eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Prace by Michal_Z_gno - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Modelowanie 3D (/forum-268.html)
+---- Dział: Wasze Prace (/forum-269.html)
+---- Wątek: Prace by Michal_Z_gno (/thread-24321.html)



RE: Prace by Michal_Z_gno - GrakuPL - 13/02/2015 10:19 PM

Dzięki Michale, dobra robota Smile


RE: Prace by Michal_Z_gno - VresT - 13/02/2015 10:38 PM

Profeszjonal work ;-)


RE: Prace by Michal_Z_gno - Michal_Z_gno - 14/02/2015 08:46 PM

Taka fotka i zarazem zapowiedź pewnego projektu który chodzi mi po głowie od czasów kiedy jeszcze grałem w GTS-a.
Może będzie to coś do DL a może nie Tongue

Image
Oczywiście model powyższej tablicy też zrobiłem typowo pod ten projekt.



RE: Prace by Michal_Z_gno - VresT - 14/02/2015 09:07 PM

Zobaczymy co z tego wyniknie :3


RE: Prace by Michal_Z_gno - Adam.J - 14/02/2015 11:49 PM

Powodzenia i fajnie by było gdyby znalazło się w DL Wink


RE: Prace by Michal_Z_gno - RadolSzczecin - 15/02/2015 05:00 PM

(13/02/2015 10:17 PM)Michal_Z_gno napisał(a):  Ogolnie model dostałem gotowy i tylko przerobiłem go na zwykły model do ME z kolizjami bo był jako znak (nie można go było skalować przez to itp.).

Model z malowaniem zółto-czarnym jest jeszcze z czasów mapy Europe Rebuilding a więc maczał tu palce satan19990.
Pozostałe 2 malowania dołożyłem' kiedyś do tego modelu jako dodatkowe warianty i model był używany już na mapie Poland Rebuilding.
Od zawsze jednak miałem z tym problem, bo model aby działał poprawnie jak przeszkoda z kolizjami mógł być stawiany na mapie tylko jako znak drogowy bez zmiany jego rozmiaru.

Teraz po jego modyfikacji przez Michala mamy to znacznie ułatwione i nie musimy na mapie podmieniać wcześniej użytej wersji tego modelu.
Bedzie on poprawnie działał bez wzgledu czy postawiliśmy wersje jako 'znak' czy jako zwykły model ze zmienionym i dopasowanym jego rozmiarem.


RE: Prace by Michal_Z_gno - Rene-GAD - 15/02/2015 05:21 PM

I tym sposobem dostajemy kolejne info o tym co będzie na PR :E

Dzięki Koledzy Smile


RE: Prace by Michal_Z_gno - RadolSzczecin - 15/02/2015 07:54 PM

Zły wniosek bo jako model to nic nowego - przecież ten model progu (co napisałem) był cały czas używany na mapie (a nawet na Europe Rebuidling) z tym że aby prawidłowo działał z kolizjami musiał być przypisany jako 'znak drogowy'
Poprostu teraz technicznie jest trochę poprawiony poprzez dodanie kolizji przez co sam model progu można dodatkowo zmniejszać/powiększać używając go w trybie 'modelu'

W trybie 'znaku' tych operacji zmiany rozmiaru nie można przeprowadzać bo rozmiaru znaku nie zmienimy.

Trochę to skmplikowane ale ogólnie model moze występować w dwóch trybach:

a) jako znak (nie zmienimy rozmiaru)
b) jako zwykły model (ze zmienna skalą - czyli rozmiarem)

Ten model mieliśmy w obu trybach lecz wersja 'b' nie miała kolizji - czyli przez tak postawiony model w tym trybie przejeżdżaliśmy przez próg jakby nie było przeszkody.

Tryb 'b' ze względu na mozliwość zmiany rozmiaru modelu, przydaje się bardzo wtedy gdy chcemy próg rozszerzyć lub wydłużyć i dopasować np. do drogi.


RE: Prace by Michal_Z_gno - bumbumek - 15/02/2015 08:39 PM

Jakże wspaniale, że projekt Poland Rebuilding wciąż jest rozwijany, i przytula pod swój płaszcz tak znakomitych modderów jak Michał...

Michale, twe prace są jak najbardziej warte obecności w dużych projektach, wszyscy na tym zyskujemy Ok


RE: Prace by Michal_Z_gno - Michal_Z_gno - 16/02/2015 07:17 PM

Pierwszy export do gry.
Ogólnie muszę jeszcze poprawić trochę maty, textury i zrobić model cienia (aktualnie jest cień dopisany do .matu i trochę nie wygląda - daje brzydkie efekty na samym modelu.)

Image
A i ustawiony też jest tylko do fotki.

Zapraszam do oceny Wykrzyknik