eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Jaki dysk? - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wszystko i nic
(/forum-86.html)
+--- Dział: Rozmowy na każdy temat (/forum-89.html)
+---- Dział: Komputery i webmastering (/forum-254.html)
+---- Wątek: Jaki dysk? (/thread-18187.html)



Jaki dysk? - CzesieK_BS - 25/03/2014 08:04 PM

Witam. Będę wymieniał dysk komputera i chciałbym się dowiedzieć jaki jest lepszy hybrydowy czy magnetyczny? Cena i model nie gra roli, po prostu chcę wiedzieć co kto czego używa i jak jest zadowolonyn


RE: Jaki dysk? - SztywnyFred - 25/03/2014 08:30 PM

Kup SSD, jest droższy no ale efekty widać. U wujka na laptopie system sie ładuje mniej niż 5 sekund Smile


RE: Jaki dysk? - Śliwka - 25/03/2014 09:09 PM

Popieram bierz SSD


RE: Jaki dysk? - CzesieK_BS - 25/03/2014 09:22 PM

Okej. A czy na ten dysk zainstaluje się wszystko jak na magmetyczny? Może być tylko ssd w składzie?


RE: Jaki dysk? - Śliwka - 25/03/2014 09:25 PM

SSD montujesz chyba jako osobny dysk ale nie jestem pewny.


RE: Jaki dysk? - CzesieK_BS - 25/03/2014 09:39 PM

Jest to ważne dla mnie ponieważ mogę zostawić dysk 500GB HDD i dołożyć 2TB SSD ale jeżeli sam dysk SSD bez innych da radę i wszystko będzie działać to wolę SSD bo jak mówicie jest szybszy.


RE: Jaki dysk? - Śliwka - 25/03/2014 09:45 PM

Luknij tu: http://m.pclab.pl/art52777-28.html


RE: Jaki dysk? - SztywnyFred - 25/03/2014 09:50 PM

Da ssd podłączyć chyba jako jeden dysk przez taśme ale nie jestem pewien.


RE: Jaki dysk? - CzesieK_BS - 25/03/2014 09:51 PM

Z tego co tam napisano to, da radę jechać na samym SSD. Więc teraz zrobię tak. Będzie ten HDD 500GB w pogotowiu a 2TB SSD będzie tylko w kompie. Dzięki za pomoc wszystkim.


RE: Jaki dysk? - brian007xxx - 22/09/2014 09:05 AM

Panowie Hybryda o którek mówi CzesieK 2TB to HDD i SSD razem.
Ja osobiście jestem za opcją SSD + HDD osobno... Wiąże się to z bezpieczeństwem danych a i do samych hybryd nie jestem przekonany.
U siebie mam 60GB SSD na system operacyjny i jakieś najczęściej używane programy (śmiga wszystko wielokrotnie szybciej niż na HDD) i do tego dołożone ponad 2 TB HDD na które składa się 5 osobnych dysków.

Kiedyś z dnia na dzień straciłem mnóstwo ważnych danych i od tej pory dbam o bezpieczeństwo plików.
Najlepiej było by założyć do tego RAID, ale to juz troche marnotrawstwo Smile
Także polecam konfigurację podobną do mojej Wink

I polecam SSD pod SATA3 lub SATA2 w zależności od płyty głównej oczywiście.
Hybrydy odradzam z tego względu, że jak padnie talerz HDD to i część SSD będzie do wyrzucenia (albo odwrotnie), także potencjalnie podatnych na uszkodzenia części robi się dwa razy więcej w jednej obudowie.