eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Poland Rebuilding [Worklog] - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Poland Rebuilding (/forum-581.html)
+--- Wątek: Poland Rebuilding [Worklog] (/thread-25893.html)



RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - RadolSzczecin - 26/03/2016 11:35 PM

Przeczytaj dokładnie trochę wstecz co napisałem...a potem pisz.
Opisałeś standardową procedurę robienia czegos na mapie i zapisywania tego, czyli nic nowego.

Edit:
I tak i za pamięci i dla przestrogi... poczyniłem pewne zmiany w plikach.
Na pewno wszelkie własne przeróbki a więc wszystko to co zostanie zbudowane dodatkowo na terenie Polski w wersji 2.01 - będzie wywalało w kolejnej wersji mapy.

Od razu nadmienię że wywali od razu edytor przy próbie jego uruchomienia wraz z dodatkowym terenem (sektorem/sektorami) zmodyfikowanym na wersji 2.01 lub wcześniejszej


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - RadolSzczecin - 26/03/2016 11:56 PM

Ale na tym nic nowego nie pokazałeś.... ehh...kiedy to było gdy ja tak 'się bawiłem' ..dawno temu Smile
Zapytam inaczej - co się stanie gdy na zmodyfikowanych sektorach jakie powiedzmy zapisałeś teraz, będą modele , znaki, prefaby ..itd , których... wcale już nie bedzie wogóle w zasobach mapy gdyż zmienią one całkiem nazwy, katalogi docelowe..itd

Co zrobi edytor jeśli napotka przy uruchamianiu coś na sektorze, czego juz nie ma w definicjiach i zasobach mapy?


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - rafaelcz82 - 27/03/2016 01:08 AM

Skoro EdekLS z Tobą współpracuje, to widzę świeltaną przyszłość dla mapy Polski w całym projekcie ProMods Smile


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - RadolSzczecin - 27/03/2016 01:57 AM

Fajnie, że znalazł się ktoś chętny do pomocy i lekkiego update'u modeli.
Jestem zdania że czy to będzie poprawionych 5 modeli czy 25 to zawsze jakiś krok naprzód.

Każda taka praca to sporo godzin spędzonych w programach, więc bez żadnej spiny czekam na efekty prac - czy to będzie za tydzień czy za miesiąc lub dwa.
EdekLS ma wolną rękę czy dołączy do naszej ekipy na stałe czy będzie to tylko okazjonalnie.
Z mojej strony dostaje dostęp do wszystkiego aktualnego to co potrzebne.

-----------------
@MarcinTPL - min. dzięki takim osobnikom (ja to nazywam 'pasożytami' ) ludzie napotykają potem problemy.
Ja dbam o moich mapmakerów i wiem że są źli iż ich tereny są modyfikowane a i dodatkowo niektórzy karierowicze bezszczelnie to udostępniają.
Nad mapą i rzeczami jakimi dysponujemy siedzimy całą czwórką dniami i całymi nocami i jest to tak naprawdę charuwa... więc zawsze będę wrogo nastawiony do takich osób.

Po prostu zniechęca ich do pracy, a ja na to nie pozwolę i zrobię wszystko by ukrócić ten proceder choćbym miał poświęcić pół dnia na przepisanie całkiem definicji, zmianie wszystkich modeli i podmianie tego na nowo na sektorach Polski.
Wystarczy mi dosłownie kilka godzin by zrobić całkiem nową wersje terenów Polski, która będzie nijak pasowała do tego co było wcześniej.

p.s.
Osobiście mi pasuje i nie widzę problemów gdy ktoś pokazuje co potrafi w map edytorze - gdyż chciałbym kogoś niedługo 'wyłapać' i zwerbować do ekipy.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - MarcinTPL - 27/03/2016 08:14 AM

Nie chciałem być "pasożyt-em" mapę robiłem dla osób, które o taki mega mix mnie prosiły. Wiem chciałem kiedyś wydać ten fix lecz wiem, że na to byś się nie zgodził. Wiec uaktualniam mapę licząc że kiedyś się to odmieni. Nie wspominając o osobie Mario, który wydaje mapę Mario Map z terenami Promods (bez wymieniania team w autorach).
P.S "Jak w jedną stronę zablokujesz w drugą odblokujesz".

