eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Poland Rebuilding [Worklog] - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Poland Rebuilding (/forum-581.html)
+--- Wątek: Poland Rebuilding [Worklog] (/thread-25893.html)



RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - Rabtuś - 20/02/2015 07:19 PM

Takim ludziom nie dogodzi się zawsze im mało będzie.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - Aras. - 20/02/2015 07:21 PM

Pracuj pracuj, a efekty będą jeszcze bardziej lepsze, nie słuchaj co inni mówią tylko rób swoje co tylko uważasz za słuszne - Tyle w temacie Smile


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - Matias00 - 20/02/2015 07:56 PM

(20/02/2015 07:09 PM)RadolSzczecin napisał(a):  Obektywnie patrząc to na promods od węzła do węzła też wieje straszna nudą i takich odcinków jest nawet więcej niż na PR, ale rozumiem że kolega chciał być uszczypliwy a nie obiektywny.
Mam dystans do takich 'pojedynczych' wypowiedzi bo inaczej juz dawno projekt by upadł.
Mogę jedynie zaproponować przesiadkę na inną mapę Polski do ETS2, być może na niej nie będzie się tak "nudził".

Taka jest moja opinia było parę odcinków które tak wyglądały nie mówię, że wszystkie. PR też ma parę takich odcinków. Tylko dalej ponawiam czy na prawdę jest sens blokowania mapy skoro i tak znajdzie się sposób na odblokowanie ? Rozumiem, że poświęcacie czas itp ale będzie tak samo jak z mapą Polski do GTS. Niby zablokowana a jakoś teraz każdy edytuje wyciąga modele i robi co chce ale na użytek własny... A co do tych miejsc na których wiało sandałem to była głównie A2 z dziwną ilością bramek. Poprawcie te parę rzeczy i będzie GIT ! Wink Pozderki Radol i wytrwałości. || Do reszty napisałem jedną złą opinię to wy dajecie milion Super 10/10. Pracuj dalej. Wydaj szybko... Ludzie ogar macie narąbane w głowach .....


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - MirM - 20/02/2015 08:29 PM

@Matias00

Temat blokowania modów był wielokrotnie dyskutowany przy różnych okazjach i po co odgrzewać dyskusję.
Jeżeli potrafisz posługiwać się ME, to i z resztą poradzisz sobie na swój prywatny użytek.
Niestety większość nie potrafi uszanować pracy osób tworzących mody. Pobierają je dokonują paru zmian i wydają pod swoim nickiem, zapominając o zastrzeżeniach podawanych przez autorów modyfikacji.

A2 nie była modyfikowana przez Radola - dodatkowe bramki autostradowe - tak jest w oryginalnym DLC Going East.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - RadolSzczecin - 25/02/2015 07:27 PM

Dawno nic nie było odnośnie prac, więc troszkę odświeże temat.
Mam dobre wieści jak i te mniej optymistyczne.

Dobre to takie oczywiście, że prace wciąż trwają i projekt nie upadł.

Te mniej dobre to takie że po pierwsze:
Jeden z mapmakerów stracił przypadkowo swoją kilkudniową pracę, a wiem że było przy tym roboty bo w międzyczasie dostawałem fotki z postępów prac.
Nie jesteśmy związani jednak jakimś pilnym terminem, więc nie ma mowy o jakimś opóźnieniu z tego powodu - jednak wiadomo że ciężko potem ponownie odwzorować to co się zrobiło za 'pierwszym podejściem' i jakby mając taką wene twórczą.

Ogólnie wszyscy mają jeszcze trochę pracy do wykonania, ale pracują niezależnie i na tym etapie prac 'potknięcie' jednego nie ma wpływu ogólnie na tempo pracy nad całą mapą.

Ma to też poniekąd związek z drugim problemem nad którym akurat ja teraz siedzę.
Otóż mapę tworzymy pod wersją 1.16.2 , ale w międzyczasie aby być "na czasie" uaktualniam pliki mapy do nowszych wersji beta.

