eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Czy karta 8 GB Ramu to dobra karta? - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wszystko i nic
(/forum-86.html)
+--- Dział: Rozmowy na każdy temat (/forum-89.html)
+---- Dział: Komputery i webmastering (/forum-254.html)
+---- Wątek: Czy karta 8 GB Ramu to dobra karta? (/thread-21506.html)

Strony: 1 2


Czy karta 8 GB Ramu to dobra karta? - pitreekk - 30/07/2014 09:48 PM

Tak jak w temacie. Pociśnie np. takie GTA V, dobre gry, nowe? Jak będzie się prezentowała w ETS2. ( Wiem że składa się na to innych szczegółów no ale chodzi mi miej więcej o samą kartę ). Smile


RE: Czy karta 8 GB Ramu to dobra karta? - Osesek - 30/07/2014 10:01 PM

8 GB to dużoooo. Ja ci powiem tak: Ja mam tylko 4 GB a BF 4 na wysokich z 60 FPS ciągnie. i GTA 5 też pociągnie. Więc ja stwierdzam, że 8 GB to jest gites Big Grin


RE: Czy karta 8 GB Ramu to dobra karta? - bumbumek - 30/07/2014 10:06 PM

Z tym osądem odnoście GTA V to bym się wstrzymał, bo jak wiadomo ROCKSTAR zawsze swoje gry na PC partolił pod względem optymalizacji (ciut sprawa poprawiła się przy okazji Max Payne 3), ale uogólniając - tak, 8 GB na dzień dzisiejszy wystarcza w zupełności. Ale za rok już może być inaczej. Weź to pod rozwagę, jeśli kompletujesz kompa (lub zakupujesz samą kartę) z perspektywą na najbliższe lata.


RE: Czy karta 8 GB Ramu to dobra karta? - pitreekk - 30/07/2014 10:09 PM

Czyli jest dobrze? Wiesz wiadomo że chciałoby się przyszłościowo myśleć ale nie ma na tyle pieniędzy. Ta 8 GB karta nie jest przyszłościowa? Nie pociągnie następnych lat?


RE: Czy karta 8 GB Ramu to dobra karta? - bumbumek - 30/07/2014 11:42 PM

(30/07/2014 10:09 PM)pitreekk napisał(a):  Czyli jest dobrze? Wiesz wiadomo że chciałoby się przyszłościowo myśleć ale nie ma na tyle pieniędzy. Ta 8 GB karta nie jest przyszłościowa? Nie pociągnie następnych lat?

Serdecznie Cię przepraszam, kompletnie mi się pokićkało - nie wiem dlaczego, ale ubzdurałem sobie, że tobie chodzi o 8 GB RAMu jako do kompa, a nie od samej karty graficznej :E

A więc karta z 8 GB RAMu to istny potwór, i oczywiście jest to sprzęt na spokojnych parę lat. Ja sam mam GeForce GTX 670 z 2 GB RAMu, i najnowsze tytuły mi praktycznie chodzą na full przy rozdziałce 1080p. Tak więc spokojnie możesz kupować kartę z ośmioma giga RAMu. A tak dla ciekawości - co to za karta?


RE: Czy karta 8 GB Ramu to dobra karta? - SztywnyFred - 30/07/2014 11:49 PM

BTW. karta która ma 8192Mb pamięci to jest jakieś "naciągnięcie", bo faktycznie mogą być takie karty, ale za niewyobrażalną ilość zielonych. Może jest 8 wątkowa, ale na pewno nie 8 Gb.

Edit/ poza tym skądś wytrzasnął grafikę co ma 8192Mb pamięci?! :o


RE: Czy karta 8 GB Ramu to dobra karta? - Adix - 31/07/2014 12:00 AM

Po mojemu koledze chodzi o kartę RAM.


RE: Czy karta 8 GB Ramu to dobra karta? - SztywnyFred - 31/07/2014 12:37 AM

To o co w końcu? Kartę czy kość ram?


RE: Czy karta 8 GB Ramu to dobra karta? - bumbumek - 31/07/2014 02:05 AM

Podbijam, bo teraz to już totalnie zwątpiłem...Confused


RE: Czy karta 8 GB Ramu to dobra karta? - VresT - 31/07/2014 08:05 AM

Najwięcej to 6GB znalazłem w Karcie graficznej ;P

http://www.nvidia.pl/gtx-700-graphics-cards/gtx-titan-z/

Image

Więc jeśli masz 9 tyś zł na zbycie to polecam kupno tej karty graficznej Smile xD