eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Poland Rebuilding [Worklog] - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Poland Rebuilding (/forum-581.html)
+--- Wątek: Poland Rebuilding [Worklog] (/thread-25893.html)



RE: Poland Rebuilding [Worklog] - Lanker - 06/05/2018 08:50 PM

Fakt na tym jednym zdjęciu wygląda jak francuska wioska Big Grin I tak dużo lepiej i świeżej wyglądają tereny z nowymi prefabami/modelami, z mojej strony to kompletnie moglibyście pozbyć się pewnych tekstur asfaltu, wyglądają słabo i pochodzą najpewniej z podstawki. To samo tyczy się stacji benzynowych Smile Ale to taka sugestia.


RE: Poland Rebuilding [Worklog] - Adam.J - 06/05/2018 08:57 PM

(06/05/2018 08:12 PM)FKS Stal Mielec napisał(a):  według mnie za dużo budynków z francji. Ja wiem że są najlepiej jakościowo wykonane, ale tego za dużo.
Zrób lepsze i podeślij ekipie PR ponoć się na tym znasz Tongue

(06/05/2018 08:50 PM)Lanker napisał(a):  Fakt na tym jednym zdjęciu wygląda jak francuska wioska Big Grin I tak dużo lepiej i świeżej wyglądają tereny z nowymi prefabami/modelami, z mojej strony to kompletnie moglibyście pozbyć się pewnych tekstur asfaltu, wyglądają słabo i pochodzą najpewniej z podstawki. To samo tyczy się stacji benzynowych Smile Ale to taka sugestia.
A wiesz jak wyglądają polskie wioski bo ja mieszkam w tym kraju już 50 latek i każde województwo powiat czy gmina w zależności o regionu polski jest inne jeżeli chodzi o zabudowy np. Opolskie czy Katowice czy np. mazury to tylko przykłady więcc zastanów się co piszesz w danym temacie.


RE: Poland Rebuilding [Worklog] - Lanker - 06/05/2018 09:49 PM

Dobra luz, nie chodziło mi o budowanie na jedno kopyto a o zastępowanie starych tekstur/modeli nowszymi bądź ich lifting. Można użyć np modeli z DLC jednocześnie zachowując realność miejsca.


RE: Poland Rebuilding [Worklog] - Misiek - 06/05/2018 09:59 PM

Ja sie na niczym nie znam.


RE: Poland Rebuilding [Worklog] - DIESIRAE - 06/05/2018 10:48 PM

No brawo za spostrzegawczość i znajomość architektury europejskiej Big Grin naprawdę są bystrzachy wśród WasSzczerbol ale czy chodzi tu tylko o spostrzegawczość?? czy jest może ona podparta jakąś wiedzą historyczną ?? ja w to wątpię Tongue

Ściągawka z Wiki
https://pl.wikipedia.org/wiki/I%C5%82%C5%BCa

Jak już ktoś drąży temat. Można założyć, że w okresie Księstwa Warszawskiego sam Napoleon zaszczycił Iłżę swoją obecnością i efektem wizyty coś tam z architektury francuskiej zostało do dzisiejszych czasów Tongue A nawet gdyby go tam nie było to wcale nie oznacza, że architekci francuscy, włoscy, niemieccy czy innych nacji nie mieli wpływu na to co i jak budowano w Polsce Szczerbol ot takie czasy były, że granice były umowne a lud i tak służył temu za którym stała władza, prawo, siła lub po prostu temu który więcej płacił (np. poczytajcie o wyczynach i wierności naszej Szlachty zwłaszcza w okresie Potopu Szwedzkiego i tego co nastąpiło potem aż do rozbiorów) . Zanim zaczniecie wymyślać ideologie i historie na nowo doczytajcie o historii i przebudowach np. Wawelu, Zamku Królewskiego w W-wie, Malborku, Starówce Gdańskiej itd.
Tongue

Na fotce coś tam widać ale nie widać reszty więc nie ma co gdybać jak to wygląda w całości. Dla wiedzy pozostałych znawców modeli dostępnych w ME to nie tylko modele alaFrance, ale również modele alaSkandynawskie czy nawet Italiańskie i nie tylko Tongue

Cytat:Fakt na tym jednym zdjęciu wygląda jak francuska wioska Big Grin I tak dużo lepiej i świeżej wyglądają tereny z nowymi prefabami/modelami, z mojej strony to kompletnie moglibyście pozbyć się pewnych tekstur asfaltu, wyglądają słabo i pochodzą najpewniej z podstawki. To samo tyczy się stacji benzynowych Smile Ale to taka sugestia.

Ot akurat nie ma lepszych budynków, nie ma DLC POLAND z dedykowanymi kamienicami w dobrej jakości i budynki są jakie są i jakie uważałem za akurat najbardziej pasujące w to a nie inne miejsce Tongue

To, że coś nowego bardziej dopracowanego lepiej wygląda niż starocie nie jest odkrywcze Tongue ale fajnie, że ktoś odróżnia stary teren od nowego to już jest coś Big Grin

Tekstury asfaltu są uniwersalne a zarazem neutralne m/w pasujące do tego co na naszych drogach przy czym nie wszędzie są poprawione przejścia tekstur bo to szczegół i pierdoła do poprawy nie na ten momentSzczerbol o czym było już wielokrotnie pisane ale jak się doczytać nie chce ..... poza tym tekstury które chyba uważacie za nowoczesne czyli z DLC Francja, Italia ooo te to już kompletnie nie pasują do polskich realiów, wtedy to wsio wygląda na jedno kopyto od Paryża poprzez Rzym po hen hen aż po horyzont i to włącznie z kolorystyka tych nowszych chodników powszechnie stosowanych wszędzie przez niektórych ....

to zawsze mogą zostać tylko fotki z zachodzącym Słońcem, bo przymusu do jeżdżenia po Polandzie nie ma Wink to Wasz wybór Tongue jak również mój, że jeszcze siedzę przy modernizacji mapy Szczerbol i tak jak już kiedyś napisałem ona wcale nie musi być publiczna Tongue

Cytat:To ilu was pracuje nad tą mapą w tym momencie?

