eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Prace by Michal_Z_gno - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Modelowanie 3D (/forum-268.html)
+---- Dział: Wasze Prace (/forum-269.html)
+---- Wątek: Prace by Michal_Z_gno (/thread-24321.html)



RE: Prace by Michal_Z_gno - dandy1978 - 04/01/2015 10:05 PM

Pełna profeska Big Grin


RE: Prace by Michal_Z_gno - VresT - 04/01/2015 10:07 PM

Robisz postępy nad dworcem to mi się podoba Big Grin


RE: Prace by Michal_Z_gno - Adam.J - 04/01/2015 10:18 PM

No po prostu co tu dużo mówić profeska Gratulacje.


RE: Prace by Michal_Z_gno - Rabtuś - 04/01/2015 10:25 PM

Super robota MichałSmile


RE: Prace by Michal_Z_gno - Majster - 04/01/2015 10:47 PM

Profesjonalna robota Big Grin


RE: Prace by Michal_Z_gno - scaniownik - 04/01/2015 11:40 PM

Bardziej mi to 'Maszynę' przypomina :E
Świetna robota! Ok


RE: Prace by Michal_Z_gno - .:KOWALSKI:. - 04/01/2015 11:56 PM

Pięknie 10/10 Tera tylko dworzec zrobić


RE: Prace by Michal_Z_gno - RadolSzczecin - 05/01/2015 02:52 AM

(02/01/2015 10:36 PM)Michal_Z_gno napisał(a):  Movery w ETS2 mają dźwięk stały czyli w efekcie trąbiłby cały czas jakbym dodał taki dźwięk.

Jest na to sposób, który zastosowałem min. z dźwiekiem w porcie w świnoujściu i sygnałem statku.
(sygnał samego statku jest gdzieś co 30 sekund)

Dźwięk jadącego pociągu (piszę na podstawie modelu EN57) trwa 10 sekund i jest jak wspomniałeś dżwięk stały - odwtarzany non-stop w pętli.

Wystarczy dać dźwięk trwający dłużej (pomnożyć tą pętle 10 sek x 4 np. programem audacity) i zrobić sampla około 40-50 sekundowego i wmiksować dodatkowo ten sygnał pociągu zaraz na początku gdzieś przy 3-4 sekundzie.
Pociag bedzie wydawał ten dźwiek co 40 sekund, co przy ruchu modelu bedzie w sumie słyszany 1 raz jak bedziemy np. stali na przejeździe.

Przynajmniej raz będziemy słyszeć ten sygnał za nim pociąg zdąży przejechać - zależy oczywiscie jaką prędkosć będzie miał ustawiony model.
Zakładam że po prostu taką standardową.

Oczywiscie moment samego dxwięku bedzie losowy - czasem przed przejazdem, czasem na przejeździe lub jak juz przejedzie, ale sam efekt dla uszu moze być ciekawostką.

(Jak ktoś był w porcie w Świnoujściu lub w Gdynii na mapie PR to powinien sobie wyobrazić)

Co do rozmiaru pliku to nie ma problemu.
Teraz taki dźwięk 10 sek. zajmuje 85 KB a po zwiększeniu do 40-50 sek bedzie miał gdzieś 900 KB
W kazdym razie jest to do wykonania bo pętla dźwięku nie musi być taka krótka, a jak ktoś zna siena programach do obróbki dźwięku to wmiksować dźwięk sygnału pociagu to nie problem.

W sumie dzięki za pomysł...


RE: Prace by Michal_Z_gno - Michal_Z_gno - 05/01/2015 03:25 AM

RadolSzczecin rozwiązanie bardzo dobre tego dźwięku i nawet o takim czymś nie pomyślałem Tongue


RE: Prace by Michal_Z_gno - RadolSzczecin - 05/01/2015 04:08 AM

http://www1.zippyshare.com/v/59193466/file.html

Dźwięk pociągu trwa 1 minutę (format .ogg ), a gdzieś w 6 sek zaczyna się ten sygnał pociągu - i to nawet wzięty dokładnie z tego filmiku YT co kolega zapodał na poprzedniej stronie.
Trochę kopiowania, wkejania,miksowania i obróbki samego 'wyciętego' sygnału z odpowiednim ściszeniem w odpowiednim miejscu - i to wszystko.

Tylko dobry znawca poznałby, że to było 'składane'.