eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Problem !!! Nie widać dodanej rzeczy !!! - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Modelowanie 3D (/forum-268.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-272.html)
+---- Wątek: Problem !!! Nie widać dodanej rzeczy !!! (/thread-23212.html)

Strony: 1 2


Problem !!! Nie widać dodanej rzeczy !!! - dominik_SKIPPER - 24/09/2014 06:24 PM

Cześć
Otóż mam taki problem że jak dodałem sobie rzecz (kask) do modelu ETS2 i jak zapisałem i włączyłem w grze to go nie widać Undecided Jak podmieniałem pliki to dodałem : kask.dds , kask.tobj i kask.dif.mat i jeszcze podmieniłem truck.pmg i truck.pmd . Nie wiem czy coś jeszcze muszę dodać lub zmienić żeby rzecz było widać w grze Undecided
Za pomoc dam 1+
Pzdr i proszę o szybką odpowiedz



RE: Problem !!! Nie widać dodanej rzeczy !!! - volvo213 - 24/09/2014 06:25 PM

Jest kilka opcji.

1. Skonwertowałeś TOBJ ?
2. Zmieniłeś ścieżkę w pliku MAT ?
3. .PMG jest skonwertowane na 100% ?


RE: Problem !!! Nie widać dodanej rzeczy !!! - dominik_SKIPPER - 24/09/2014 06:29 PM

(24/09/2014 06:25 PM)volvo213 napisał(a):  Jest kilka opcji.

1. Skonwertowałeś TOBJ ?
2. Zmieniłeś ścieżkę w pliku MAT ?
3. .PMG jest skonwertowane na 100% ?
Jestem trochę ciamajdą Undecided Bo nie wiem jak skonwertować TOBJ i jak zmienić ścieżkę w pliku mat . (((Jak by coś uczę się zmoda )))


RE: Problem !!! Nie widać dodanej rzeczy !!! - volvo213 - 24/09/2014 06:33 PM

Spoko, każdy sie kiedyś uczył.

TOBJ i .PMG konwertujesz w programie konwerter by mwl (dostępny do pobrania za free)
Ścieżkę w macie zmieniasz następująco, otwierasz mat od części którą dodałeś i szukasz linijki : texture[0] : "glass.tobj" (tam gdzie jest glass to musisz wpisać nazwę TOBJ tej rzeczy której dodałeś.)

Czyli dodałeś kask, masz kask.dds, kask.TOBJ i kask.mat czyli w MAT zmieniasz tą linijke na nazwę kask.TOBJ. Smile

Rozumiesz Pytajnik


RE: Problem !!! Nie widać dodanej rzeczy !!! - dominik_SKIPPER - 24/09/2014 06:35 PM

(24/09/2014 06:33 PM)volvo213 napisał(a):  Spoko, każdy sie kiedyś uczył.

TOBJ i .PMG konwertujesz w programie konwerter by mwl (dostępny do pobrania za free)
Ścieżkę w macie zmieniasz następująco, otwierasz mat od części którą dodałeś i szukasz linijki : texture[0] : "glass.tobj" (tam gdzie jest glass to musisz wpisać nazwę TOBJ tej rzeczy której dodałeś.)

Czyli dodałeś kask, masz kask.dds, kask.TOBJ i kask.mat czyli w MAT zmieniasz tą linijke na nazwę TOBJ. Smile

Rozumiesz Pytajnik
No dzięki że rozumiesz że się dopiero uczę nie którzy by już jakieś głupie komentarze robili Smile .
Tak więc od nowa dodam kask jeśli wszystko się doda to cie poinformuje Wink


RE: Problem !!! Nie widać dodanej rzeczy !!! - volvo213 - 24/09/2014 06:36 PM

(24/09/2014 06:35 PM).:Maly123:. napisał(a):  
(24/09/2014 06:33 PM)volvo213 napisał(a):  Spoko, każdy sie kiedyś uczył.

TOBJ i .PMG konwertujesz w programie konwerter by mwl (dostępny do pobrania za free)
Ścieżkę w macie zmieniasz następująco, otwierasz mat od części którą dodałeś i szukasz linijki : texture[0] : "glass.tobj" (tam gdzie jest glass to musisz wpisać nazwę TOBJ tej rzeczy której dodałeś.)

Czyli dodałeś kask, masz kask.dds, kask.TOBJ i kask.mat czyli w MAT zmieniasz tą linijke na nazwę TOBJ. Smile

Rozumiesz Pytajnik
No dzięki że rozumiesz że się dopiero uczę nie którzy by już jakieś głupie komentarze robili Smile .
Tak więc od nowa dodam kask jeśli wszystko się doda to cie poinformuje Wink

Mnie też kolega uczył, a byłem w tym zielony :E

Daj znać Tongue


RE: Problem !!! Nie widać dodanej rzeczy !!! - dominik_SKIPPER - 24/09/2014 06:51 PM

Tak jak skończyłem robotę w zmodzie zapisałem sobie do folderu to mam trzy pliki : kask.dds , kask.tobj i kask.dif . Nie ma tam kask.mat Undecided Nie wiem czy mam wejść tam w dif i tam zmienić ??
Image


RE: Problem !!! Nie widać dodanej rzeczy !!! - volvo213 - 24/09/2014 08:10 PM

tak, to u ciebie to jest DIF.

Podaj jeszcze zawartość jaką masz w pliku Kask.DIF


RE: Problem !!! Nie widać dodanej rzeczy !!! - dominik_SKIPPER - 24/09/2014 08:58 PM

Proszę masz zawartość :
Image


RE: Problem !!! Nie widać dodanej rzeczy !!! - Iśmik - 24/09/2014 09:25 PM

Musisz dopisac WSZYSTKIE tobje w matach...