eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Poland Rebuilding [Worklog] - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Poland Rebuilding (/forum-581.html)
+--- Wątek: Poland Rebuilding [Worklog] (/thread-25893.html)



RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - Narzew - 18/04/2017 11:40 PM

Project Balkans można łatwo rozpakować D.A.R.Tem (Damaged Archive Repair Tool).
Jeśli chodzi o modele z RusMap, to myślę że spokojnie możesz ich użyć (ja pytałem się autora i mi dał zgodę), kilku innym projektom również.
Btw. co sądzicie o dodaniu mapki Turkiye Haritasi do tego zestawu? Terytorium Turcji jest wykonane na podobnej jakości jaką ma mapa TSM, a 60 nowych miast to nie jest mało. Tylko że wersji dostępnej pod patch 1.27 przez najbliższy czas nie będzie (autorzy napisali że to potrwa im trochę czasu)..


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - DIESIRAE - 19/04/2017 10:31 AM

(18/04/2017 08:21 PM)skaecik napisał(a):  @DIESIRAE, mam pytanko, bo nie śledzę tematu, jakich DLC wymaga aktualnie Poland Rebuilding? GE, Scandinavia i Vive La France?

tak jak napisał kolega Kordian

Cytat:Tak, wszystkie z tego co pamiętam. Bo Promods tak wymaga Big Grin

jeśli chodzi o łączenie innych map z aktualną PR w wersji 1.26

Cytat:Project Balkans można łatwo rozpakować D.A.R.Tem (Damaged Archive Repair Tool).
Jeśli chodzi o modele z RusMap, to myślę że spokojnie możesz ich użyć (ja pytałem się autora i mi dał zgodę), kilku innym projektom również.
Btw. co sądzicie o dodaniu mapki Turkiye Haritasi do tego zestawu? Terytorium Turcji jest wykonane na podobnej jakości jaką ma mapa TSM, a 60 nowych miast to nie jest mało. Tylko że wersji dostępnej pod patch 1.27 przez najbliższy czas nie będzie (autorzy napisali że to potrwa im trochę czasu)..

na chwilę obecną i w przyszłości nie jest to dla nas priorytetem, aktualna PR wymaga sporo pracy "wewnętrznej" w plikach itd. chociażby w związku z upgardem na 1.27 i ostateczny jej wygląd, kompatybilność itd. na dzień dzisiejszy nie jest jeszcze jasno określona. Dlatego też nie ma co tutaj dodatkowo kombinować z innymi mapami.

Pliki mapy które zostały udostępnione są cały czas te same, więc jeśli ktoś kombinował z dodaniem innych map w różnej konfiguracji i ma taki sprawdzony działający zestaw map i odpowiednich fixów może zawsze się nim podzielić, opublikować etc. gdyż jak było już pisane PR jest projektem otwartym i ma służyć całej społeczności która jest nim zainteresowana.

Cytat:DIESIRAE nie licz na Dominko jego wszystkie projekty nie zobaczyły nigdy świata wszystko padło o tym co piszesz Rzeszów już dawno zapomniał.Tak że nie liczcie na niego bo będą to wieki.

No tutaj sytuacja jest mi znana Wink i wiem że Dominiko przeważnie leci w kulki Patykiem_1 ale jakąś tam fajną bazę już wymodził co prawda jak zawsze nie jest ona domknięta terenem 1zmlr7 tyle tylko że pierdoły powinien sobie zostawić na koniec o czym wie bo od czasu do czasu dostaje opr. Wink Sprawa tego co ma zrobić jest jasna i klarowna, jak nie zdąży z robotą przed 1.27, będzie to kiepskie, byle jakie i nie kompatybilne to tamte rejony zostaną w starej wersji i być może jak dożyjęTongue to je zmodyfikuję.
Na dzień dzisiejszy lekkiego upgradu a właściwie małej optymalizacji doczekało Krosno poniekąd przy okazji korekty pewnych rzeczy które na 1.27 powodowały krytyki. Nic wielkiego, pewnie większość nie zauważy ale większy nakład czasu i pracy w tamten rejon nie ma sensu gdyż docelowo też będzie modernizowany w przyszłości.

Kiedy to wszystko nastąpi nie wiem. Przy mapowaniu nowego siedzę sam, ale do PRki dołączył ponownie Graku Wink który liftinguje Lublin i robi porządki na tamtym sektorzeBig Grin (wczoraj na tubach miał Live z pracy w ME), także jesteśmy w stałym kontakcie i o ile będzie miał czas i wenę to dopracuje tamten region.

