eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Poland Rebuilding [Worklog] - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Poland Rebuilding (/forum-581.html)
+--- Wątek: Poland Rebuilding [Worklog] (/thread-25893.html)



RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - Adam.J - 15/04/2015 11:47 AM

Ale zauważyłem że praktycznie w każdej wdanej mapce są wykorzystywane te same modele (po zmianie DDS-u) i ciekawe czy każdy autor takiej mapki ma pozwolenie od wszystkich na wykorzystanie tych modeli. Bo nawet niema w niektórych żadnej wzmianki że wykorzystane modele pochodzą np. z mapki x czy y, lub autora takiego czy takiego.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - RadolSzczecin - 15/04/2015 02:50 PM

Schodzimy trochę nie na temat.

Wzmianki żadnej to Ty nie musisz widzieć - wystarczy że my sami dagadamy się róznymi kanałami na forach i dla mnie wystarczy odpowiedź "OK" jeśli wyrażę chęć wykorzystania jakiegoś modelu.
Czasem też po prostu się wymieniamy i też nie musimy nikogo wtajemniczaćw szczegóły.
Z drugiej strony często - gesto widzę że ktoś na innej mapce juz sobie zapożyczył coś z PR - wtedy bez wszczynania jakiegoś dochodzenia po prostu korzystam też z czegoś od konkurencji.

Ja bardzo często jeśli już pytam o udostepnienie to zastrzegam, że nie bedę robił żadnej listy fundatorów modeli i wymieniał specjalnie autorów i jeśli ktoś w takim wypadku nie chce udostępnić modelu to nie.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - bumbumek - 16/04/2015 01:43 AM

Uffff, a już myślałem, że projekt faktycznie upadł...Super, że jednak planujecie ją wydać. No i te tramwaje...Rewelacja Smile Macie mnie na całego Truck


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - bumbumek - 11/05/2015 02:19 AM

Mam nadzieję, że nikt mi tyłka nie zleje, że piszę post pod postem, ale minęło już sporo czasu od niego, więc zaryzykuję...Czy są jakieś postępy w tworzeniu tej mapy? Możemy spodziewać się wkrótce jakiejś orientacyjnej daty wydania?


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - RadolSzczecin - 12/05/2015 08:48 AM

Na tą chwilę zakończylismy prace na samej mapie.

Opracowałem 'na szybko' wersje mapy PR która:
a) wymaga ETS2 wersji steam 1.17.1
b) wymaga dlc_east
c) wymaga dlc_scandinavia
d) wymaga mapy promods (bez pliku 'map' )
e) wymaga dodatkowo dodanego małego fix'a deaktywującego tereny promods

Taka wersja daje nam mżliwość jazdy po terenach mapy PR wraz z DLC Scandinavia.
Mapa promods jest wymagana tylko ze względu na modele,rośliność..itd
Nie zobaczymy jednak żadnych terenów dodanych przez promods.

W tej chwili ta wersja mapy 'poszła' do mapmakerów na testy i będziemy sie zastanawiać czy taką wersje wydać.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - bumbumek - 12/05/2015 10:12 AM

Eeeee, może jestem tępy, ale czy to oznacza, że jak nie mam DLC Scandinavia, to na tej mapie nie pojeżdzę? Czyli jak mam skład ProMods v1.91 + RusMap 1.4.8. to mogę już się pożegnać z Poland Rebuilding? 0cray


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - RadolSzczecin - 12/05/2015 10:28 AM

Tak.
Ta wersja została przygotowana z myślą o tych co mają oba dodatki i nie chcą terenów promods - a tylko dodatkwo samą mape PR.
Paradoksalnie wymagane bedą pliki mapy promods, ale tylko ze względu na to że używane były na terenie Polski niektóre rzeczy z ich zasobów.

Z czasem będę starał się przygotowywać rózne wersje mapy, jednak nie przewiduje takiej dla tych co nie mają dodatków dlc.
Wszystko się też sporawdza do tego że z czasem będziemy chcielli rozbudować dalej Polskę o 'nowe firmy', które są dostępne w dlc.

p.s.
Co do Twojego 'zestawu' to i tak mapa rus nie będzie współpracować z PR.

EDIT:
Podobna sprawa miała się w przypadku wcześniejszej wersji mapy PR, która przecież wymagała posiadania dodatku dlc_east.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - bumbumek - 12/05/2015 10:35 AM

Heh, a jaka połać ludzi nie chce terenów ProMods z rozbudowaną infrastrukturą niemieckich autostrad, z Włochami, Francją, Finlandią, Estonią, i wieloma innymi miastami itp? Wink

Osobiście żałuję że tak to wykombinowaliście, no ale to wasz mod, i oczywiście możecie robić z nim co chcecie, i jak chcecie.

Pozostaje mi liczyć na te inne wersje o których wspomiałeś, choć domyślam się, że prędko to nie nastąpi.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - MirM - 12/05/2015 10:55 AM

@krysio992

Pomyśl dwa razy zanim takie coś napiszesz/zrobisz. Wiesz jak takie postępowanie się nazywa?
Myślę, ze się domyślisz, bo nie chce tego napisać wprost.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - Darson - 12/05/2015 10:56 AM

Jak autorzy modu -mapy mogą dodać DLC- Skandynawie jak nie są autorami za takie coś mogli by sobie problemu narobić.A po drugie było by to czyste piractwo.