eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Graku w ME - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Map Editor SCS (/forum-273.html)
+---- Dział: Wasze Prace (/forum-274.html)
+---- Wątek: Graku w ME (/thread-21586.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


RE: Graku w ME - Tedy - 08/02/2019 07:02 AM

Ty chyba nigdy się nie przestaniesz czepiaćTongue Czy jako współpracownik PM możesz powiedzieć, że na mapie ProMods wszystko jest idealnie? W mojej ocenie nie i to dla mnie nie istotne czy dotyczy to terenów Polski czy innego kraju.


RE: Graku w ME - elot360 - 08/02/2019 08:02 AM

A dla mnie jest nieistotna twoja opinia jeśli nawet nie chcesz podać miejsca gdzie coś jest źle. Bo jestem na 100% pewien że podasz miejsce które zostało stworzone przez Poland Rebuilding a wchłonięte przez ProMods.
Poza tym mówisz że się czepiam, mylę się? Tak powinno być?


RE: Graku w ME - GrakuPL - 08/02/2019 01:52 PM

Jeżeli chodzi o odseparowywanie krawędzi można by zrobic tak jak zaproponował Marix lub krawężnikami. Tworząc jednak tereny na PRkę na pierwszym planie mam czas i prostotę. Na detale przyjdzie kiedyś pora. Póki co próbujemy realizować plan taki jaki mamy od początku gdy odłączyliśmy się od ProMods i taki jaki zawsze dla nas był priorytetowy. Jak najwiecej przebudowanej Polski w jak najkrótszym czasie. To samo tyczy się znaków. Ostateczne decyzje w ich sprawie będzie podejmowała inna osoba w zespole. Ja stawiam to co znajdę gotowe w szablonach PRki i mnie ten efekt satysfakcjonuje.

Mógłbym odpisać Elotowi, że to WIP i niech się nie czepia. Mógłbym też odpisać, że to pierdoła i niech się nie czepiać. Odpisuję jednak, że gdybyśmy mieli się czepiać wszystkiego tak jak Elot znaków to na mapie nic by nie było... Dlaczego? W naszym realnym świecie obowiązuje pełno różnorakich norm. Zapewne nasze węzły drogowe mają za ostre łuki, źle zaprojektowane odpływy, źle rozmieszone latarnie i oświetlenie, błędne oznakowanie, źle ustawione bariery dźwiękochłonne jak i te dzielące pasy, linie elektryczne nie są odpowiednio zabezpieczone, tereny moniotorwane nie mają kamer, lokacje mają błędnie zrobione przejścia dla pieszych, chodniki mają za wysokie krawężniki, jest mnóstwo skrzyżowań o złym oznakowaniu poziomym. Jeżeli są tu znawcy różnych dziedzin to pewnie każdy mógłby dołożyć taką cegiełkę. Czy to jednak ma sens?


RE: Graku w ME - Jakubek1993 - 08/02/2019 02:26 PM

Nie ma tym bardziej że w świecie realnym też są błędy w oznakowaniu.A tu tak jak pisałem taki detal wystarczy tylko wybrać inny szablon i będzie dobrze.


RE: Graku w ME - elot360 - 08/02/2019 02:34 PM

(08/02/2019 01:52 PM)GrakuPL napisał(a):  Mógłbym odpisać Elotowi, że to WIP i niech się nie czepia. Mógłbym też odpisać, że to pierdoła i niech się nie czepiać. Odpisuję jednak, że gdybyśmy mieli się czepiać wszystkiego tak jak Elot znaków to na mapie nic by nie było... Dlaczego? W naszym realnym świecie obowiązuje pełno różnorakich norm. Zapewne nasze węzły drogowe mają za ostre łuki, źle zaprojektowane odpływy, źle rozmieszone latarnie i oświetlenie, błędne oznakowanie, źle ustawione bariery dźwiękochłonne jak i te dzielące pasy, linie elektryczne nie są odpowiednio zabezpieczone, tereny moniotorwane nie mają kamer, lokacje mają błędnie zrobione przejścia dla pieszych, chodniki mają za wysokie krawężniki, jest mnóstwo skrzyżowań o złym oznakowaniu poziomym. Jeżeli są tu znawcy różnych dziedzin to pewnie każdy mógłby dołożyć taką cegiełkę. Czy to jednak ma sens?
Najdłuższe "Nie mamy i nie chce nam się robić" jakie słyszałem. Nie spodziewałem się że będziesz tak bardzo rozdmuchiwał kolor tablicy i rodzaj strzałek to "mieszanki asfaltu w modelu drogi". Spodziewałem się większego profesjonalizmu w odpowiedzi od ciebie, szczerze to nawet trochę zaniemówiłem.