Hehe mogę zostać testerem zabezpieczeń mapy ;D


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - Misiek - 27/03/2016 10:26 AM

Takie info w niektórych regionach nie ma już "Polo" tylko jest "Mila" Big Grin


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - DIESIRAE - 27/03/2016 12:54 PM

PANIE @FKS STAL MIELEC
skoro piszesz Pan tajemnicze posty to czy to jest ważne co, gdzie, jest?? ważniejsze jest chyba, że jest a nie że go w ogóle nie ma??


Cytat:Nie chciałem być "pasożyt-em" mapę robiłem dla osób, które o taki mega mix mnie prosiły. Wiem chciałem kiedyś wydać ten fix lecz wiem, że na to byś się nie zgodził. Wiec uaktualniam mapę licząc że kiedyś się to odmieni. Nie wspominając o osobie Mario, który wydaje mapę Mario Map z terenami Promods (bez wymieniania team w autorach).
P.S "Jak w jedną stronę zablokujesz w drugą odblokujesz".

Hehe mogę zostać testerem zabezpieczeń mapy ;D



Oczywiście, że możesz zostać testerem zabezpieczeń mapy i być może kiedyś zdziwiłbyś się, że jednak nie idzie jej odblokowaćTongue

Ale przecież nie o to tu chodzi i chyba kompletnie nie zrozumiałeś przedmiotowego tematu.

Fajnie, że się znasz na plikach i potrafisz poradzić sobie z każdym patchem, konwertowaniem itede ale jak widać nie potrafisz sobie poradzić z uszanowaniem pracy i woli innych.

Oczywiście bez urazy Tongue

Mnie to kompletnie nie przeszkadza, że ktoś coś tam sobie edytuje na mapce, robi pod siebie bazę, dodaje krzesła, kwiatki czy nawet łączy dla kogoś mapy.
Z jednej strony jest to praca bez sensu bo jeżeli taka osoba nie poradzi sobie z dostosowaniem mapy pod nowego patcha etc. to cała jego praca i czas w nią włożony pójdzie na marne, z drugiej strony nawet jeżeli poradzi sobie z problemami technicznymi jest to marnowanie potencjału takiego mapMakera który mając wizję tego co i jak chce przebudować mógłby się zająć tworzeniem osobnego konkretnego projektu na poważnie lub przyłączyć się do już istniejących projektów i je przyspieszyć.

Obserwując fora takich nowych konkurencyjnych projektów to można śmiało powiedzieć, że ich po prostu nie ma. Wszędzie jest czcza gadanina i obietnice tego i owego i na tym wszystko się kończy,

dlatego

Wydawanie swoich wersji mapy na bazie tego co ktoś już zrobił jest po prostu chamstwem, bo to takie pójście na łatwiznę, czyli niczego w sumie nie zrobiłem sam a chcę to wydać, bo np. inni mnie o to prosili.

Kto grzebie w ME ten wie ile to czasu zajmuje, stworzenie czegoś z niczego jest czasochłonne. Jest oczywiście kilka osób które maja zaparcie i coś tam fajnego tworzą, dlatego też Radol pisał że do teamu przydałby się jeszcze ktoś konkretny ale taki po którym nie trzeba będzie dużo poprawiać i który ma już coś gotowe czym może się pochwalić i ma przede wszystkim chęci i czas.

Niestety i tutaj znowu wraca temat czczej gadaniny bo wielu coś tam niby robi, ale nie wielu się chce coś zrobić dobrze i do końca i tak na prawdę nie mają nic ciekawego do pokazania. Fajnie, że EdeksLS zdecydował się wspomóc projekt PR od strony modelarskiej, bo modelarzy z talentem, umiejętnościami to jest wielu, niby coś tam robią, przerabiają ale żeby wspomóc jedyny istniejący projekt mapy polskiej to chętnych nie było a przecież mapa jest dla całej społeczności anie dla nas.

Na ten moment jest to jedyny konkretny projekt mapy polskiej, jest na niej jeszcze dużo do zrobienia i tak jak pisał Radol drzwi nie są przed nikim zamknięte. trzeba mieć tylko chęci i odrobinę fantazji.