To tez już było napisane wielokrotnie ale napiszę ostatni razWykrzyknik

Michał siedzi nad modelami, spójnością i zgodnością mapy z najnowszymi pomysłami scsu i to dzięki niemu macie aktualizację Big Grin

Graku w wolnym czasie coś tam dłubie to tu to tam na małą skalę Wink

A od ponad 2 a może nawet 3lat główny ciężar przebudowy spoczywa na mnie i teraz po modernizacji/ odświeżeniu prac Czaji a pewnie z 98% zmian na mapie to moja inwencja (m/w 50% może 60% terytorium kraju względem tego co zawierała podstawka + pierwsze wersje PRki), przy czym od razu podkreślę, że pierwsze moje mapowanie sprzed lat czyli Pomorze Zachodnie od Koszalina po Szczecin itd na dzień dzisiejszy również wymaga aktualizacji i odświeżenia trenów z tych czy innych powodów tym bardziej, że był to na ten czas mix starego terenu/układu dróg z DLC East z budową np. miast tego regionu .... Dlatego nie ma co na ten temat pisać czy coś porównywać. Jak mi się nie odechce te tereny będą również przerysowane w odpowiednim czasie Wink

Cytat:Mam nadzieje że losowe zdarzenia na mapce się pojawią ? nie te wasze tylko te od SCS

Ja tam różnicy nie widzę oprócz tego, że nasze są aranżowane i na większą skalę i ulec zmianie mogą tylko z aktualizacji mapy na kolejną aktualizację (na co potrzebny jest czas) a te od scsu są pewnie mniejszego formatu i generują się losowo. Kwestia gustu Wink


Tak więc jak widać czy wam się to podoba czy nie, czy darzycie mnie sympatią czy nienawiścią, czy doceniacie ewolucję PRki czy ją krytykujecie jest mi to w sumie obojętne Szczerbol bo tak czy siak jesteście na razie SKAZANI NA MNIE Big Grin na moje marudzenie i humory no i przede wszystkim na to co na tej mapie pozmieniam Tongue bo póki co to nie widzę zapału i umiejętności wśród Was oraz chęci przyłączenia się do projektu a to oznacza, że kiedy mi się znudzi siedzenie w ME wtedy PRka pomału zatonie Szczerbol (nie piszę tutaj o aktualizacjach tego co jest i jeszcze będzie bo o to napewno zadba Michał Wink - ma więcej motywacji Big Grin )


P.S

Panie FKS Mielec a FEEEE z takim pisaniem. Przypominam, że chciałeś dołączyć i coś pomapowaćWykrzyknik i coo Pytajnik skończyło się jak zawsze na prężeniu muskułów i czczej godce Szczerbol


RE: Poland Rebuilding [Worklog] - RadolSzczecin - 06/05/2018 11:05 PM

Od jakiegoś czasu mało kto zauważył że nieważne co się robi obecnie na tej mapce... dobrze że w ogóle komuś się jeszcze chce coś robić i robi.
Jest takie powiedzenie: "Jak nie pomagasz, to przynajmniej nie przeszkadzaj"

Desirae, Ty to masz zdrowie... życzę Tobie go jak najwięcej.


RE: Poland Rebuilding [Worklog] - Jakubek1993 - 11/05/2018 11:50 AM

Co to za narzekanie wystarczy sobie obejrzeć Iłże na google i widać że podobieństwo jest uderzające do realnej scenerii.A jak na tak małą skalę to jest też wyczyn żeby tak to zrobić.Sama oryginalna Iłża nie była zła,ale ta to cudo Smile S7 z drogą serwisową tez niczego sobie. Czyżby to odcinek S7 Miłomłyn-Pasłęk(przed Elblągiem) ?


RE: Poland Rebuilding [Worklog] - zaremb17 - 11/05/2018 05:49 PM

O kurcze Iłża a nie tak dawno zakończyłem tam swoje roboty ziemne (gazociag)...^^

Szanuje bardzo za tak ogromną pracę nad tym projektem aby Was chęci trzymały się najdłużej jak to możliwe Smile


RE: Poland Rebuilding [Worklog] - przecinek - 14/05/2018 06:15 PM

Właśnie pokazała się aktualizacja do ETS2 do wersji 1.31 i w związku z tym mam pytanie. Czy PR będzie chodziło wraz z tą aktualizacją?


RE: Poland Rebuilding [Worklog] - Michal_Z_gno - 14/05/2018 06:23 PM

(14/05/2018 06:15 PM)przecinek napisał(a):  Właśnie pokazała się aktualizacja do ETS2 do wersji 1.31 i w związku z tym mam pytanie. Czy PR będzie chodziło wraz z tą aktualizacją?

Na razie nie ponieważ chyba Radol (jak dobrze pamiętam) wspominał coś na SB, że w tym patchu SCS zmieniło format mapki żadna mapka ze starszej wersji nie będzie działać bez odpowiedniego dostosowania.
Tak czy siak każda mapka po wyjściu nowego patcha musi być do niego przystosowana a tego nie idzie zwykle zrobić w dzień czy dwa więc pozostaję na razie cierpliwie poczekać aż chłopaki z PR wszystko sobie na spokojnie zrobią.