Chociaż ta litania o ostrych łukach, odpływy... Czy ty kiedykolwiek od kogokolwiek słyszałeś zarzut pod aż takim kątem? Czy ktokolwiek czepiał się SCSu o takie rzeczy których nie jesteśmy w stanie dopracować, nie ze względu na skale ale ograniczoną ilość narzędzi i możliwości edytora?

Spytałem się jak kolega po fachu kolegi po fachu, w końcu wiem że czegoś możecie nie mieć bo ktoś (jeszcze) nie zrobił. No cóż, miałem nadzieję na jakąś odpowiedź na poziomie.


RE: Graku w ME - Michal_Z_gno - 08/02/2019 02:44 PM

(08/02/2019 08:02 AM)elot360 napisał(a):  A dla mnie jest nieistotna twoja opinia jeśli nawet nie chcesz podać miejsca gdzie coś jest źle. Bo jestem na 100% pewien że podasz miejsce które zostało stworzone przez Poland Rebuilding a wchłonięte przez ProMods.
Poza tym mówisz że się czepiam, mylę się? Tak powinno być?

A ja podam przykład błędu i to z terenów zrobionych na PM a dokładniej różowe tekstury niektórych obiektów (widziałem to wielokrotnie na różnych fotkach i filmikach na YT i to nie były tereny w Polsce a na szeroko pojętym Zachodzie) więc z tym wykonaniem Pro na ProModsie też jest różnie i nie wszystko tam jest idealnie Tongue

Ps. I nie terenów "wchłoniętych" bo na moje to one są bardziej zajumne (po rozdzieleniu obu projektów ekipa PM nie powinna sobie rościć żadnych praw do Polski która była wykonana przez ludzi z Polanda - honorowo by było jakby PM zrobił własną Polskę od zera bo bez PR nic by tam nie mieli) - ale to tak moje prywatne zdanie i proszę o nie rozwijanie dalej tej kwestii bo będzie to odbiegać od sedna tego wątku jakim jest ocena prac autorstwa GrakuPL.


RE: Graku w ME - GrakuPL - 08/02/2019 03:06 PM

Możemy tak wymieniać i wytykać sobie błędy miesiącami. Oznakowanie nie jest, nie było i póki co nie będzie naszym priorytetem, nie jest to tajemnica, zawsze tak mówiliśmy i mówimy a Elot i tak przyjdzie i napisze, że jest źle. Współczuje naprawdę. Tongue

@up Też mi przeszło przez myśl, że gdyby nie my to w Polsce by nic nie było... Z drugiej jednak strony PM nie wchodził specjalnie na nasze tereny bo były nasze, więc porównywać co i który projekt zrobił wiecej wypada dopiero od momentu rozdzielenia. No ale wiadomo... Myślenie obiektywnie nie jest proste. Co widać wyżej, hi hi hi. Big Grin


