eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Cykl "Z książką, z Czesiem". - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wszystko i nic
(/forum-86.html)
+--- Dział: Rozmowy na każdy temat (/forum-89.html)
+---- Dział: Różne (/forum-256.html)
+---- Wątek: Cykl "Z książką, z Czesiem". (/thread-24031.html)



Cykl "Z książką, z Czesiem". - CzesieK_BS - 20/10/2014 09:20 PM

Witam wszystkich zaglądających do tego tematu. Czytam niemało książek więc postanowiłem o nich pokrótce opowiadać swoimi słowami. Cykl zaciekawi pewnie osoby wyłącznie starsze choć może trafi również do młodszych. Mając na uwadze to że nie każdy czyta książki może zachęce kogoś do przeczytania, którejś z tego tematu. Ostatnimi czasy przeczytałem "Metro 2033", "Metro 2034", "Oko Jelenia", "Conan the Barbarian". Wszystkie tytuły są bardzo ciekawe i są naprawde warte przeczytania przez każde grupy wiekowe.

Metro 2033 opowiada o młodym człowieku o imieniu Artem, który kiedy był jeszcze dzieckiem, wraz z kolegami, otworzył właz do metra. Cała akcja dzieje się w postnuklearnej Moskwie, a dokładniej w metrze, którego linie są rozległe. Musi dostać się do legendarnej stacji Polis w samym sercu Metra. Czy mu się to udało? Dowiedzcie się z książki..

Czytając książke bardzo wciągnąłem się w tok akcji oraz postać Artema. Gluchowsky piszę bardzo przejrzyście i na tyle zrozumiale, że nie trzeba wracać do początku książku żeby przypomnieć jak to było, nie szukając daleko np. "W pustyni i w puszczy."

Kolejne książki opiszę w najbliższym czasie. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji. Możecie również opisywać własne przeczytane książki.


RE: Cykl "Z książką, z Czesiem". - The Domin162 - 20/10/2014 09:24 PM

Metro 2033 <3 Gra wyśmienita a książka ....


RE: Cykl "Z książką, z Czesiem". - limowski - 20/10/2014 09:26 PM

Ale narobiłeś mi smak na tę książkę tekstem "Czy mu się to udało? Dowiedzcie się z książki.." Wink Być może w czasie wolnym od szkoły zajmę się tą lekturą Smile


RE: Cykl "Z książką, z Czesiem". - bumbumek - 21/10/2014 01:23 AM

Kurcze, ja też uwielbiam książki (różna różnista tematyka), choć obecnie głównie historyczne z zakresu II wojny światowej, oraz powieści grozy...
Od zawsze miałem styczność z książkami, lubiłem czytać lektury szkolne, potem młodzieżowe booksy ("Stawiam na Tolka Banana", "Pan Samochodzik" itp). Ogólnie pomimo że często czasu brak, to nie ma tygodnia, bym nie wziął książki do ręki.

Cała saga "Metro 20xx" na mnie ładnie czeka, tym bardziej że wciąa i pasjonuje mnie świat postapokaliptyczny. Na pewno będą emocje!


RE: Cykl "Z książką, z Czesiem". - dandy1978 - 21/10/2014 03:17 AM

Pogrywam w last light i znam postać Artema ale do knigi na pewno zajrzę.


RE: Cykl "Z książką, z Czesiem". - Piter - 21/10/2014 08:20 AM

Muszę przyznać że temat bardzo trafiony,w czasach w których rządzi komputer,nasi małoletni nie pamiętają co to książka.
A książka to wiedza i mądrość,kto dużo czyta ten nie robi błędów w pisowni,stara prawda jak świat.
Ja również kocham czytać,od najmłodszych lat tak było.
Tak jak Bumek,przeważają u mnie książki o tematyce historycznej,zwłaszcza druga wojna światowa.
Jeśli można polecę Wam mojego ulubionego autora i książki które przeczytałem jednym tchem Smile
Jest to polski pisarz Marcin Ciszewski,nie będę Wam opisywał jego biografii,kto będzie chciał znajdzie sobie w internecie.
A oto książki które opętały mnie na długie godziny :E

Image

Image

Image

Image

To jest tak jak by jedna całość,opowiada o tych samych bohaterach i jest powiązana ze sobą,kto jest fanem wojskowości,historii a tak że lubi dawać Niemcom łupnia,z pewnością nie będzie zawiedzionySmile


RE: Cykl "Z książką, z Czesiem". - Perkins - 21/10/2014 11:22 AM

Mógłbyś o Quo Vadisie tak opowiedziećPytajnik Smile


RE: Cykl "Z książką, z Czesiem". - CzesieK_BS - 21/10/2014 02:06 PM

Quo Vadis nie czytałem jeszcze.


RE: Cykl "Z książką, z Czesiem". - CzesieK_BS - 23/10/2014 07:43 PM

Metro 2034 to kolejna część książki Dmitra Glukhowskiego. Jest w mojej opinii ciut gorsza od 2033 ale również jest warta przeczytania. W ostatnim dniu chwały ludzkości, czy też raczej jej ostatecznego upadku, kiedy jeszcze „niebo” znaczyło coś innego niż betonowe sklepienie nad głową, na Ziemię runęły głowice atomowe. Wszędzie zapanował nuklearny holocaust. Ludzie, dotychczasowi satrapowie na lądzie, morzu i w przestworzach, nieomal wyginęli, strąceni z tronu władców świata. Na powierzchni ziścił się koszmar Darwina; w przesiąkniętym promieniowaniem środowisku powstało nowe życie – równie potworne jak otaczające je pustkowia.
Ale nie wszystkim dane było zasnąć na wieczność. Garstka ludzi czystym przypadkiem w dniu zagłady znalazła się w moskiewskim metrze, gigantycznym schronie przeciwatomowym. Odcięci potężnymi zaporami od umierającego świata, na podobieństwo przodków, ponownie znaleźli się w jaskini... Czy kiedyś będzie ewolucja? Czy kiedyś czśowiek znowu wyjdzie z ciemności?