eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
[ETS2] Trailer Mod Pack v4.2.1 - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Download (/forum-119.html)
+---- Dział: Naczepy do ETS 2 (/forum-121.html)
+----- Dział: Inne Naczepy (/forum-157.html)
+----- Wątek: [ETS2] Trailer Mod Pack v4.2.1 (/thread-16964.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Trailer Mod Pack v3.8 - rafaelcz82 - 12/10/2015 09:31 PM

Z tym dźwiganiem przedniej osi przy targaniu ładunków gabarytowych, to, przynajmniej ja mam takie wrażenie, jest problem nie do końca doskonałych modeli ciągników siodłowych - zarówno tych rodem z SCS-u, jak też wielu modyfikacji.
Wydaje mi się, że w ciągnikach trzy, czy czteroosiowych siodło powinno być bardziej centralnie zamocowane (między obiema tylnymi osiami), tj. przesunięte choćby minimalnie do przodu ciągnika. W większości modeli ciężarówek jest jednak tak, że oś środkowa jest niedociążona, zaś większość masy ładunku i naczepy spoczywa na siodle, które ciąży bezpośrednio na ostatnią oś ciągnika (która przeważnie jest osią napędową). Inną kwestią jest to, że w autach z obiema osiami napędowymi lub tylną osią wleczoną, rozstaw osi i długość ramy są zdecydowanie inne (dłuższe), niż w przypadku klasycznego ciągnika lub ośki pchanej.
W efekcie jakakolwiek próba ruszenia z cięższym ładunkiem kończy się postawieniem dęba, a auto po oderwaniu przedniej osi od podłoża staje się kompletnie niesterowne. Z doświadczenia zabawą w gabaryty w ETS-ie zauważyłem, że z ciężkimi ładunkami zdecydowanie lepiej radzą sobie ciągniki z podnoszoną osią środkową (pchaną i kierowaną).
Zawsze przy problemach z ruszeniem (szczególnie na podjazdach) można sobie manualnie podnieść oś, zwiększając nacisk na oś napędową, a w efekcie nieznacznie niwelując poślizg kół, który w realiach świata stworzonego przez SCS zdarza się na tyle często, co chyba i w realnym świecie.
Raz nawet spróbowałem konfiguracji, która okazała się prawdziwym chardkorem - podnoszonej osi tylnej w Volvo FH. Biorąc lokomotywę do przewozu, nie mogłem nawet ruszyć ze spedycji. Ciągnik dźwignął przednie koła i zaczął mielić w miejscu, nie pomogło żadne manipulowanie ponoszeniem i opuszczaniem osi.
Reasumując, chcąc bawić się w targania gabarytów, w mojej ocenie należy dobrać sobie metodą "prób i błędów" właściwe auto, które podoła stawianym przed nim wyzwaniom.


RE: Trailer Mod Pack v3.8 - yaro918 - 13/10/2015 11:48 AM

Zabawy z osiami nie próbowałem, ściągnąłem mod podany przez Martineza i na razie problem rozwiązany Smile wielkie dzięki wszystkim którzy się zainteresowali.
Pozdrawiam.


RE: Trailer Mod Pack v3.8 - rafaelcz82 - 13/10/2015 01:57 PM

yaro918, a czy ta modyfikacja nie gryzie ci się z innymi modami ciężarówek. Ściągnąłem sobie również ten mod, ale sprawdzając tak na szybko zawartość zauważyłem, że zawiera on w zasadzie na nowo spisane definicje dla podwozi 6x2 i 6x4 do wszystkich ciągników z gry. Obawiam się, że coś może się z czymś innym pogryźć...
Ale sam nie wiem - jak wrócę do domu to najwyżej sam sobie po testuję.


RE: Trailer Mod Pack v3.8 - yaro918 - 13/10/2015 05:06 PM

Obecnie nie mam żadnych modów na ciężarówki. Miałem RJL ale po kupnie, zmodyfikowaniu ciągnika i wyjściu do głownego menu wyrzuciło mnie z gry także odinstalowałem. No najlepiej będzie jak sam zobaczysz co i jak. Jesli nie pomoże zostaje zabawa z różnymi typami podwozi.

Pozdrawiam.


RE: Trailer Mod Pack v3.9 - satan19990 - 25/10/2015 10:58 AM

Aktualizacja modu w pierwszym poscie.


RE: Trailer Mod Pack v3.9.1 - satan19990 - 15/05/2016 04:58 PM

Aktualizacja modu w pierwszym poscie.


RE: Trailer Mod Pack v3.9.1 - Pakus99PPW - 20/06/2016 08:07 PM

Modyfikacja wymaga aktualizacji pod zaawansowane podczepianie naczep Big Grin


RE: Trailer Mod Pack v3.9.1 - kiubus - 26/06/2016 10:43 AM

Witam.
Po wgraniu tego moda mam problem: gdy dojeżdżam do Pragi gra się wyłącza, zawsze w tym samym miejscu.
Game.log:
http://wklej.org/hash/513a4d80966/


RE: Trailer Mod Pack v3.9.1 - Saszu - 26/06/2016 10:50 AM

Jedź w to miejsce i gdy ci wywali, od razu wrzuć game log na pastebin.com. Wtedy będzie można coś zadziałać. Smile


RE: Trailer Mod Pack v3.9.1 - kiubus - 26/06/2016 10:58 AM

Bardzo proszę:
http://pastebin.com/TLf2TChL