Otwarty jest temat wszystkich chętnych osób które mają pomysły i umiejętności mapowania. Jak ktoś ma czas i ochotę to zapraszam do współpracy przy PR. Na pewno przydałyby się jeszcze dwie osoby z doświadczeniem

lub

wszyscy którzy na próbę chcą się sprawdzić w ME i mogą testować swoje umiejętności na terenach PMWykrzyknik modyfikując i liftingując ich tereny które w moim przekonaniu w ponad 80 % są mocno średniej a nawet nijakiej jakości. Docelowo jeśli zmiany będą dobre wejdą w skład mapy.
Od razu wyjaśnię Nie ma tutaj mowy o prawach itd. Panowie z PM bez zgody modyfikują tereny które dodała PR więc mamy wolną rękę i możemy zmodyfikować wszystko to co mają spierniczone na swoich terenach. I nie bać się ME tylko próbować sił, gdyż inaczej wszystko będzie wyglądało jak np Siedlce by PM czyli jak zapadła dziura gdzieś na francuskiej prowincji z kolorową Biedronka w środku ...

P.S
Przyznam że średnio liczę na odzew i wysyp chętnych do pomocy osób i nie chce tego komentować Tongue ale być może dwa chętne talenty się znajdąSmile

P.S 2
Myślę że po przenosinach Piły i zrobieniu Wałcza będzie dostępna nowsza wersja mapy (czy już na 1.27 trudno powiedzieć).


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - someone1989 - 19/04/2017 09:25 PM

Obsługa ME dziś to chyba nie problem. Jest tyle poradników i w ogóle, że jak ktoś ma czas to się tego nauczy. Większym problemem jest raczej kreatywność, wymyślanie co i jak dać tu czy tam by w ostatecznym rozrachunku wyglądało to dobrze, umiejętność wyobrażenia sobie tego. Nie każdy ma taki zmysł do tego i pewnie dlatego tak mało osób do pomocy. Sam nie raz siadałem i zastanawiałem się jak zrobić bazę czy jakąś małą miejscowość, po czym po kilkudziesięciu minutach rzucałem parę soczystych słów i musiałem wyjść dotlenić się by nic "przypadkiem" nie wyleciało przez okno.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - Adam.J - 20/04/2017 10:26 AM

(19/04/2017 09:25 PM)someone1989 napisał(a):  Obsługa ME dziś to chyba nie problem. Jest tyle poradników i w ogóle, że jak ktoś ma czas to się tego nauczy. Większym problemem jest raczej kreatywność, wymyślanie co i jak dać tu czy tam by w ostatecznym rozrachunku wyglądało to dobrze, umiejętność wyobrażenia sobie tego. Nie każdy ma taki zmysł do tego i pewnie dlatego tak mało osób do pomocy. Sam nie raz siadałem i zastanawiałem się jak zrobić bazę czy jakąś małą miejscowość, po czym po kilkudziesięciu minutach rzucałem parę soczystych słów i musiałem wyjść dotlenić się by nic "przypadkiem" nie wyleciało przez okno.

I tu przyznaję ci rację sama obsługa ME nie jest aż tak trudna jak ktoś chce się tego nauczyć choć są jeszcze funkcje których sam jeszcze nie pojmuję ale właśnie tu chodzi o tą kreatywność żeby to fajnie wyglądało.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - GrakuPL - 20/04/2017 11:55 AM

W dzisiejszych czasach ludzi kreatywnych z zapałem który nie jest słomiany właściwie nie ma...


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - polak123 - 20/04/2017 12:57 PM

Co do Dominiko.Kiedyś poprosiłem go aby zrobił bazę.Po 2 tygodniach napsiał że mu się nie chce.Nie dawno miałem prośbę aby mi coś usunał z DAF-a nawet nic nie odpisał.Czy podsumowując,każdego ma za przeproszeniem w 4 literach.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - rudenkov - 21/04/2017 12:50 AM

Dzień dobry! Jeżdżę na mapie w pakiecie: PL_Rebuilding_final_map RusMap-map_v1.7.1 + Russian_open_spaces_26map. + Region południowy
Gdyby ktoś potrzebował, mogę przesłać screeny instalacji kart w mod managerze. Dziękuję autorowi! To SUPERWykrzyknik Zrobiłem na razie tylko 11 lotów, Polska jest wykonana po prostu ŚWIETNIE! I już dwa razy zrobił podróży do Rosji.


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - w0rstpl - 21/04/2017 10:51 AM

Będzie przebudowa Krakowa i ogólnie małopolski bo tam jest troche bieda?


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - kubascania - 21/04/2017 11:07 AM

Siemka dodajcie w malopolsce bystra podhalanska znajdziecie na google mapy pozdrawiam


RE: Poland Rebuilding - czyli Polska w budowie... - rudenkov - 21/04/2017 12:10 PM

Tak u mnie znajdują się pliki map:
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Na samym dole mam jeszcze podłączony mapa PJ Map v2.0 ( Panbase v2.0 )
patch 1.26.7
Dostarczał towary dla wszystkich kart ,ma nie wielkie błędy, ale nie krytyczny.