eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Poland Rebuilding [Worklog] - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Poland Rebuilding (/forum-581.html)
+--- Wątek: Poland Rebuilding [Worklog] (/thread-25893.html)



RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - Ukaszeł - 06/09/2016 03:05 PM

RadolSzczecin, testy testami. Ale większość błędów to zobaczą gracze podczas gry Smile Radol, możesz nam powiedzieć jakie nowe miasta planujecie w następnych wersjach mapy? nie chodzi mi o tą która zostanie wydana pod 1.25, tylko w dalszych planach. Ew rozbudowę/przebudowę niektórych miast Smile


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - wal kimer - 06/09/2016 05:20 PM

(06/09/2016 03:05 PM)Ukaszeł napisał(a):  RadolSzczecin, testy testami. Ale większość błędów to zobaczą gracze podczas gry Smile Radol, możesz nam powiedzieć jakie nowe miasta planujecie w następnych wersjach mapy? nie chodzi mi o tą która zostanie wydana pod 1.25, tylko w dalszych planach. Ew rozbudowę/przebudowę niektórych miast Smile

Cofnij się o stronę i znajdziesz odpowiedź...


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - Nelson - 10/09/2016 10:05 PM

Wersja promods 2.11 nie dodaje nowych miast w PolsceSad
A już myślałem że nocka przedemną.
Czyli nowe tereny zobaczymy na wersji 1.26 ?
Szkoda,bo Radol coś wspominał na fb że dojdą nowe tereny,w wersji 2.11.
No nic czekamy dalej na wielkie boooom.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - .:KoxTrucker:. - 11/09/2016 06:15 AM

Twórcy nawet nie zaczęli prac nad 1.26, a Ty już myślisz o nowej wersji i nowym patchu. Tongue
Nowe rejony mają dojść prawdopodobnie w wersji 2.15 ProModsa z zaadoptowaną częścią RusMap. Bo Kaliningrad jest powiązany z Polską i tereny Ukrainy i Białorusi są powiązane z Polską. A więc, gdy zostaną skończone prace na wschodniej ścianie, i na północy Polski, wtedy będzie ta druga większa wersja mapy.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - RadolSzczecin - 11/09/2016 12:28 PM

@Nelson - chyba źle mnie zrozumiałeś.

Faktycznie początkowo mieliśmy dodać nowe tereny i tak wspomniałem na FB.
Zaznaczam jednak że ja nie pisze tylko o terenach w Polsce i jeśli wypowiadam się w sensie "planujemy dodanie nowych terenów na mapie" oznacza że mam na myśli różne cześci mapy ProMods.

Od dłuższego czasu wspominam że musimy jeszcze poczekać z nowymi terenami w Polsce - tak jak wspomniał KoxTrucker.
Nie wiem w której wersji je dodamy - ale jest juz bliżej niż dalej.

Były za to plany dodania w wersji 2.11 pewnych nowych rzeczy w innych częściach mapy, ale zostaliśmy jednak przy tym że w tej wersji nic nie będzie dodane nowe.

Czasem różnice sie biorą stąd że główno-dowodzący mapy Promods mają inne strefy czasowe i jak ja siedzę na Skype to oni śpią a jak ja juz śpie albo jestem w pracy to oni wstawają i pracują/debatują.
Decyzje podjęte mogą dotrzeć do mnie później, dopiero jak przeglądnę historie z całego dnia/nocy na Skype.
Oczywiście sporo czasu jest tak ze 'spotykamy' się na Skype bo albo ja siedzę dłuzej albo oni i nie ma problemów z dogadaniem pewnych rzeczy.
Wszystko też zależy czy nie zmienią czegoś w ostatniej chwili - akurat to co nie dotyczy terenów Polski i nie muszą tego ze mną konsultować.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - bati - 11/09/2016 12:33 PM

gdzie mógbym sciągnąć tą mape bo w tych linkach pisze ze usunieta


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - DIESIRAE - 11/09/2016 01:10 PM

Cytat:Wersja promods 2.11 nie dodaje nowych miast w PolsceSad
A już myślałem że nocka przedemną.
Czyli nowe tereny zobaczymy na wersji 1.26 ?
Szkoda,bo Radol coś wspominał na fb że dojdą nowe tereny,w wersji 2.11.
No nic czekamy dalej na wielkie boooom.

Nie ma się co gorączkować bo "co nagle to po diable" czego przykładem są buble na lokacjach budowanych przez PM Tongue Jeśli chodzi o Polskę staramy się uniknąć tego typu buraków albo żeby było ich przynajmniej jak najmniej oczywiście tych krytycznych!! Resztę sami zweryfikujecie.