Jeśli oczywiście jest to potrzebne - a niestety co nowa wersja potrzebne są zmiany w plikach bo SCS co chwila coś 'miesza' , poprawia, modyfikuje.

Mapa bez problemu uruchamiała się na nowszej wersji 1.16.29 ale już zaczęły się kłopoty na wersji 1.16.31 i nowszych.
W tej chwili pracuję nad mapą jakby na 2 fronty a więc wszystko dodawane jest i przypisywane pod wersją 1.16.2 ( i to dostają mapmakerzy jako bazę wyjściową do prac) a i jednocześnie muszę dojść jakie zmiany nastąpiły w przeciągu 2-3 wersji beta że teraz mam problem z uruchomieniem mapy na najnowszej wersji do jakiej mam dostęp.

Piszę to abyscie sobie zdali sprawę że to iż nic nie piszemy nie znaczy że nam się nudzi i nic nie robimy.
Mapmakerzy wciąż pod wersją 1.16.2 tworzą mozolnie nowe tereny, a ja opróz tego że na bieżąco 'pilnuje' działania całości u każdego z mapmakerów, to mam w tej chwili na kompie rozpakowane wszystkie pliki z 3-ech ostatnich wersji ETS2 i analizuje każdy plik po pliku...

Niestety nie zawsze łatwo i szybko dojść jakie zmiany zostały przeprowadzone a niestety zmiana tylko jednego parametru, nazwy ..itd może powodować wywalanie mapy bez wyraźnego wskazania w logu gdzie tkwi błąd.

Na przykład ostatnio SCS sobie tylko zmienił jeden parametr i nazwe "highway" zmienił na "motorway" i mapa z poprzednią nazwą "highway' w plikach odmawiała posłuszeństwa.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - RadolSzczecin - 25/02/2015 11:14 PM

Uaktualnienie do postu wyżej - otóż w końcu mapa PR wystartowała mi na wersji 1.16.33, ale zmiany jakie poczynił SCS to nie wiem czy zwykły śmiertelnik będzie w stanie znaleźć i się zorientować co pozmieniać i uaktualnić w plikach.

Mapa PR poniekąd jest powiązana w pewnym stopniu z mapą promods a przynamiej musimy mieć w zasbach niektóre ich pliki aby mapa działała.
Wszystkie więc zmiany musiałem dodatkowo wprowadzać także w ich plikach - i takim sposobem (choć na użytek mapy PR) musiałem uaktualniać także pliki promods.

Od razu uprzedzam że najwięcej pracy nad uaktualnieniem mapy będzie w przypadku gdy mapa jest bardziej zaawansowana i rozbudowana o własne rodzaje dróg, własne znaki, modele i prefaby.

Zwykłe modyfikacje oryginalnej mapy i te mapy bazujące tylko na oryginalnych modelach i rzeczach SCS-u , praktycznie nie będą wymagały uaktualnień.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - skaecik - 25/02/2015 11:48 PM

Radol, róbcie co musicie i w tempie w jakim dacie radę, byle tylko kiedyś mapa ujrzała światło dzienne. SCS ostatnio sporo miesza i to Wam dużo utrudnia, ale wierzę że dacie radę i będzie po prostu bomba! Big Grin życzę powodzenia i wytrwałości w dalszych pracach, nie przestawajcie bo upadł by naprawdę wspaniały projekt.

Pozdrawiam,
skaecik


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - dandy1978 - 26/02/2015 12:08 AM

Również życzę wytrwałości w dalszych pracach i nie ważne kiedy ale ważne że wyjdzie bo jak zapewne dla wielu osób tak i dla mnie polska mapa scs bez pr jest delikatnie rzecz ujmując niekompletna.Cool
PozdrawiamBig Grin


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - GrakuPL - 01/03/2015 12:34 PM

Zapraszam na krótki filmik z pracy nad mapą. Cool






RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - przemek102705 - 01/03/2015 12:57 PM

Kurcze normalnie ślinka cieknie Big Grin