z ETS2 - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Modelowanie 3D (/forum-268.html)
+---- Dział: Poradniki (/forum-271.html)
+---- Wątek: [Blender] Instalacja pluginu do obsługi modeli z ETS2 (/thread-16814.html)

Strony: 1 2


[Blender] Instalacja pluginu do obsługi modeli z ETS2 - Michal_Z_gno - 23/01/2014 12:40 AM

Jest to taki mini poradnik jak zainstalować plugin aby można importować i eksportować modele .pmg do tego programu.

Na początek co nam będzie potrzebne:
1. Program Blender do pobrania Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
2. Plugin do obsługi .pmg do pobrania Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
2. WinRar lub 7zip (to chyba każdy ma na dysku)

Jak już mamy wszystko pobrane to możemy zaczynać.

1. Instalujemy Blendera tak jak każdy inny program (tu chyba nie muszę tłumaczyć jak to zrobić).

2. Teraz wypakowujemy archiwum blender2scs_addon_v0.2.1.zip

Image

3. Po wypakowaniu mamy na pulpicie folder o nazwie io_scene_scs który musimy wkleić go w całości do:
C:\Program Files\Blender Foundation\Blender\2.69\scripts\addons

Image

4. Krok czwarty czyli odpalamy Blendera i wybieramy w lewym górnym rogu file\user prefernces i pojawi nam się okienko:

Image

5. Z lewej strony jest wyszukiwarka w której wpisujemy SCS i w głównym oknie ustawień pojawi nam się:
Import-Export: Blender2SCS: SCS software model import-export

Zaznaczamy z prawej strony "fajką", zatwierdzamy, zamykamy okno ustawień i już możemy importować i eksportować modele z ETS2.

Image

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś problemy niech piszę a my na forum postaramy się pomóc.

Autor Poradnika: Michal_Z_gno

Poradnik napisany tylko i wyłącznie dla eTrucks.pl i zabrania się go kopiowania w całości bądź części Wykrzyknik



RE: [Blender] Instalacja pluginu do obsługi modeli z ETS2 - Kukasz - 20/07/2014 08:32 PM

To chyba się dodaje scripts/addons Big Grin


RE: [Blender] Instalacja pluginu do obsługi modeli z ETS2 - limowski - 20/07/2014 08:41 PM

(20/07/2014 08:32 PM)lukash64 napisał(a):  To chyba się dodaje scripts/addons Big Grin

Ja robiłem wg tego poradnika jeszcze kilka miesięcy temu i do dziś mi działa Big Grin


RE: [Blender] Instalacja pluginu do obsługi modeli z ETS2 - Kukasz - 21/07/2014 12:51 PM

A u mnie działa tylko w addons Big Grin


RE: [Blender] Instalacja pluginu do obsługi modeli z ETS2 - Osesek - 21/10/2014 03:54 PM

Jak klikam, żeby zaznaczyć fajkę to nic się nie dzieje... Nawet jak instaluję add-ona.


RE: [Blender] Instalacja pluginu do obsługi modeli z ETS2 - nirwana9 - 21/10/2014 04:54 PM

Zaznacz fajkę wyłącz komputer i włacz komputer ew po prostu blender wyłacz i włacz.


RE: [Blender] Instalacja pluginu do obsługi modeli z ETS2 - kg17 - 31/01/2015 11:41 PM

mam pytanie czemu nie mam dostępnego formatu PNG ?


RE: [Blender] Instalacja pluginu do obsługi modeli z ETS2 - myhame12 - 12/04/2015 11:10 AM

Michał dodaj tut jak dodać np Firanki i zapisać bo coś mi nie idzie


RE: [Blender] Instalacja pluginu do obsługi modeli z ETS2 - SzymiPL - 08/02/2016 10:43 AM

Gdy wchodze w folder -----> C:\Program Files\Blender Foundation\ to folder jest pusty Sad


RE: [Blender] Instalacja pluginu do obsługi modeli z ETS2 - zawiercie0055 - 10/08/2016 11:10 AM

Nie działa mi jakieś rady.