W tym miejscu chcę podkreślić, że samo budowanie jest proste ale czasochłonna jest późniejsza optymalizacja przebudowanych terenów w taki sposób aby płynność działania gry była na jak najwyższym poziomie. Każdy nowy patch może coś tam zmienić w działaniu gry i należy to później korygować na mapach. Co do wymagań systemowych lokacji za wcześnie o tym pisać ale jazdy testowe które od czasu do czasu robię są robione w 4 wariantach;

1) z samą mapą PM bez dodatkowych modów czyli ruch AI bazowy od scsu,
2) mapa PM + pakiet naczep JazzyCata + dodatki do interioru które chyba zawiera ten mod (jestem lajkonikiem w temacie modówTongue)
3) zestaw modów ManaTGX Madstera + dodatkowy mod na BDFy + pierdoły do kabiny które chyba te mody dodają

(przy czym nie zakładam na trucka wszystkiego co można bo takie jeżdżące odpustowe stragany wyglądają moim zdaniem obciachowo Tongue)

4) wszystkie jazdy testowe w powyższych wariantach są robione przy zwiększonym ruchu AI do x4,0 i W GODZINACH SZCZYTU co jest ważne bo wtedy jest największe spawnowanie AI ( przy wyższym spawnowaniu pojazdów do maksymalnie x10 gra potrafi czasem wyczyniać hockiKlocki i się zburaczyć w wymagających miejskich lokacjach chociaż to akurat raczej wina silnika i sposobu samego spawnowania nad którym SCS podobno pracuje i coś zmienia oraz zarządzania pamięcią gry).

Barcelońskie i nie tylko barcelońskie problemy z lagowaniem gry (gra na lokacjach PM potrafi buraczyc się nawet w szczerym polu czy miejscach gdzie absolutnie powinna być pełna płynność) są znane chyba wszystkim, gdzie nawet 980Ti ma problemy (a podejrzewam że nowe GPU 1060 i 1070 też nie zminimalizują tych efektów) ale nie wynikają one z z tego, że te karty nie dają rady ETSowi, tylko z błędów budowy mapyWykrzyknik

Na naszym poletku staramy się uniknąć tego typu blędów dlatego też sam proces optymalizacji trochę czasu trwa zwłaszcza jak do lokacji dokładane są dodatkowe elementy. Jak to wszystko wygląda przekonacie się wkrótceTongue

Przebudowa PN terenów Polski była rozpoczęta na karcie GTX260 i pod nią była robiona optymalizacja zapewniająca pełną płynność przy oczywiście optymalnych, satysfakcjonujących wizualnie ustawieniach graficznychCool W chwili obecnej mapa jest przebudowywana na 970-ce przy czym objazdy testowe są robione przy ustawieniach ;
- skalowanie 400,
- najwyższa roślinność,
- lekko skorygowane cienie - najwyższe wyglądają moim zdaniem jak rentgen i są mocno nierealne
- WYŁĄCZONE MLAA,
- WARUNKI POGODOWE WYSOKIE
- JAKOŚĆ ODBIĆ ŚREDNIE
- ROZDZIELCZOŚĆ 1680-1050
- LUSTERKA WYSOKIE - domyślnie jest to wartość 200 ale tutaj ręcznie można to zwiększać lub zmniejszać w konsoli szukając optymalnej wartości w stosunku do fps,

i we wszystkich lokacjach na takich ustawieniach, przy modach z pkt. j.w czyli 2 i 3, przy średnio zwiększonym ruchu AI do x4 (wyżej to już różnie bywa zależy od miejsca i od tego czy podczas jazdy strumieniuje dodatkowo radio z netu) ) wszędzie jest stałe 60fps Wink

Oznacza to, że przy niższych ustawieniach i bez dodatkowych modów oprócz mapy PM, wydajność/obciążalność powinna być jeszcze lepsza i nawet starsze konfgi powinny sobie bez problemu poradzić z nowościami (diabeł tkwi w szczegółachTongue)

Niewiadomym czynnikiem są warunki pogodowe na ULTRA, czasem jest zawsze dobrze a za moment w tym samym miejscu potrafi być klapa.