RE: Graku w ME - elot360 - 08/02/2019 03:13 PM

(08/02/2019 02:44 PM)Michal_Z_gno napisał(a):  A ja podam przykład błędu i to z terenów zrobionych na PM a dokładniej różowe tekstury niektórych obiektów (widziałem to wielokrotnie na różnych fotkach i filmikach na YT i to nie były tereny w Polsce a na szeroko pojętym Zachodzie) więc z tym wykonaniem Pro na ProModsie też jest różnie i nie wszystko tam jest idealnie Tongue
A o tym że w wersji 1.33 (Któryś z update'ów po drodze) SCS coś zmienił w plikach i wszyscy wszędzie mieli różowe tekstury, tak samo SCS na swojej mapie? Nas to oczywiście też nie ominęło, domyślam się że u każdego znalazło się coś różowego bądź czarnego (Jak odpalił grę w OpenGL).
Tak tu tylko zostawię: https://forum.scssoft.com/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=pink+textures

(08/02/2019 03:06 PM)GrakuPL napisał(a):  a Elot i tak przyjdzie i napisze, że jest źle.
(08/02/2019 06:54 AM)elot360 napisał(a):  Nie macie normalnych strzałek w projekcie żeby na ekspresówce używać szablonów zrobionych pod autostrady?
Nie wiem, myślałem że wyraziłem się jasno z pytaniem czy coś macie.


RE: Graku w ME - Michal_Z_gno - 08/02/2019 03:21 PM

(08/02/2019 03:13 PM)elot360 napisał(a):  A o tym że w wersji 1.33 (Któryś z update'ów po drodze) SCS coś zmienił w plikach i wszyscy wszędzie mieli różowe tekstury, tak samo SCS na swojej mapie? Nas to oczywiście też nie ominęło, domyślam się że u każdego znalazło się coś różowego bądź czarnego (Jak odpalił grę w OpenGL).
Tak tu tylko zostawię: https://forum.scssoft.com/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=pink+textures

A tego to nie wiedziałem akurat, że SCS coś tam zmieniło więc mój błąd w sumie no ale z drugiej strony przy dostosowaniu mapki pod dany patch wypadałoby to jakoś ogarnąć aby tego błędu nie było Tongue
No chyba, że update mapki był robiony "na kolanie" i nie był on przetestowany należycie - w małych projektach można to wybaczyć ale PM to duży gracz na scenie modderskiej więc jednak jest to spory błąd z ich strony w tym przypadku aby takie coś przepuścić do ludzi - oczywiście to wyłącznie moja prywatna opinia Tongue


RE: Graku w ME - Michaleczeq - 08/02/2019 03:29 PM

@Wąski:
Każdy chodniki robi jak mu się podoba. Graku akurat robi je brushem co nie wygląda źle, tym bardziej że w wielu miejscach taki chodnik brushowy jest znacznie ładniejszy niż zwyczajny stawiany jako model.
W przyszłości jak tylko uda mi się skończyć tworzyć prefaby które teraz robię do zasobów, mam w planach dodać do plików mapy takie chodniki jak obecnie są w DLC (modele typu buildings). Póki co każdy sobie robi jak chce i z czego chce.

@Jakubek1993, @elot360:
Co do szablonów to tak - to na focie jest błąd, a poprawne szablony jak najbardziej są w zasobach.
To co jest na fotach to jeszcze 100% roboty Graka, bez żadnych poprawek, bez żadnych ingerencji ze strony innych (w tym wypadku mnie) itd.
Dopiero jak Graku skończy sobie tam dłubać, sektory przesyła dalej i wtedy tereny są uzupełniane, znakowane, poprawiane a także optymalizowane przez innych.
W tym wypadku Graku chciał sprawdzić swoje siły w znakowaniu ponieważ dopiero "raczkuje" jeżeli chodzi o korzystanie z szablonów i jak widać w tym konkretnym wypadku mu nie wyszło. (nie wiedział kiedy stosuje się ten typ znaku). I tak nie ma to wielkiego znaczenia, ponieważ gdy tylko całość trafi dalej, to wszystko będzie dokładnie przeglądane i poprawiane (łącznie z tym).

@Michal_Z_gno:
Update gry wyszedł już jak było PM więc nie mieli jak, no chyba że jako fix.

Myślę że wszystko wyjaśnione. Koniec tematu.



P.S. Ładna pogoda za oknem