Dlatego Panie Marcinie zamiast toczyć utarczki słowne na temat zabezpieczeń ich łamania, konkurencji i innych pierdół może dobrze byłoby zakopać topór wojenny i jeżeli masz Pan czas, wizję, chęci to np. przyłączyć się do projektu.

MAPA ROBIONA JEST DLA SPOŁECZNOŚCI, NIE NA PRYWATNY UŻYTEK.

Co do innych map np. MARIO itede cóż, moim zdaniem są w przewadze tak jałowe i nudne jak mapy scsu. Ja nie uznaję metody budowy mapy typu KOPIUJ/WKLEJ teren, dodaj to czy tamto. Nie twierdzę ze PRka jest jakaś tam nie wiadomo jaka ale chyba jest ciekawsza i bardziej autorska niż inne. Poza tym mapy Mario, HeavyAlex to mapy czysto komercyjne często aktualizowane o same aktualizacje które wymuszają tysiące ściągnięć z wiadomych miejsc w wiadomym celu, a na mapach dalej nuda różniąca się jedynie o dodanie 1.2.3 firmy + kolejny kopiuj/wklej teren. Dziękuję i do widzenia ja tego nie uznaję.

Pomyślcie Panowie czy zamiast toczenia wojny nie lepiej jest usiąść przy jednym stole i przyłożyć się dla samej jedynej jak na ten moment mapy.

Wesołych Świąt.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - RadolSzczecin - 27/03/2016 01:21 PM

(27/03/2016 10:26 AM)FKS Stal Mielec napisał(a):  Takie info w niektórych regionach nie ma już "Polo" tylko jest "Mila" Big Grin

Czyli takie coś? :
Image

Ogólnie można porobić jeszcze inne różne warianty lecz docelowo wozić ładunki będziemy nie do "Polo" czy "Mila" albo "Piotr i Paweł" ale do różnych takich minimarketów (losowo) występujacych pod jednym szyldem "MiniMarket"

Tak to też bedzie widoczne w zleceniu i na mapie.
A to jakiej dokładnej marki jest konkretny sklepik, nasz cel dostawy - dowiemy się dopiero na miejscu Tongue

Image

Edit:
Cytat:może dobrze byłoby zakopać topór wojenny i jeżeli masz Pan czas, wizję, chęci to np. przyłączyć się do projektu.

Desirae, ale ja nie potrzebuje kogoś kto umie tylko łączyć czyjeś prace.
Wolę docenić kogoś, kto zrobi coś własnego używając własnej wyobraźnji.
W dotychczasowej "pracy" kolegi nie zauważyłem nic, czym by mi zaimponował.
(na razie zauważyłem tylko cwaniactwo i lenistwo)
Naprawdę widzę na tym forum jak i innych forach, sporo innych ludzi, którzy o wiele bardziej zasługują aby się nimi zainteresować.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - Narzew - 27/03/2016 02:03 PM

Mapka rzeczywiście bardzo oryginalna - i za to leci plus Smile
Jedyne co mnie zawiodło to brak odwzorowania serpentyn na drodze Sanok-Przemyśl. Brakuje też górskich terenów :/ Bieszczady, okolice Nowego Sącza itd. Dodałbym też drogę wojewódzką 835 łączącą Lublin przez Biłgoraj i Przeworsk z Sanokiem (końcówka DW886, lekko na wskroś od DK 9) Przejechałem w rzeczywistości tą trasę, od Lublina do Przeworska nawierzchnia bardzo dobra, od Przeworska do Dynowa nawierzchcnia dobra, od Dynowa do Grabownicy Starzeńskiej nawierzchnia tragiczna i Grabownica Starzeńska-Sanok znowu nawierzchnia dobra Smile

Ja na chwilę obecną do projektu mapy żadnego się nie nadaje, bo dopiero uczę się map-edytora, ale w przyszłości (rok, dwa) kto wie Smile Wtedy zapewne cała Polska będzie już pięknie odwzorowana, na obecną chwilę jest zrobiona już jej bardzo duża część.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - Misiek - 27/03/2016 02:17 PM

no teraz się zgadza Big Grin