DUŻYMI LITERAMI opisane są ustawienia które mają największy wpływ na płynność gryWykrzyknik z naciskiem na MLAA, odległością rysowania w lusterkach i zabójczymi w rozbudowanych miastach odbiciami występującymi podczas deszczu
(wysokie odbicia zabijają 970 w dużych, bogatych w detale, szczegółowych miastachWykrzyknik

Nie ma się co oszukiwać 970, jest kartą z mocno średniej półki wydajnościowej i od dnia premiery nie było inaczej, nie wierzcie w te pierdoły które piszą producenciTongue których jedynym celem jest krojenie Kowalskich z kasy za półprodukty notabene wyceniane o wiele za wysoko jak na rzeczywiste możliwości produktu (cena po premierze powinna oscylować w okolicy 0,9-1,1k zł).
Niestety, popularność tej karty wyznacza obecnie m/w średni standard dla komfortowego grania).

Wracając do tematu

Czy nowe tereny będą w wersji mapy 2.11, 2.12 czy jeszcze jakiejś innej to bez znaczenia bo moment ten jest coraz bliższy. Nie chodzi tu o nazewnictwo wersji ale to czy ten teren jest gotowy do wydania. Ukazanie się patcha 1.25 akurat w tym momencie w naturalny sposób wymusiło wydanie PM 2.11. Co akurat dało się nowego dodać to zostało dodane a jeśli nie zostało dodane to ukaże się zapewne w kolejnej wersji Wink

Radol w skrócie napisał jak to m/w wygląda z terenami Polski. Ja od siebie dodam tylko to, że po zakończeniu przebudowy PN części polski przy okazji aktualnie koryguję, liftinguję i dostosowuje A1 w kierunku południowym do granicy sektorów na których aktualnie dłubięWink Celem tego jest docelowe ułożenie tego odcinka A1 w taki sposób aby w kolejnych wersjach mapy bez konieczności jakiś większych przeróbek można było podłączyć do niej dodatkowe tereny , rozwinąć dodatkowy układ drogowy, wepchnąć gdzieś tam jakieś kolejne miasto o ile pozwoli na to ilość wolnego miejsca itd. (postęp prac ok 80%). W przyszłości tymi terenami zajmie się ktoś kto akurat będzie miał ochotę i wizję rozbudowy tych terenów, bo jeżeli chodzi o mnie to jeżeli na szybko nie będzie trzeba łatać coś, gdzieś na terenie Polski to biorę się za aglomeracje Górnośląską bo wg mnie ten region pilnie wymaga konkretnego ogarnięcia Wink

Na koniec jakaś mała fota z liftingu A1.
wygląd przed

Image

po

Image

i może jakaś zliftingowana bramka

Image


tyle na narazie musi Wam wystarczyćTongue


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - .:KoxTrucker:. - 11/09/2016 01:20 PM

Czy mi się wydaje, czy rejon Opola i Krakowa też będzie przebudowany przy okazji przebudowy Śląska?


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - djdarklighter - 11/09/2016 01:24 PM

Jako posiadacz 970tki - PM działa pięknie i wygląda pięknie.
A Wasza robota, panowie, majstersztyk.
Dzięki Wam za to co jest i za to, co będzie.
Nieważne z jakim numerem mapy i kiedy.
Pozdro i szacun Smile


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - RadolSzczecin - 11/09/2016 03:03 PM

(11/09/2016 01:20 PM).:KoxTrucker:. napisał(a):  Czy mi się wydaje, czy rejon Opola i Krakowa też będzie przebudowany przy okazji przebudowy Śląska?

Tak Opole jak i Kraków i Okolice wymaga przebudowy - my uwierzcie widzimy wszystko dokładnie tak samo jak i Wy.
Nie "wyskakujcie jednak aż tak do przodu" bo na razie robione są tereny gdzie indziej i naprawdę trzeba to robić po kolei konsekwentnie a nie na wariata i nie na ilość.

Kwestia tego że:
a) cała budowa wymaga czasu i cierpliwości - myśle że Gdańsk, Gdynia i okolice dokładnie wkrótce Wam uzmysłowią że cierpliwość popłaca.
b) na mapie jest jednak coraz mniej miejsca
c) często przebudowa jednego wymaga automatycznie przebudowy terenu wokół by za jakis czas nie rozwalać po prostu już tego co wcześniej zostało zrobione.
d) z terenami Śląska będzie pewnie jeszcze więcej roboty niż z terenami północnej Polski (które i tak nie będą jeszcze całkiem skończone bo zostały do przebudowy tereny Mazur aż do Suwałk)

Mam wrażenie jakbym powtarzał co jakis czas to samo w kółko.